Zbiórka Wygrać z wyściółczakiem III st.! - miniaturka zdjęcia

Wygrać z wyściółczakiem III st.!

Oliwia Zielińscy - awatar

Oliwia Zielińscy

Organizator zbiórki

Hej! Jestem Tobiasz i mam 2lata. Do lata byłem szczęśliwym, prawidłowo rozwijającym się dzieckiem... Od września zacząłem się bardzo często przewracać, nie mogłem wchodzić na schody jak dotychczas... Nie wiedziałem co się dzieje, wybilem sobie w końcu zęba, a z czasem nie chciałem w ogóle chodzić... Mama nie wiedziała co mi jest, a ja z powodu problemów z mówienie nie mogłem jej powiedzieć jak bardzo boli mnie główka... Stan mojego zdrowia pogorszył się w listopadzie, moja lewa cześć ciała odmówiła posłuszeństwa, najpierw nóżka a później dołączyła rączka... Diagnostyka była długa i w końcu 24.11 2018R trafiliśmy do wspaniałej Pani doktor neurologa, która od razu stwierdziła niedowlad lewej strony ciała i podejrzenie guza mózgu... Wyszliśmy z gabinetu, nie wiedziałem co się dzieje... Przestałem protestować i krzyczeć i spojrzałem na mamę... Mama płakała, sciskala mnie wtedy tak mocno jak chyba nigdy wcześniej! ... 

Witam wszystkich! Mam na imię Oliwia i jestem mamą Tobiego. 24.11 nasz świat legł w gruzach... Kiedy wyszliśmy od neurologa, czułam bezsilność... Ściskałam synka i płakałam, on wtedy wziął moja twarz w swoje małe rączki, uśmiechnął się i dał mi buziaka... Bezcenny widok, który chce widzieć jeszcze przez wiele dni i lat! Tego dnia w pilnym trybie został  przyjęty do szpitala, po kilku godzinach tomograf... Około godziny 18, lekarz zawołał mnie do gabinetu... Już wtedy wiedziałam, że jest źle. Młody lekarz, z miną nietęgą zaprasza na kanapę - ja siadam. '' Niestety potwierdziły się podejrzenia Pani neurolog. Pani radiolog nie ma wątpliwości, to guz mózgu '' rzekł lekarz... Ja jedynie co wtedy mogłam wydusić to pytanie "czy jest duży", tak samo jak ja lekarz z drżeniem głosu odpowiedział, że niestety tak... Guz miał 6x7x7cm, zajmował cała półkule prawą, komorę 3 i 4 mózgu zgnieciona do ok 3-1mm! 29.11.2018r przeprowadzono u synka operacje ratując życie wycięto prawie całego guza! Mieliśmy nadzieję, że guz okaże się niezłośliwy, były małe szanse, bo ok 5%... Niestety byliśmy w większości... Badania histopatologiczne wykazały, że to jeden z gorszych guzów... Diagnoza : wyściółczak III stopnia (glej wysciołkowy), bardzo agresywny i często odrastajacy guz.... W chwili obecnej Tobi jest leczony w Poznaniu w szpitalu na ul. Szpitalnej. Jest poddawany chemioterapii co 3 tygodnie. Protokół leczenia przewiduje 18msc chemioterapii oraz naświetlania po skończoniu przez Tobiego 3lat. Czeka nas więc długa walka! 

Po wycięcie guza Tobiasz, zaczyna mówić! Niedowlad ciała zniknął prawie całkowicie! Ręka odzyskała 100 % sprawności nóżka niestety potrzebuje troszeczkę pomocy rehabilitanta, ale i tak jest bardzo dobrze :) 


W chwili obecnej Tobi zażywa suplementy, które poprawiają jego samopoczucie i odporność niestety miesięczne koszty tych suplementów to nawet 800zl... Dla nas to duże kwoty... Dodatkowo chcieliśmy urządzić pierwszy i własny pokój Tobiasza. Chcemy zakupić łóżeczko, szafki na zabawki, dywan, nawilżacz powietrza. Chcemy razem z tatą Tobiego, by miał swoją oaze spokoju i ciszy, gdzie będzie mógł się regenerować po każdej chemioterapii. Prosimy znajomych oraz nieznajomych o pomoc! 


Dzięki Wam, uda nam się napewno! 


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Oliwia Zielińscy - awatar

  Oliwia Zielińscy

  21.03.19
  21.03.19

  Jesteśmy od paru dni już w domu :) Tobi jest lekko podziebiony, ale na szczęście katar i kaszel są coraz słabsze :)W poniedziałek jedziemy na oddział onkologiczny na dalsze leczenie. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i pomoc <3 dzięki Wam mamy ogromną nadzieję, że będzie dobrze!

  Zdjęcie aktualności 28 361

Komentarze

 • Marta Burzyńska - awatar

  Marta Burzyńska

  19.03.19
  19.03.19

  Wpłata za książki o Kubusiu Puchatku

 • Marta Burzyńska - tunika F&F - awatar

  Marta Burzyńska - tunika F&F

  11.03.19
  11.03.19

  Witam, wpłata za licytację sukienki /tuniki r. M firma F&F

 • Maria i Bernard - awatar

  Maria i Bernard

  08.03.19
  08.03.19

  Życzymy Wam tego wszystkiego czego Wasze wrażliwe serca pragną!

  • Oliwia Zielińscy - awatar

   Oliwia Zielińscy - Organizator zbiórki

   08.03.19
   08.03.19

   Bardzo dziękujemy za wspieranie Nas - Tobiego <3 oby teraz było z górki :) serdecznie pozdrawiamy!

 • mr.T - awatar

  mr.T

  04.03.19
  04.03.19

  rośnij zdrowo

 • Karol - awatar

  Karol

  03.03.19
  03.03.19

  Dużo zdrowia dla Juniora i wytrwałości dla rodziców. Piona ! ;)

Oliwia Zielińscy - awatar

Oliwia Zielińscy

Organizator zbiórki

Wpłaty - 309

Ewelina Kaczmarska - awatar
24
Ewelina Kaczmarska
Norbert Połczyński - awatar
14
Norbert Połczyński
Natalia - awatar
20
Natalia
Sonia Włodarczyk - awatar
30
Sonia Włodarczyk
Natalia Tyrzyk - awatar
25
Natalia Tyrzyk
P. Klaudia - za plecak - awatar
21
P. Klaudia - za plecak
Aneta Dwornik - awatar
70
Aneta Dwornik
Marta Burzyńska - awatar
50
Marta Burzyńska
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka Śliwa licytacja - awatar
60
Agnieszka Śliwa licytacja

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij