Zbiórka Dentysta w sercu Afryki - zdjęcie główne

Dentysta w sercu Afryki

4 140 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób

BALALA KWE!

WITAJCIE !

(w języku sango, języku Republiki Środkowoafrykańskiej)

Nazywam się Monika Wieczorek i jestem dentystką. Już niebawem,
 pod koniec grudnia, wraz z Izą Cywą, wyruszamy do Republiki  Środkowoafrykańskiej, by leczyć pacjentów położonego w buszu szpitala w Bagandou. Naszym głównym celem jest dotarcie do najdalszych miejscowości położonych w środku lasu tropikalnego. Będziemy leczyć, usuwać zęby, a przede wszystkim edukować dzieci i dorosłych w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Naszą bazą będzie szpital ufundowany i zbudowany przez Diecezję Tarnowską. Właśnie tam w 2016 r. Iza Cywa we współpracy z doktorem Konradem Rylskim otworzyła gabinet stomatologiczny.

To będzie mój trzeci wyjazd na wolontariat. Do tej pory spędziłam dziewięć miesięcy pracując charytatywnie na rzecz najuboższych mieszkańców Afryki (wyjazdy z ramienia Fundacji Redemptoris Missio oraz Diecezji Tarnowskiej).

Już od ponad roku w szpitalu w Bagandou nie było dentysty, a potrzeby medyczne mieszkańców nie zniknęły… tamtejsi pacjenci bardzo czekają na pomoc.


Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie duchowe i materialne naszego projektu. Mamy już zakupione bilety a Fundacja „Redemptoris Missio” zapewni nam przenośny unit stomatologiczny. W dalszym jednak ciągu potrzebujemy wsparcia w zakresie zakupu:

* znieczuleń

* końcówek do skalera

* narzędzi chirurgicznych

* autoklawu

* leków


Niestety w RŚA ludzie często umierają od zakażeń zębopochodnych. Dzięki Waszej pomocy pragniemy choć odrobinę zmienić tą rzeczywistość!

SINGILA MINGI! Dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Redemptoris Missio - awatar

  Fundacja Redemptoris Missio

  16.12.2019
  16.12.2019

  Szanowni Państwo,

  W imieniu szpitala w Bagandou, wszystkich jego pacjentów i personelu medycznego dziękujemy serdecznie za okazane dobro! Zebrana kwota pomoże nam przeprowadzić projekt dentystyczny i edukacyjny w Republice Środkowoafrykańskiej.

  https://www.facebook.com/fundacja.redemptorismissio/

Komentarze


 • Anna P. - awatar

  Anna P.

  29.11.2019
  29.11.2019

  Wspieram <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.2019
  27.11.2019

  Niech Bóg błogoslawi, daje radość i siłę.

 • Krystyna - awatar

  Krystyna

  26.11.2019
  26.11.2019

  Powodzenia❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.11.2019
  21.11.2019

  Pozdrawiam serdecznie i polecam Wasze dzieła opiece Matki Bożej. Alina Zięć

 • Richard Klopp - awatar

  Richard Klopp

  14.11.2019
  14.11.2019

  Amazing work. I've been to Bagandou many times and can't say enough good about the work of the Polish people who work there. I am in awe of their dedication to the people of CAR.

4 140 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób

Wpłaty: 49

Maciej - awatar
Maciej
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
M.S. - awatar
M.S.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dentystka :) - awatar
Dentystka :)
20
Anna P. - awatar
Anna P.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij