Zbiórka Pomagamy Wojtusiowi z Wysokiej - zdjęcie główne

Pomagamy Wojtusiowi z Wysokiej

21 432 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 394 osoby

Ze względu na prowadzone licytację na rzecz Wojtusia, zwiększamy kwotę do zebrania. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację. 

Wojtuś Rusinek – w maleńkim ciele kryje się wielki duch : ).

Wojtuś to najmłodszy członek szczęśliwej, 4-osobowej rodziny. Urodził się 20.07.2022 roku i stał się całym światem dla swoich rodziców.

Niestety, wielką radość rodziny zakłóciła diagnoza – wkrótce po urodzeniu, drogą badań genetycznych u chłopca wykryto achondroplazję. Jest to najczęściej spotykana forma karłowatości. Choroba polega między innymi na nieprawidłowym tworzeniu się kości ramion i nóg, przez co kończyny są krótsze niż u zdrowych osób. Achondroplazja objawia się między innymi niskim wzrostem, powiększeniem głowy, uwydatnieniem czoła i wygięciem nóg. Ze względu na nieproporcjonalną budowę, pojawiają się problemy z poruszaniem się. U osób dotkniętych chorobą obserwuje się również problemy ze słuchem i ucisk na rdzeń kręgowy.

Wojtuś potrzebuje intensywnej rehabilitacji, aby móc wzmocnić mięśnie, przyspieszyć rozwój motoryczny i poprawić codzienne funkcjonowanie. Niestety rehabilitacja jest bardzo kosztowna i będzie musiała być prowadzona stale, przez wiele lat. Ponadto konieczne będą regularne kontrole słuchu oraz opieka logopedyczna, ortopedyczna i neurologiczna.

Choroba sprawiła, że Wojtek jest bardzo malutki, jak na swój wiek. Mając 6 miesięcy, mierzy zaledwie 59 cm. Istnieje lek, który może przyspieszyć wzrost osób chorych na achondroplazję nawet do 6 cm rocznie. Stosuje się go w wieku co najmniej 2 lat – gdy kości wciąż rosną. Niestety lek nie jest refundowany w Polsce.

Mimo choroby Wojtuś jest bardzo wesołym i ciekawym świata chłopcem. Każdy nowy dzień rozpoczyna od rozdawania uśmieszków . Jedynym momentem, w którym chłopiec traci pogodę ducha, jest ten, gdy pojawiają się problemy z poruszaniem czy przewracaniem. Niestety z powodu braku proporcjonalności tułowia czynności te są dla niego dużo trudniejsze niż dla zdrowych dzieci.

Na szczęście maluch jest bardzo zdeterminowany i nie poddaje się. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki kochającym rodzicom, którzy otaczają synka miłością i dokładają wszelkich starań, aby poprawić jego codzienne funkcjonowanie oraz zapewnić mu jak najlepszy rozwój, poczucie bezpieczeństwa i szczęśliwe dzieciństwo.

Mimo szczerych chęci i determinacji dużym problemem są opłaty za leczenie. Niestety koszty rehabilitacji i specjalistycznych konsultacji przekraczają możliwości finansowe rodziców chłopca, dlatego dziś to oni potrzebują naszego wsparcia.

Serdecznie prosimy o nawet symboliczne wpłaty na rzecz leczenia i rehabilitacji Wojtusia. Walka o jego przyszłość zaczyna się już dziś. Sprawmy, aby miał szanse na szczęśliwe dzieciństwo i satysfakcjonujące życie. Nie pozwólmy na to, aby coś odebrało Wojtkowi radość i ten piękny uśmiech, którymi tak chętnie dzieli się z każdą napotkaną osobą.

Dołóż swoją cegiełkę! Liczy się każda złotówka!

Udowodnijmy kolejny raz, że razem możemy pomóc więcej!


Komentarze


 • SYLWIA - awatar

  SYLWIA

  17.02.2023
  17.02.2023

  pomagam.pl/wojtus_rusinek

 • Monika Kuśmierczyk - awatar

  Monika Kuśmierczyk

  16.02.2023
  16.02.2023

  Wpłata za książkę

 • Katarzyna Gonciarczyk - awatar

  Katarzyna Gonciarczyk

  12.02.2023
  12.02.2023

  Cookido

 • Sabina Studnicka - awatar

  Sabina Studnicka

  08.02.2023
  08.02.2023

  ❤️

 • Renata Salamon gra Remik - awatar

  Renata Salamon gra Remik

  07.02.2023
  07.02.2023

  gra remik

21 432 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 394 osoby

Wpłaty: 394

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
AGNIESZKA KLACZAK - awatar
AGNIESZKA KLACZAK
10
AGNIESZKA KLACZAK - awatar
AGNIESZKA KLACZAK
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Mrowiec zestaw świeczników - awatar
Anna Mrowiec zestaw świeczników
50
Paweł Kizner - awatar
Paweł Kizner
25
Joanna Ulman- puzzle dla maluszka - awatar
Joanna Ulman- puzzle dla maluszka
15
Beata Studnicka - awatar
Beata Studnicka
25
Jacek Gałuszka piłka karty poradnik - awatar
Jacek Gałuszka piłka karty poradnik
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij