Zbiórka Aktywny wózek inwalidzki i napęd - miniaturka zdjęcia

Aktywny wózek inwalidzki i napęd Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Aktywny wózek inwalidzki i napęd - zdjęcie główne

Aktywny wózek inwalidzki i napęd

23 140 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 123 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Kolano - awatar

Tomasz Kolano

Organizator zbiórki

Nazywam się Tomasz Kolano. W 2001 roku w wieku 14 lat niefortunnie skoczyłem do wody doznając urazu kręgosłupa szyjnego, przez co uległem całkowitemu porażeniu.

Dzięki opatrzności Bożej i bardzo kosztownej rehabilitacji oraz licznym operacjom, jestem jedną z nielicznych osób na świecie, którym po takim urazie udało się stanąć na własne nogi.   

W październiku 2021 roku przeszedłem operację korygującą koślawość tyłostopia (Hyprocure) obu nóg mającą na celu poprawienie i umożliwienie mi dalszego chodzenia. Niestety operacja nie przyniosła zamierzonego efektu, wręcz przeciwnie - pozbawiła mnie możliwości samodzielnego przemieszczania się chodząc. Po roku ciężkiej i bardzo kosztownej rehabilitacji oraz licznym zabiegom usprawniającym i przeciwbólowym (bezskutecznym), jestem zmuszony pogodzić się z zaistniałą sytuacją i nauczyć się funkcjonować samodzielnie w nowej rzeczywistości - na wózku inwalidzkim. 

Z racji na porażenie czterokończynowe (słaba siła rąk i dłoni), wózek który aktualnie posiadam nie nadaje się do samodzielnego użytku (potrzebuję pomocy osób trzecich do tego aby włożyły i wyjęły wózek z auta), dlatego aby móc funkcjonować samodzielnie potrzebny mi jest bardzo lekki aktywny wózek inwalidzki wraz z dodatkowym napędem wspomagającym poruszanie się poza domem. 

Koszt wózka - RGK TIGA Sunrise Medical to kwota ok. 30 000 zł.

Koszt napędu RGK SmartDrive MX2 lub MX3 - to kwota ok. 20 000 - 30 000 zł.

W związku z tym, zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. 

Z góry dziękuję za pomoc i okazane wsparcie!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Tomasz Kolano - awatar

  Tomasz Kolano

  28.11.2022
  28.11.2022

  Dzień dobry, na wstępie pragnę podziękować wszystkim darczyńcom oraz osobom udostępniającym moją zbiórkę - OGROMNIE DZIĘKUJĘ!!! Od ostatniego wpisu trochę się u mnie zadziało. Niestety jestem zmuszony odłożyć w czasie zakup wózka o którym pisałem w opisie zbiórki (wózek firmy RGK) z dwóch powodów. Po pierwsze czas oczekiwania na taki wózek wynosi ponad 6 miesięcy, po drugie wózek ten nie nadaje się jako pierwszy aktywny wózek. Już wyjaśniam dlaczego - wózek ten „szyty” jest na miarę co oznacza, że po wyprodukowaniu go nie ma możliwości zmian jakichkolwiek ustawień (stąd tak bardzo niska waga). Dlatego doradzono mi abym na początek kupił wózek z możliwością zmiany ustawienia oparcia, długości podnóżków a co najważniejsze środka ciężkości (ma to ogromny wpływ na balansowanie na dwóch kołach). Dopiero po nabraniu wprawy w jeździe na takim wózku i znalezieniu optymalnej pozycji ciała, zdecyduję się na zakup wózka z opisu.
  I tak oto od kilku dni jestem posiadaczem nowego aktywnego wózka - Panthera S3. Wózek ten ma wszystkie możliwości regulacji o których pisałem wyżej i teraz nie pozostaje mi nic innego jak uczyć się zjeżdżać i wjeżdżać samodzielnie pod krawężniki i balansować na tylnich kołach jeżdżąc po nierównościach. Co prawda wózek ten nie jest najlżejszy i sprawia mi spore trudności przy wkładaniu do auta, ale przynajmniej jestem już wstanie zrobić to samodzielnie! A to wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie Wy i wasze wpłaty bo po prostu nie byłoby mnie stać na zakup wózka do nauki jazdy. Póki co nie zamykam zbiórki w nadziei że uda mi się uzbierać na ten ultra lekki wózek i będę mógł go zamówić w niedalekiej przyszłości. Życzę wszystkim wszystkiego co najlepsze pamiętając o Was w codziennej modlitwie! Pozdrawiam

  Zdjęcie aktualizacji 106 604

Komentarze


 • mariuszek z koluszek - awatar

  mariuszek z koluszek

  24.11.2022
  24.11.2022

  powodzenia

  • Tomasz Kolano - awatar

   Tomasz Kolano - Organizator zbiórki

   24.11.2022
   24.11.2022

   Ogromnie dziękuję za pomoc!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.10.2022
  04.10.2022

  Trzymam kciuki!

  • Tomasz Kolano - awatar

   Tomasz Kolano - Organizator zbiórki

   04.10.2022
   04.10.2022

   Dziękuję 😀👍

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.09.2022
  30.09.2022

  Powodzenia

  • Tomasz Kolano - awatar

   Tomasz Kolano - Organizator zbiórki

   30.09.2022
   30.09.2022

   Dziękuję!

23 140 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 123 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Tomasz Kolano - awatar

Tomasz Kolano

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 123

Kamil - awatar
Kamil
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Robert i Karolina Kwiatkowscy - awatar
Robert i Karolina Kwiatkowscy
100
Marcin Jarczynski - awatar
Marcin Jarczynski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Magda - awatar
Magda
100
Stanisław Wójcik - awatar
Stanisław Wójcik
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij