Zbiórka Aslan, czy zasłużył na taki los? - zdjęcie główne

Aslan, czy zasłużył na taki los?

2 731 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób

EDIT 25.02.2018 Dzisiaj rano byliśmy z Aslanem na wizycie u weterynarza. Stan psiaka jest dalej poważny, ale dobrą informacją jest to, że spadła  mu gorączka. Dostał kolejną porcję zastrzyków z lekami i witaminami. 

włączona została również tlenoteriapia

Aslan jest przeraźliwie chudy, czego nie oddają do końca zdjęcia:( wyraźnie widać żebra, miednicę i kręgosłup, nogi jak patyki ledwo się na nich utrzymuje:(

oczywiście Aslan ma silną anemię 

Cały zapchlony, oczywiście został przez nas odpchlony

Zapalenie uszy, dziś udało się trochę poczyści uszy i zapuścić kolejną dawkę leków.

Rana na nodze na razie jest oczyszczana i zabezpieczana, ponieważ najważniejsze jest teraz ustabilizowanie stanu Aslana i walka z zapaleniem płuc, które zagraża jego życiu.

24.02.2018 Dostaliśmy anonimowe zgłoszenie o bardzo wychudzonym psie w miejscowości w okolicach Kętrzyna. W dniu dzisiejszym tj. 24.02.2018 udało się nam sprawdzić warunki psa i to co zastaliśmy na miejscu zdruzgotało nas totalnie:( Nikt nie spodziewałby się, że na działce graniczącej bezpośrednio z terenem szkoły, gdzie codziennie przewija się mnóstwo osób, może mieć miejsce tak rażące zaniedbanie psa.

Stan Aslana, bo takie imię dostał na nowe życie, był w tragicznym stanie w związku z czym na miejsce została wezwana policja i przy jej asyście został odebrany właścicielowi. Psiaka natychmiast zawieźliśmy do weterynarza w Kętrzynie, który stwierdził

ogólne wyniszczenie organizmu spowodowane długotrwałym głodzeniem, pies który powinien ważyć około 38 kg, waży jedynie 26 kg

zagrażające życiu Alsana zapalenie płuc i opłucnej oraz podejrzenie zapalenia osierdzia, gorączka 39,8 

dodatkowo Aslan ma dużą głęboką ranę na tylnej prawej nodze

zapalenie uszu

ranę na powiece

zapalenie skóry całego ciała

Zrobione zostały zeskrobiny, aby zdiagnozować chorobę skóry

Właściciel psa stan psa tłumaczył, że stan psa spowodowany jest sędziwym wiekiem i twierdził, że pies ma 17 lat, jednak wiek psa oszacowany został na 7 lat, więc jak można doprowadzić psa do takiego stanu i nie czuć nawet odrobinę winy....  Oczywiście nie zostawimy tego tak i zostanie złożone zawiadomienie o znęcaniu się na psem.

Aslan będzie wymagał długotrwałego i kosztownego leczenia. Już dzisiaj dostał antybiotyk, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, witaminy, zostały zaaplikowane krople do uszu, a to dopiero początek walki o jego życie i zdrowie. Pomimo podjęcia naszej walki rokowania są bardzo ostrożne. Prawdopodobnie kolejne nocy Aslan już by nie przeżył:(

Bardzo wszystkich prosimy o wsparcie nas w tej nierównej walce o życie Aslana!!!!

Aktualności


 • TOZ Oddział w Kętrzynie - awatar

  TOZ Oddział w Kętrzynie

  23.04.18
  23.04.18

  Minęło już trochę czasu kiedy pod naszą opiekę trafił Aslan. Jak wszyscy pamiętają jego stan był bardzo poważny, a teraz sami zobaczcie jaki chłopak czuje się i wygląda coraz lepiej:)

  Zdjęcie aktualności 14 403

Komentarze


 • Bozena Wiosna - awatar

  Bozena Wiosna

  25.08.18
  25.08.18

  Wszystkiego najlepszego dla Ewy💚

 • Patrycja Zarzycka - awatar

  Patrycja Zarzycka

  04.08.18
  04.08.18

  10 zl wysylka + 10 zl do wczesniejszej wplaty

 • Patrycja Zarzycka - awatar

  Patrycja Zarzycka

  28.07.18
  28.07.18

  bazarek 50 zl

 • Barbara Puszko - awatar

  Barbara Puszko

  24.07.18
  24.07.18

  Pomagam i pozdrawiam

 • Aga Loco - awatar

  Aga Loco

  09.03.18
  09.03.18

  Wplacilam 200 zlotych. I prosze aby kazdy dla pieska wplacal kazda kwota ktora moze. ❤

  • TOZ Oddział w Kętrzynie - awatar

   TOZ Oddział w Kętrzynie - Organizator zbiórki

   10.03.18
   10.03.18

   Dziękujemy z całego serca w mieniu Aslana, to bardzo grzeczny i poczciwy psiak, który zasługuje na wszystko co najlepsze.

2 731 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób

Wpłaty: 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natalia Eś - awatar
Natalia Eś
20
Paweł Hołymczuk - awatar
Paweł Hołymczuk
100
Iwona Sobiech - awatar
Iwona Sobiech
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bozena Wiosna - awatar
Bozena Wiosna
20
Marta Ligier - awatar
Marta Ligier
50
Agnieszka Spodarek - awatar
Agnieszka Spodarek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij