Zbiórka Wiktoria na wózku prosi o pomoc - miniaturka zdjęcia

Wiktoria na wózku prosi o pomoc Jak założyć taką zbiórkę?

Wiktoria na wózku prosi o pomoc

9 415 zł  z 240 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia - awatar

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia

Organizator zbiórki

 Dzień dobry,

Szanowni Państwo, 

nasza córka Wiktoria może liczyć tylko nas - swoją mamę i tatę oraz na Was, którzy możecie wesprzeć jej leczenie i nieustanną rehabilitację. Takie dzieci jak Wiktoria są w Polsce postawione poza nawiasem - jeśli chodzi o pomoc państwowych instytucji. Nasze życie to od 16 lat ciągłe starania i chodzenie po prośbie aby zebrać pieniądze na kolejne terapie, operacje, wózki inwalidzkie... To co oferują takim dzieciom jak Wiktoria różne NFZ-ty, PCPR-y i PFRON-ty to zupełna fikcja, bo prawie za wszystko co naprawdę pomaga Wiktorii musimy płacić sami.

Nasza historia jest taka:

Mam na imię Dorota i jestem mamą najcudowniejszej dziewczynki na świecie, mojej córki Wiktorii.

Wiktoria jest wcześniakiem, urodziła się w szóstym miesiącu ciąży.

Nikt nie wierzył, że boli mnie brzuch. Lekarze uważali, że ponieważ to moja pierwsza ciąża jestem przewrażliwiona.  Przy urodzeniu ważyła 850 gram.  Przeszła 3 operacje na przewodzie pokarmowym, operacje oczu.  Przeszła sepsę, zapalenie jelit, zapalenie płuc, Miała 12 razy przetaczaną krew. Pierwszy raz do domu ze szpitala wyszła dopiero po 4 miesiącach. Skutkiem wcześniactwa jest to, że choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, dysplazje nerek, skoliozę neurogenną.

 Wiktoria w szpitalu

Całe życie Wiktorii to ciężka praca. To co innym zdrowym dzieciom przychodzi samo, ona musiała okupić ciężką pracą z rehabilitantami, terapeutami każdego dnia. Nie miała w dzieciństwie tyle czasu na zabawę, co jej rówieśnicy.  Dwa lata temu przeszła pierwszą operację kręgosłupa w Klinice Ortopedycznej w Niemczech. Po 3 miesiącach była kolejna reoperacja. W tym roku planowana jest kolejna reoperacja kręgosłupa.  

Wiktoria i lekarze neuroortopedzi w klinice w Aschau

Mózgowe porażenie dziecięce jest do tego stopnia wyniszczającą chorobą, że dziecko musi być cały czas rehabilitowane. Bez tego jego stan bardzo mocno się pogarsza, tworzą się przykurcze, zaczyna doskwierać ból.

Wiktoria doświadczyła w swoim życiu już wiele bólu. Dla rodziców nie ma nic gorszego niż cierpienie dziecka. Dlatego robimy wszystko, aby nie  cierpiała, aby była szczęśliwa, aby mogła doświadczyć chociaż ułamka tej radości którą mają inne dzieci. Jest bardzo wrażliwa, uwielbia obserwować dzieci i uczestniczyć z nimi w różnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych. Uwielbia słuchać muzyki Piotra Czajkowskiego. Jest fanką zespołu Golec uOrkiestra.  Lubi przyrodę, zwierzęta. Kochamy ją nad życie i jeśli jest jakakolwiek szansa, chcemy zrobić wszystko, co się da, aby żyła bez bólu.

Przed zdjęciem RTG - klinika w Aschau, maj 2024

Całe życie moje i męża jest podporządkowane chorobie Wiktorii. My żyjemy tylko dla niej. Musieliśmy zrezygnować z wielu rzeczy i co rok musimy rezygnować z następnych. Łatwiej już nie będzie. Cieszymy się z każdej chwili, kiedy stan zdrowia Wiktorii jest stabilny.

Codzienne dźwiganie Wiktorii przez Mamę

Przyszedł taki moment w którym chcąc zapewnić Wiktorii i sobie życie bez bólu musimy prosić o gigantyczne wsparcie. Postanowiliśmy założyć zbiórkę na zakup specjalistycznego samochodu z rampą do przewozu Wiktorii na wózku. 

Taki samochód z rampą dla wózka jest potrzebny Wiktorii

Ten samochód umożliwi nam codzienne funkcjonowanie.  Wiktoria powinna mieć taki samochód zaraz po pierwszej operacji, aby nie dopuszczać do przemieszczania się śruby przy miednicy. Wiktoria nie jest w stanie samodzielnie przesiąść się z wózka do samochodu. Waży 40 kg. Jest już dla nas  od dawna za ciężka aby kilkukrotnie w ciągu dnia wsadzać ją i wyciągać do i z auta. Przystosowany samochód zapewni bezpieczne transportowanie Wiki do szkoły, na rehabilitację, na badania, na wizyty lekarskie, na wycieczki, do kina, teatru. Bez niego córka będzie uziemiona w domu. Do normalnego samochodu nie zmieści się nawet do bagażnika wózek. Bus szkolny, którym dzieci są wożone na wycieczki nie jest przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich i ja muszę Wiktorię dowozić. Tak częste transporty i ręczne umieszczanie Wiki w aucie jest zagrożeniem dla śrub, które ma umieszczone w kręgosłupie.  Po kolejnej reoperacji specjalistyczny samochód to konieczność, aby prawidłowo zrastały się śruby i nie dochodziło do kolejnego obluzowania.

 Zdjęcie RTG z implantami kręgosłupa Wiktorii po operacjach

Choroba dziecka odbiera pełnię życia, nie tylko jemu, ale i rodzinie, która tę chorobę dźwiga razem z nim. Bardzo nam zależy, aby Wiktoria była szczęśliwa , nie czuła bólu i mogła chociaż trochę korzystać z uroków życia. Będziemy wdzięczni za pomoc. Proszę udostępniajcie zbiórkę gdzie się da. Przystosowany samochód o który się staramy jest niezbędny dla ratowania zdrowia i życia Wiktorii.

Więcej o Wiktorii możecie przeczytać na stronie:   www.WiktoriaRita.pl

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.06.2024
  07.06.2024

  Trzymajcie się Kochani!

  • Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia - awatar

   Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia - Organizator zbiórki

   11.06.2024
   11.06.2024

   Dziękujemy serdecznie.

 • Ziomki Julka z Mrówy 98 (Rajd Koguta) - awatar

  Ziomki Julka z Mrówy 98 (Rajd Koguta)

  31.05.2024
  31.05.2024

  Mnóstwo sił Wiktoria!

  • Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia - awatar

   Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia - Organizator zbiórki

   31.05.2024
   31.05.2024

   Dziękujemy!!!! Pozdrawiamy serdecznie. Dobrej drogi. Niech Wasze auta sprawują się dobrze i szczęśliwie wróćcie do domu.

9 415 zł  z 240 000 zł (Cel)
Wpłaciło 60 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia - awatar

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 60

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ziuta - awatar
Ziuta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
15-lecie FamilyFit Kamieniec Wrocławski - awatar
15-lecie FamilyFit Kamieniec Wrocławski
4 605
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Krzysztof - awatar
Krzysztof
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij