Zbiórka Wołomin dla Ukrainy - zdjęcie główne

Wołomin dla Ukrainy

11 800 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

24 lutego Europa i świat stanęły w obliczu ogromnej tragedii.  Wydarzenia, które omawialiśmy na lekcjach historii, oglądaliśmy na filmach, które pamiętają jeszcze nieliczni Polacy… dzieją się tuż obok nas, na terenie Ukrainy – naszych wschodnich sąsiadów.

Jesteśmy pełni podziwu dla obywateli Ukrainy, którzy tak dzielnie walczą o niepodległość swojego kraju. Nieustanne zagrożenie, skala i forma ataków wojsk rosyjskich zmusza ludność cywilną do ukrywania się przed niebezpieczeństwem. Część ukraińskich kobiet  z dziećmi – mieszkańcy bombardowanych miast  w obawie o życie zdecydowała się przedostać do naszego kraju, szukając  schronienia, bezpieczeństwa i pomocy.

Nie godzimy się z krzywdą i cierpieniem, na jakie skazani zostali obywatele Ukrainy. W ciągu jednego dnia Ludzie ci zostali pozbawieni niemalże wszystkiego… domu, pracy, bliskich, bezpieczeństwa.

Nie potrafimy przechodzić obojętnie wobec ilości uchodźców szukających schronienia w Polsce.  Właśnie dlatego,  z inicjatywy Burmistrz Wołomina i wołomińskiej Fundacji Daj Mi Skrzydła, oraz dzięki ogromnej uprzejmości Parafian i Proboszcza Parafii rzymskokatolickiej Świętej Faustyny w Helenowie chcemy zaadoptować  Dom Parafialny w Helenowie dla rodzin, które szukają schronienia w bezpiecznym miejscu w Gminie Wołomin.

Na potrzeby tych działań zorganizowaliśmy zbiórkę środków finansowych przeznaczonych na pomoc kobietom i dzieciom, którzy przyjadą z Ukrainy do Polski – do gminy Wołomin.  

Potrzeby są ogromne, oprócz pomocy rzeczowej, chcielibyśmy zapewnić naszym ukraińskim sąsiadom godne warunki do życia na kilka następnych tygodni, a może nawet i miesięcy. .. To wymaga ogromnych nakładów finansowych. Wszystkie środki, które uda nam się pozyskać zostaną przeznaczone na zakup żywności, lekarstw, produktów higienicznych oraz podstawowych produktów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Wszystkie zbiórki, które będziemy prowadzić równolegle i o których będziemy Państwa na bieżąco informować pozwolą nam dostosować Dom Parafialny w Helenowie do zamieszkania przez kilku rodzin. Zrobimy wszystko, aby obywatele Ukrainy przebywający na terenie naszej Gminy, poczuli choć namiastkę swojego domu. Będziemy dla nich wsparciem nie tylko psychologicznym, ale zaangażujemy się w poszukiwanie nowej pracy dla nich, aby mogli godnie egzystować. Będziemy w stałym kontakcie z placówkami edukacyjnymi organizując zajęcia dla ukraińskich dzieci. Zrobimy również wszystko, aby zebrane środki wpłynęły na poprawę bytu wielu ukraińskich rodzin.

Społeczność gminy Wołomin już niejednokrotnie udowodniła, jak potrafi jednoczyć się i działać w obliczu tragedii. Tylko dzięki Państwa wsparciu możemy osiągnąć to, co wydaje się niemożliwe. Dzięki Waszej pomocy jesteśmy w stanie prężnie działać i być wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda. Sumienie każdego z nas nakazuje pomagać niewinnym ludziom, którzy stały się ofiarami bezwzględnego politycznego terroru.

Już niebawem, poinformujemy Państwa jakiej konkretnie pomocy potrzebujemy, aby zapewnić ukraińskim rodzinom rozpoczęcie nowego, normalnego życia. Zróbmy wszystko to, co powinien zrobić każdy patriota w obliczu tak potężnego konfliktu zbrojnego na terenie należącym do naszych sąsiadów. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z nas, sytuacja na Ukrainie jest niewyobrażalna, jednak jest realna, mając w pamięci wydarzenia z przeszłości, powinniśmy się z nimi solidaryzować.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
11 800 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 18

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
ula b - awatar
ula b
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewa Domagała - awatar
Ewa Domagała
500
DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A. - awatar
DJCHEM CHEMICALS POLAND S.A.
5 000
Anna - awatar
Anna
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij