Zbiórka Pomoc i wsparcie dla Kamila - zdjęcie główne

Pomoc i wsparcie dla Kamila

840 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Urbański - awatar

Przemysław Urbański

Organizator zbiórki

W czerwcu 2019 r. Kamilek skończy 9 lat. Aktualnie uczęszcza do szkoły specjalnej w Stargardzie, na "oka" nic nie wykazuje, że jest dzieckiem atypowym. Niestety, nieustanie potrzebuje rehabilitacji i wsparcia w codziennym życiu. Kamilek urodził się jako wcześniak. Na początku nic nie wskazywało, że ma Autyzm. W Skali Apgar przyznano mu 8-9 punktów. Jedyne, co budziło niepokój lekarzy to słabe napięcie mięśniowe. Jako wcześniak był pod stalą opieką Poradnia Patologii Noworodków i Wcześniaków w Szczecinie. Przeszedł wszystkie możliwe badania i diagnozy. Prowadziliśmy również domową rehabilitacje wg zaleceń lekarzy, której celem było wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie opadającej główki. Pierwsze oznaki Autyzmy pojawiły się w okresie 18 -24 miesiąca życia, kiedy powinny pojawić się pierwsze krótkie zdania. Niestety zostało to zbagatelizowane przez pediatrę. Wcześniej rozwój przebiegał wręcz książkowo, dlatego zdecydowaliśmy się na wcześniejsze oddanie syna do przedszkola. Znaleźliśmy takie, które przyjmuje dzieci, które jeszcze używają pieluszek. Tylko prywatne z odziałam integracyjnymi zdecydowało się go przyjąć (Wesoła Lokomotywa). Już pierwszego dnia uzyskaliśmy szokującą dla nas informacje. To może być Autyzm. Proponujemy kontakt z lekarzem psychiatrą. Później poszło jak po sznurku. Przed wizytą w prywatnej poradni psychiatrycznej wykonaliśmy zalecane badania (żeby było szybciej prywatnie i odpłatnie) mające na celu wykluczyć inne powody braku mowy i jej rozumienia u Kamilka. Badanie słuchu, neurologiczne i foniatryczne wykluczyły inne możliwe zaburzenia. Lekarzowi psychiatrze pozostało przysłowiowe postawienie kropki nad "i" - rozpoznanie 12-C – całościowe zaburzenia rozwojowe, powstałe przed 16. rokiem życia, z utrwalonymi zaburzeniami interakcji społecznych i komunikacji werbalnej oraz stereotypiami zachowań, zainteresowań i aktywności o co najmniej umiarkowanym stopniu nasilenia.

Dzięki terapii Kamilek poczynił znaczne postępy. Jednym z elementów terapii są zajęcia w Klubie Pływackim, gdzie Kamilek ma kontakt z rówieśnikami. Już po pierwszym miesiącu doskonalenia techniki pływania (oczywiście wcześniej przez 5 lat oswajaliśmy go z wodą i basenem) wystartował w zawodach pływackich.

W dniu 21 marca 2019 r. podczas VI Regionalnego mityngu pływackiego „Olimpiad Specjalnych”  i  „Sprawni - Razem” w kategorii do 11 lat pływanie z deska na dystansie 25 metrów Kamilek zajął II miejsce.

Pragniemy rozwijać tą pasje u syna ponieważ inne sporty go nie interesują, szybko się nudzi i znacząco odstaje fizycznie od rówieśników bez zaburzeń rozwoju. W każdych zawodach biegowych jest zazwyczaj ostatni, co bardzo przeżywa i przez co cierpi.

Celem zbiórki jest pokrycie rocznych kosztów zajęć w Klubie Pływackim Neptun.

Aktualne orzeczenie o niepełnosprawności nr CN.8321.2.142.2018, wydane przez Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Stargardzie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Przemysław Urbański - awatar

  Przemysław Urbański

  15.03.2020
  15.03.2020

  Zbiórka Zakończona.

  Dziękuje wszystkim za wsparcie i wpłaty.

  W związku z odwołaniem treningów i prawdopodobnie marcowych zawodów jeśli jeszcze zostaną dokonane jakieś wpłaty, przekaże je na poczet potrzeb pozostałych zawodników ze Szkoły Specjalnej w Stargardzie.
  Dzięki wpłatą dokonanym bezpośredni na konto Klubu udało się uzbierać pełną kwotę.

  Dziękujemy i pozdrawiamy.

  https://pomagam.pl/wodny_boy

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.2019
  13.08.2019

  Trzymam kciuki za Kamilka!

 • Krzysztof P. - awatar

  Krzysztof P.

  21.07.2019
  21.07.2019

  Oby się udało.

840 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Urbański - awatar

Przemysław Urbański

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 16

Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ela Runo - awatar
Ela Runo
30
Karina - awatar
Karina
10
Chicki - awatar
Chicki
100
Alicja Wituszko - awatar
Alicja Wituszko
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krzysztof P. - awatar
Krzysztof P.
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Joanna Suleja - awatar
Joanna Suleja
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij