Żywność opał i leki dla Marka

93 177 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 394 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu.

Pan Marek choruje na schizofrenię. Mieszka sam, ma niskie dochody i potrzebuje wsparcia.

Pan Marek jest osobą chorą na schizofrenię. Niestety Jego choroba powoduje poczucie wykluczenia ze społeczeństwa. Mimo postępowości świata w którym żyjemy, nadal funkcjonuje przekonanie że osoba chora psychicznie jest słabsza i nieprzystosowana do życia w społeczeństwie. Często też boimy się takich osób i uważamy że powinny się wstydzić tego że nie radzą sobie same ze sobą. Przecież każdy z nas ma problemy które go obciążają, a jednak nie każdy jest chory psychicznie. Schizofrenia  wyklucza Pana Marka z życia zawodowego, a zasiłek który stanowi Jego jedyne źródło utrzymania to 645 zł. W kwietniu 2020 roku Pan Marek dostał z GOPS zasiłek jednorazowy w wysokości 200 zł. 

Pan Marek mieszka sam i nie ukrywa, że uczucie samotności zdominowało Jego pozostałe emocje. Poza chorobą psychiczną, choruje także na miażdżycę oraz chorobę refluksową przełyku i nadciśnienie. W 2015 roku przeszedł zawał serca. W czerwcu 2020 roku stwierdzono u Pana Marka cukrzycę. Posiada zaświadczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Naszym zadaniem i mamy nadzieję że z Waszą pomocą, jest pokazanie Panu Markowi że nie jest sam. Wspólnie zadbajmy o to by już nigdy nie był głodny i opuszczony. W 2018 roku otrzymaliśmy od Pana Marka wiadomość następującej treści:

"Zwracam się z prośbą do fundacji o jakąkolwiek pomoc czy to zakup lekarstw czy żywności każda pomoc dla mnie jest drogocenna wiem co oznacza bieda i głód bo nie raz idę spać głodny bo niemam dlatego bardzo proszę o pomoc. Mam 51 lat jestem biedny samotny chory na schizofrenię po zawale serca pobieram zasiłek 604 zł miesięcznie po opłaceniu rachunków niemam pieniędzy aby godnie żyć dlatego proszę o pomoc. proszę o odpowiedź."Pan Marek żyje bardzo skromnie, ale z ogromną dbałością zajmuje się domem, do którego ma sentyment. Jest w Jego rodzinie od dawna, mieszkała w nim kiedyś babcia Pana Marka. Miesięczne dochody naszego Podopiecznego są naprawdę niskie. Jedynie dzięki swojemu uporowi w dążeniu do celu udało mu się ocieplić jedną część domu oraz wywalczyć dofinansowanie na piec węglowy. Zaopatrujemy Pana Marka w węgiel, którego zużycie w sezonie grzewczym wynosi 1 tonę miesięcznie. Pan Marek lubi zwierzęta, ma psa i jedną kurę która znosi dla Niego jajka :). Mieszka w małej miejscowości, swój dom traktuje jak azyl. Mimo różnych potyczek( jakiś czas temu był pożar stodoły) czuje się w nim bezpiecznie.  Żeby wzmocnić to uczucie w Panu Marku, chcemy dokonać potrzebnych remontów i prac porządkowych. Przy okazji remontu dachu, zajmiemy się wywiezieniem zalegającego na podwórku gruzu.Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Odzież : kurtka, buty zimowe, spodnie ( szerokość w pasie 106 cm), buty typu adidas (rozmiar 42 czarne), czapka zimowa (czarna), rękawice. - Przekazane : kurtka i buty zimowe, oraz czapka, rękawice i spodnie.
•Tekstylia : komplety pościeli wraz z prześcieradłami ( kolorowe, grube), ręczniki.
• Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Podstawowe artykuły żywnościowe. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Chemia gospodarcza i kosmetyki codziennego użytku. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Opał na aktualnie trwający sezon grzewczy.
•Węgiel na sezon grzewczy 2018/2019 - Zrealizowany.
•Węgiel na sezon grzewczy 2019/2020 - Zrealizowany.
•Węgiel na sezon grzewczy 2020/2021 - Zrealizowany.
•Pomoc w opłacaniu rachunków. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Pana Marka w tym zakresie.
•Maszynka elektryczna do golenia. - Przekazana.
•Rower elektryczny dla Pana Marka. - Przekazany.
•Protezy zębowe. - Pan Marek nie potrafił nosić protez należnych mu na NFZ, dlatego chcemy pomóc mu zrobić protezy prywatnie.
•Remont dachu - obecny dach ma ponad siedemdziesiąt lat i przecieka. - Zrealizowany.
•Wymiana drzwi wejściowych w domu Pana Marka. - Zrealizowana.
•Remont schodów stanowiących wejście do domu. - Zrealizowany.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.
* Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji:

https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html 


Aktualizacje


 • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  16.12.2021
  16.12.2021

  Na życzenie Pana Marka, dziś kończymy zbiórkę dedykowaną naszemu Podopiecznemu. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy aktywnie uczestniczyli w pomocy Panu Markowi na przestrzeni ostatnich lat. Strona dotycząca Pana Marka jest dostępna pod poniższym linkiem: https://www.wybierzbypomoc.org/podopieczny-marek.html

Komentarze


 • Agata - awatar

  Agata

  09.12.2021
  09.12.2021

  Wszystkiego dobrego Panie Marku na nadchodzące święta i Nowy Rok 😊

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   14.12.2021
   14.12.2021

   Dziękujemy w imieniu Pana Marka i Pani życzymy również wszystkiego dobrego :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.11.2021
  15.11.2021

  Zdrówka dla Pana Marka. Szczęść Boże ;-))

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   14.12.2021
   14.12.2021

   Dziękujemy serdecznie w imieniu Pana Marka :)

 • Agata - awatar

  Agata

  16.09.2021
  16.09.2021

  Wszystkiego dobrego !

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   16.09.2021
   16.09.2021

   Dziękujemy Pani Agato, Pani również życzymy wszystkiego dobrego !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.09.2021
  08.09.2021

  Życzę dużo zdrówka, Panie Marku! Dziękuję pracownikom Fundacji za aktualizacje zbiórki, sądzę, że dzięki Wam Pan Marek czuje się zaopiekowany! :)

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   09.09.2021
   09.09.2021

   Mamy nadzieję że tak jest :)

 • Sonia.A - awatar

  Sonia.A

  09.08.2021
  09.08.2021

  Bardzo ciepło pozdrawiam :) i życzę uśmiechu. Ślę najlepsze życzenia!

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   10.08.2021
   10.08.2021

   Dziękujemy!

93 177 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 394 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 2 394

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agata - awatar
Agata
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Weronika Kaczmarczyk - awatar
Weronika Kaczmarczyk
100
Elżbieta Brzozowska - awatar
Elżbieta Brzozowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Iga i Paweł - awatar
Iga i Paweł
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij