Wsparcie dla Mai

3 180 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób

Maja przyszła na świat 15 lat temu, 21 marca w Światowy Dzień Zespołu Downa. To szczególna data, która na zawsze zmieniła życie całej rodziny – Maja została zdiagnozowana, a dodatkowy chromosom przyniósł ze sobą kolejne komplikacje, m.in. trudności w poruszaniu się czy mówieniu. 

To, że nasza podopieczna zrobiła postępy w czytaniu, mówieniu i pisaniu, jest zasługą jej ciężkiej pracy, ale nigdy by się to nie udało, gdyby nie Jej Mama - Pani Edyta, której determinacja, wiara i siła sprawiły, że Maja radzi sobie coraz lepiej. Niezbędna jest przy tym pomoc terapeutów, odpowiednie konsultacje ze specjalistami i nauka podczas turnusów logopedycznych, a to wiąże się z bardzo dużymi kosztami.

Zespół Downa i szereg innych trudności sprawiły, że teraz nasza podopieczna zmaga się z wieloma schorzeniami. Obniżone napięcie mięśniowe zaburza sprawność, ponadto Maja ma poważną wadę wzroku, niedoczynność tarczycy i nadwrażliwość słuchową. Często choruje, dopadają ją anginy oraz infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Jednak największym problemem, który utrudnia Mai funkcjonowanie, jest oligofazja. Tak określa się zaburzenia mowy, a te są wciąż znaczne i wymagają stałej terapii. Pani Edyta robi co może, by w domowym budżecie znaleźć środki na zajęcia logopedyczne i turnusy, które pomogą córce mówić lepiej i wyraźniej, ponieważ to jedyna droga do większej samodzielności – im lepiej inni będą rozumieć Maję, tym mniejsze kłopoty dziewczynka będzie miała w przyszłości. To największy cel Pani Edyty: sprawić, by Maja wciąż się rozwijała i zdobywała nowe umiejętności, a tym samym była bardziej niezależna, gdy mamy nie będzie obok. Lęk o przyszłość towarzyszy każdemu rodzicowi. Pani Edyta i jej mąż boją się podwójnie: jak kiedyś Maja poradzi sobie w dorosłym życiu, bez ich pomocy? Wkładają całą energię i siłę w to, by dziewczynka mogła nadal korzystać z dostępnych możliwości i terapii. Pokonanie bariery związanej z wadami wymowy w celu usprawnienia kompetencji komunikacyjnych Mai jest w Jej przypadku kluczowe.

Maja jest pod stałą opieką logopedy, psychologia, rehabilitanta, potrzebuje też ciągłej rehabilitacji neurologopedycznej, psychologicznej, fizjoterapeutycznej i zajęć integracji sensorycznej. Na jej drodze stawali dotąd sami dobrzy, przyjaźni ludzie, a Maja obdarowuje wszystkich uśmiechem – jest wyjątkowa, uwielbia się uczyć i całym sercem kocha swoich bliskich. Żeby mogła radzić sobie lepiej, potrzebuje odrobiny pomocy, dlatego serdecznie zachęcamy do wsparcia zbiórki naszej podopiecznej. Dziękujemy!

Maja mieszka w województwie dolnośląskim, w powiecie oławskim,

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Rehabilitacja w zakresie wspomagania rozwoju oraz stałej stymulacji rozwoju i opieki wielospecjalistycznej : neurolog, logopeda, ortopeda, psycholog. Terapia neurologiczno-psychologiczna zalecana jest co najmniej 4 razy w tygodniu, koszt jednej to 100 zł. Wskazana jest rehabilitacja psychoruchowa.
•Turnusy logopedyczno-terapeutyczne.  W przyszłym roku zalecane 3 razy, koszt każdego z turnusów to 3500 zł. Jeden turnus obejmuje 30 specjalistyczne terapie indywidualne oraz grupowe: terapię psychologiczno-neurologopedyczną, terapię logopedyczną z terapią ręki, terapię pedagogiczną, hipoterapię ( nie wszystkie turnusy), arteterapię, psychorytmikę oraz rozgrzewkę fizjo-logopedyczną. Na turnusach odbywa się wprowadzająca oraz podsumowująca konsultacja z zespołem terapeutycznym. Turnus realizuje zalecenia lekarza prowadzącego i stanowi kluczowe wsparcie rozwoju poznawczego, ruchowego, emocjonalnego oraz społecznego Mai.
•Pomoc w dofinansowaniu zakupu bieżni dla Mai. - Zrealizowana.
•Wymarzony telefon dla Mai :) -  Przekazany wraz z małym bonusem w postaci opaski Smartband. A poniżej zdjęcie Majki dziękującej za telefon.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą Podopieczną bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niej vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.

* Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji:

https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html


Aktualizacje


 • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  30.03.2022
  30.03.2022

  Kochani, informujemy że dziś zamykamy zbiórkę pieniędzy dla naszej Podopiecznej Mai. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie finansowe przez cały czas trwania zbiórki. Jeśli chcecie wrócić do informacji na temat naszej Podopiecznej, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: wybierzbypomoc.org, zakładka Archiwum.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.09.2021
  24.09.2021

  Trzymam kciuki!

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   27.09.2021
   27.09.2021

   :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.01.2021
  31.01.2021

  Powodzenia Maju. Wszystko dobrego.

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   01.02.2021
   01.02.2021

   Serdecznie dziękujemy w imieniu Mai :) pozdrawiamy!

3 180 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób

Wpłaty: 51

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dawid W - awatar
Dawid W
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij