Zbiórka Wiki Trójłapa - zdjęcie główne

Wiki Trójłapa

660 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób

Poznajcie Wiki

Wiki przyjechała do nas, razem ze swoim towarzyszem Tobim,  pod koniec listopada. Na pierwszy rzut oka widać było, że oba króliki mają nadwagę, Tobi był zasikany od spodu, a Wiki? No cóż, dziwacznie układała łapkę i kolebała się na boki przy chodzeniu.

Drugi rzut oka i już wiadomo - Wiki miała stare złamanie skoku. Złamanie otwarte! I to co najmniej od czerwca, jak dowiedzieliśmy się z wywiadu z byłymi właścicielami. Pięć miesięcy Wiki ciągnęła za sobą złamaną łapkę i nikt nie udzielił jej pomocy.

Pięć miesięcy bólu.

Zdjęcie opisu zbiórki Wiki Trójłapa

Konieczna operacja

Królicze połamane łapki wyjątkowo źle się goją. Niestety, po tak długim czasie, łapki Wiki nie dało się uratować i zapadła decyzja o amputacji. 

Operacja została przeprowadzona w znieczuleniu zewnątrzoponowym, dlatego Wiki ma ogolone futerko na plecach.

Dzielne zwierzę dobrze zniosło operację. Po łapce został już tylko kikut - Wiki została Trójłapą

Zdjęcie opisu zbiórki Wiki Trójłapa

Co dalej?

Wiki uczy się teraz od nowa chodzić, skakać, a nawet przeciągać. Jest dzielna, ale już nigdy nie będzie harcować tak, jak jej pełnosprawni towarzysze.

Przez nadwagę i pół roku odciążania złamanej kończyny wykrzywiła sobie kręgosłup. To dodatkowy ból i niewygoda, której można jej było oszczędzić, gdyby nie bezmyślność i znieczulica opiekunów.

Na drugim skoku (tylna łapka) ma duży odcisk, przez to, że cały ciężar ciała opiera się od miesięcy na tej jednej łapie. To bolesne i trudne do zaleczenia (raczej niemożliwe do wyleczenia), gdyż łapka jest stale w użyciu, nie ma alternatywy.

Zdjęcie opisu zbiórki Wiki Trójłapa

Pomóżmy Wiki!

Decyzję o operacji Wiki podjęliśmy natychmiast, gdy jej stan został potwierdzony przez weterynarzy. Liczył się czas, każda minuta, w której cierpiała.

Koszty operacji, rehabilitacji, leczenia i opieki nad Wiki są jednak ogromne. Dlatego prosimy o pomoc!

Nie dla siebie, tylko dla tego nieszczęsnego zwierzęcia, które tyle wycierpiało przez ludzi i które do końca życia będzie musiało odczuwać skutki tej bezmyślności i obojętności.

Będziemy wdzięczni za każde wsparcie. 

Zdjęcie opisu zbiórki Wiki TrójłapaZdjęcie opisu zbiórki Wiki Trójłapa

Komentarze


 • Michał - awatar

  Michał

  22.02.2016
  22.02.2016

  Biedne maleństwo

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   05.03.2016
   05.03.2016

   Dziękujemy. Zrobimy wszystko, żeby już nigdy nie musiała cierpieć.

 • Joanna - awatar

  Joanna

  27.01.2016
  27.01.2016

  Zachęcam wszystkich lubiących zwierzęta, które często, tak jak Wiki Trójłapa mają za sobą ciężkie przejścia, do wspierania tak szlachetnych zbiórek. Szacunek dla osób, które zajmują się bezdomnymi zwierzaczkami, żeby ulżyć im w ich trudnym losie. Szczególny szacunek dla Opiekunek królików z ul. Narbutta :)

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   30.01.2016
   30.01.2016

   Bardzo dziękujemy w imieniu Wiki. :) Proszę wierzyć, że takie słowa są nam równie potrzebne jak wsparcie materialne. <3

 • MONIKA - awatar

  MONIKA

  17.12.2015
  17.12.2015

  Zdrowiej malutka :)

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   17.12.2015
   17.12.2015

   Serdecznie dziękujemy :) Wiki ma się lepiej, ale jej odcisk ciągle wygląda paskudnie, mimo starannej opieki. A kręgosłup już nigdy nie będzie lepszy. :( Pozdrowienia od Wiki :)

 • ewel - awatar

  ewel

  11.12.2015
  11.12.2015

  to swietny sposób na namaganie

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   12.12.2015
   12.12.2015

   Prawda? :) Coś jak wirtualna puszka. Dziękujemy.

 • triss - awatar

  triss

  11.12.2015
  11.12.2015

  Biedna mała:( Nóż mi się w kieszeni otwiera, jak czytam o takim okrucieństwie ludzi wobec zwierząt. Trzymam kciuki, aby udało się uzbierać całą potrzebną kwotę.

  • Stowarzyszenie Pomocy Królikom - awatar

   Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Organizator zbiórki

   11.12.2015
   11.12.2015

   Dziękujemy serdecznie. To prawda, historie takie jak Wiki, budzą przerażenie. Niekiedy szczegóły czy zdjęcia bywają drastyczne, ale czasem wydaje się, że tylko to jest w stanie dotrzeć do niektórych. :(

660 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób

Wpłaty: 18

Michał - awatar
Michał
25
Magdalena - awatar
Magdalena
5
ANETA - awatar
ANETA
15
Agnieszka - awatar
Agnieszka
15
Piotr - awatar
Piotr
14
Karolina - awatar
Karolina
20
Rafał - awatar
Rafał
50
Ania - awatar
Ania
20
Joanna - awatar
Joanna
100
Magdalena - awatar
Magdalena
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij