Zbiórka Dźwignąć potrzebę - zdjęcie główne

Dźwignąć potrzebę

3 780 zł  z 3 100 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób

Możemy bardzo dokładnie opisać naszą potrzebę, umotywować ją na wszystkich polach, których dotyka, przedstawić solidne argumenty. Wiemy jednak, że dla tych, co nas już dłużej znają, nie jest to konieczne. Dlatego teraz napiszemy najkrócej, jak się da, a poniżej wrócimy do wszystkich za i przeciw dla niezdecydowanych.

Wersja krótka: potrzebujemy profesjonalnego podnośnika transportowego. Po konsultacji ze specjalistą wybraliśmy ten rodzaj i model: podnośnik ULISSE EL 150 CI. Dzięki niemu czynności toaletowe osób na wózkach w naszym WTZ będą mogły odbywać się w najbezpieczniejszy możliwy sposób, z zachowaniem najwyższych standardów usług i ze szczególnym uwzględnieniem zasad BHP. Jego koszt jest zdecydowanie za wysoki na nasze źródła finansowania, pomimo tego, że cena nie jest zawrotna. Dlatego prosimy Was o pomoc, bo wiemy, że już nie takie rzeczy udawało nam się razem zrobić.

W razie zebrania wyższej sumy niż koszt podnośnika reszta zostanie przez nas przeznaczona na specjalistyczny sprzęt do ewakuacji osób z niepełnosprawnościami.

To tyle w wersji krótkiej. Chętnych na więcej zapraszamy poniżej.

Wersja dłuższa: idziecie sobie do pracy, robicie to, co do Was należy, czas leci, godzina za godziną mija. Wtem — pojawia się ona. Prozaiczna, naturalna, zwyczajna, ludzka. Potrzeba skorzystania z toalety. Nie da się jej powstrzymać, trzeba jej się poddać, bo będzie nieszczęście. Idziecie do toalety, już myślicie, jak wielka ulga Was czeka, gdy coś zaczyna Wam nie pasować. Niby wszystko w porządku, umywalka jest, toaleta tak samo, papier, mydło itp., ale coś tu nie gra. Potrzeba pali coraz bardziej, no to ignorujecie narastający niepokój i już przymierzacie się do skorzystania i nagle widzicie, że od toalety dzielą Was kilometry nie do pokonania. Albo okazuje się, że jest ona tak wysoka, że nie ma żadnej mocy, dzięki której miałoby Wam się udać na nią wspiąć samodzielnie. Może też tak być, że sama toaleta jest w zupełnym porządku, ale grunt pod nogami zaczął się chwiać. Jakby nastało niespodziewane mikro trzęsienie ziemi, które sprawia, że nie da się utrzymać na nogach, bo wszystko faluje. Nie ma czego się złapać, jak usiąść i zrobić swoje w spokoju. Brzmi jak nieprzyjemny koszmar senny, prawda? Uderza w nasze podstawowe potrzeby i budzi wielki niepokój, a myśl o konsekwencjach napawa wstydem i sprawia, że chcemy zapaść się pod ziemię. Niestety mierzenie się z takimi wyzwaniami to dla wielu osób z niepełnosprawnościami codzienność. Toalety często są niedostosowane lub zastosowane środki są nieodpowiednie i finalnie potrzebna jest i tak pomoc co najmniej dwóch osób. Chcąc zapewnić uczestnikom naszego warsztatu maksimum komfortu, potrzebujemy profesjonalnego podnośnika transportowego. Do jego obsługi wystarczy jedna osoba i zdecydowanie nie musi to być rosły mężczyzna. Nie ma się co oszukiwać — nasi pracownicy nie młodnieją, a postęp medycyny też nie zwiastuje, aby takie rewolucje miały się zadziać w najbliższym czasie. Nie tylko dla bezpieczeństwa pracowników i uczestników chcemy sięgnąć po taką technologię. Zdobywając doświadczenie w obsłudze tego typu sprzętu, testując go na sobie, będzie nam dużo łatwiej dzielić się wiedzą w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Wiele rodzin, pomimo coraz mniejszych sił i coraz większej liczby chorób, z którymi się borykają, obawia się tego typu sprzętów. Biorą na swoje barki zbyt wiele i to niepotrzebnie, bo są rozwiązania, które w wielu sprawach mogłyby ich wyręczyć lub ułatwić ich wykonywanie. Osoby wspierające często zapominają, że ich zdrowie fizyczne i psychiczne dla nich powinno być najważniejsze. Chcemy pokazywać jak łatwe, jest korzystanie z rozwiązań, które służą zwiększaniu komfortu życia. A, że lepsze samopoczucie, to lepsze relacje z sobą i światem, to chyba nikomu nie musimy mówić.

Możliwość korzystania z tego typu podnośnika jest również okazją do budowania niezależności i samostanowienia osoby z niepełnosprawnością. Poznaje ona inny sposób funkcjonowania w swojej codzienności, a tym samym ma możliwość wyboru, co jest dla niej bardziej odpowiednie. To może stwarzać szerokie pole do pracy nad decyzyjnością i wyrażaniem swoich potrzeb.

Biorąc pod uwagę to, co powyżej i odbyte konsultacje z profesjonalistami, zdecydowaliśmy się na model ULISSE EL 150 CI. Jego parametry zamieszczamy poniżej. Ten zakup pozwoli na zwiększenie dostępności toalety dla osób na wózku oraz poprawę wygody korzystania z niej.



