Czy zastanawialiście się kiedyś nad jakością życia bezdomnych psów?
Jak żyją, czego potrzebują najbardziej? Czy mogą być szczęśliwe i korzystać z życia? Czy może mają depresję, zdesperowane i znudzone bez końca oczekują na ludzi, którzy dadzą im dom? Czy każdy dzień jest taki sam czy jednak czasem zdarza się coś ciekawego i emocjonującego? Czy mogą wychodzić na spacery i bawić się? Czy nawiązują przyjaźnie?
Tworząc Ośrodek Adopcyjny Fundacji Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt przy ul. Malowniczej mieliśmy wizję, by stworzyć miejsce przyjazne i bezpieczne. Miejsce, gdzie psy nie tylko będą najedzone i wyleczone, ale także uśmiechnięte. Gdzie będą miały wszystko, czego potrzebują (z wyjątkiem jednej, rzeczy, której nie możemy im dać – prawdziwego domu).
Mamy nadzieję, że nasz plan udał się przynajmniej częściowo. Dziś wiemy, że niektóre psy dopiero w naszym ośrodku zaznają tzw. normalności i że tak naprawdę, często jest im lepiej w ośrodku, w boksie, niż w u dotychczasowych opiekunów.
Mają dobre jedzenie, świeżą wodę, zabawki, spacery. Zimą ciepłe koce czy słomę w budzie, a latem baseniki i zacienione boksy. Jednak wciąż zastanawiamy się co jeszcze możemy zrobić by było im po prostu fajniej. By mogły jeszcze intensywniej cieszyć się życiem, oczekując na swoich ludzi i rzadziej oglądać świat zza krat. Niestety nie ma takiej fizycznej możliwości, by codziennie każdego psa wyprowadzić na spacer poza teren, a wiemy że one w większości bardzo potrzebują przygód i nowych bodźców.
Ponieważ pojawiła się możliwość zagospodarowania dużego terenu za naszym ośrodkiem (ok. 3000 m2), wizja stworzenia tam kilku dużych wybiegów jest coraz bliżej urzeczywistnienia. Chcielibyśmy zagospodarować ten teren tak, by psy mogły spędzać dzień poza boksami na świeżym powietrzu, mając również możliwość schronienia się przed opadami czy słońcem. W ten sposób połączone w zgodne stadka będą mogły bawić się, ganiać, wygrzewać się w słońcu, tarzać, spać, kopać dołki, czy spędzać czas z wolontariuszami na pieszczotach i pielęgnacji.
Chcemy, by teren otoczony był mocnym ogrodzeniem z podmurówką. Na każdym wybiegu znajdą się wiaty lub budy, wodopoje, baseniki i place zabaw. Koszt takiej inwestycji to minimum ok. 10 000 złotych, dlatego niezbędna będzie Wasza pomoc.
Razem stwórzmy miejsce, w którym bezdomne zwierzęta czują się szczęśliwe i bezpieczne. Bo bezdomność można trochę osłodzić. Ich los jest w naszych rękach.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Ania Kopczynska
:)
Mima
Trzymam kciuki za szybki koniec zbiórki 👍🏻
Anonimowy Darczyńca
Powodzenia!!!!
Anonimowy Darczyńca
będzie wspaniale