Cały ten tekst zaczęliśmy od końca, więc i na końcu się przedstawimy: jesteśmy z Warsztatu Terapii Zajęciowej ChSON „Ognisko” z ul. Basztowej 3 w Krakowie. Nasz WTZ obejmuje terapią i wsparciem 40 dorosłych osób z niepełnosprawnością, głównie intelektualną (w tym 4 osoby poruszające się na wózkach i wymagające wsparcia w czynnościach toaletowych). Terapia odbywa się u nas w ośmiu pracowniach: zleceń, świec, poligraficznej, sztuki użytkowej, aktywizacji zawodowej, dwóch pracowniach aktywizacji osobistej i społecznej oraz pracowni gospodarstwa domowego. Staramy się zapewnić naszym klientom jak najwyższą jakość usług, pomagając im w drodze ku samodzielności, podniesieniu jakości życia i przede wszystkim zaistnieniu w roli pracownika.

Nasz Warsztat istnieje już 17 lat. Ciągle pracujemy nad tym, aby oferować zajęcia idące z duchem czasu. Chcemy się doskonalić, jednocześnie ucząc rzeczy rzeczywiście przydatnych. Oferta naszych pracowni jest spora, jednak ciągle powiększając ją, dajemy szansę, aby więcej osób z niepełnosprawnościami znalazło zajęcie, w którym się sprawdzą. Gdy osoby z niepełnosprawnościami odkrywają, że są w czymś dobre, zdobywają pewne umiejętności, dzięki którym powstają pełnowartościowe wyroby, to wzrasta ich poczucie własnej wartości. Często dopiero wtedy zaczyna się ono kształtować. Za tym idzie chęć do dalszej pracy, wzrost motywacji i spojrzenie na siebie jako na osobę, która może pełnić w społeczeństwie wiele różnych ról.

Możliwość wspólnej pracy przy wykonywaniu różnego rodzaju produktów, a następnie ich sprzedaż na kiermaszach, to dla uczestników naszego Warsztatu okazja do rozwoju umiejętności społecznych, wykonywania zadań praktycznych i nabywania doświadczenia, a przede wszystkim zaznania poczucia sprawczości.

Mamy nadzieję, że odpowiecie na naszą prośbę i pomożecie nam jeszcze bardziej zadbać o komfort życia osób z niepełnosprawnościami. Właśnie dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy decydują się obdarzyć nas zaufaniem i wsparciem, nasza praca może być skuteczna. Dzięki Wam codzienność dorosłych osób z niepełnosprawnościami może być pełna szacunku i godności. Dziękujemy, że jesteście z nami.

W razie zebrania wyższej sumy niż koszt podnośnika reszta Waszych wpłat zostanie przez nas przeznaczona na specjalistyczny sprzęt do ewakuacji osób z niepełnosprawnościami (maty, krzesła, wózki, materace ewakuacyjne).

Aktualizacje


  • ChSON "Ognisko" - awatar

    ChSON "Ognisko"

    23.05.2022
    23.05.2022

    📘ETR: W środę mieliśmy próbny alarm pożarowy w naszym warsztacie. Przypomnieliśmy sobie zasady ewakuacji i zachowania w razie pożaru. Testowaliśmy też sprzęt do ewakuacji osób, które miałyby problem z zejściem po schodach. Ten sprzęt kupiliśmy dzięki wpłatom na zbiórkę. Zebraliśmy więcej pieniędzy, niż kosztował podnośnik do toalety. Za to, co zostało, kupiliśmy dwa krzesełka i jedną matę do ewakuacji. Dziękujemy za wszystkie wpłaty. 💗

    🗞 (wersja mniej ETR 😉): W środę, chwilę przed 11, gdy każdy był w ferworze wykonywania zadań, co by zdążyć przed przerwą, rozległ się alarm. Niektórzy zaczęli wyglądać na korytarz, niektórzy tylko popatrywali po sobie zdziwieni, aż dało się słyszeć zdecydowany głos kierowniczki: Alarm! Wychodzimy! Na korytarz! Coś tu dalej nie grało, bo jak alarm, to jak to na korytarz, a nie na pole, ale kierowniczki się słucha. Niektórzy mieli wątpliwości czy to jest czas na przebieranie butów, czy branie swetrów, ale alarm po chwili ucichł i wszystko się wyjaśniło. To był nasz wewnętrzny alarm pożarowy, podczas którego przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady związane z ewakuacją. Była to też okazja do ćwiczeń i demonstracji nowego sprzętu ewakuacyjnego dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Ten sprzęt mamy dzięki Wam! Pamiętacie naszą zbiórkę na podnośnik? Zebraną nadwyżkę pieniędzy przeznaczyliśmy właśnie na ten cel. Mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli z nich skorzystać, ale dzięki Waszej pomocy jesteśmy lepiej przygotowani na taką ewentualność. A co do podnośnika, to możecie zobaczyć, że również śmiga aż miło! Tutaj też przeprowadzaliśmy różne testy i jak widać, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni. 😃 Dziękujemy! 💗💗

    P.S. Wszystkie zdjęcia z alarmu i testowania sprzętu znajdziecie na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/wtzbasztowa3/posts/3569935373234428

    Zdjęcie aktualizacji 95 320

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Szymon Kunc - od Macka 321Krypto ! - awatar

    Szymon Kunc - od Macka 321Krypto !

    09.10.2021
    09.10.2021

    Szczęścia życzę!

    • ChSON "Ognisko" - awatar

      ChSON "Ognisko" - Organizator zbiórki

      09.10.2021
      09.10.2021

      Dziękujemy!

3 780 zł  z 3 100 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób

Wpłaty: 61

Bożena Lipnicka - awatar
Bożena Lipnicka
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
321C - awatar
321C
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij