Zbiórka Żywność opał i leki dla Marka - miniaturka zdjęcia

Żywność opał i leki dla Marka

Żywność opał i leki dla Marka

74 800 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 958 osób
Wpłać teraz
 

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu.

Pan Marek choruje na schizofrenię. Mieszka sam, ma niskie dochody i potrzebuje wsparcia.Pan Marek jest osobą chorą na schizofrenię. Niestety Jego choroba powoduje poczucie wykluczenia ze społeczeństwa. Mimo postępowości świata w którym żyjemy, nadal funkcjonuje przekonanie że osoba chora psychicznie jest słabsza i nieprzystosowana do życia w społeczeństwie. Często też boimy się takich osób i uważamy że powinny się wstydzić tego że nie radzą sobie same ze sobą. Przecież każdy z nas ma problemy które go obciążają, a jednak nie każdy jest chory psychicznie. Schizofrenia  wyklucza Pana Marka z życia zawodowego, a zasiłek który stanowi Jego jedyne źródło utrzymania to 645 zł. W kwietniu 2020 roku Pan Marek dostał z GOPS zasiłek jednorazowy w wysokości 200 zł. 

Pan Marek mieszka sam i nie ukrywa, że uczucie samotności zdominowało Jego pozostałe emocje. Poza chorobą psychiczną, choruje także na miażdżycę oraz chorobę refluksową przełyku i nadciśnienie. W 2015 roku przeszedł zawał serca. W czerwcu 2020 roku stwierdzono u Pana Marka cukrzycę. Posiada zaświadczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Naszym zadaniem i mamy nadzieję że z Waszą pomocą, jest pokazanie Panu Markowi że nie jest sam. Wspólnie zadbajmy o to by już nigdy nie był głodny i opuszczony. W 2018 roku otrzymaliśmy od Pana Marka wiadomość następującej treści:

"Zwracam się z prośbą do fundacji o jakąkolwiek pomoc czy to zakup lekarstw czy żywności każda pomoc dla mnie jest drogocenna wiem co oznacza bieda i głód bo nie raz idę spać głodny bo niemam dlatego bardzo proszę o pomoc. Mam 51 lat jestem biedny samotny chory na schizofrenię po zawale serca pobieram zasiłek 604 zł miesięcznie po opłaceniu rachunków niemam pieniędzy aby godnie żyć dlatego proszę o pomoc. proszę o odpowiedź."Pan Marek żyje bardzo skromnie, ale z ogromną dbałością zajmuje się domem, do którego ma sentyment. Jest w Jego rodzinie od dawna, mieszkała w nim kiedyś babcia Pana Marka. Miesięczne dochody naszego Podopiecznego są naprawdę niskie. Jedynie dzięki swojemu uporowi w dążeniu do celu udało mu się ocieplić jedną część domu oraz wywalczyć dofinansowanie na piec węglowy. Zaopatrujemy Pana Marka w węgiel, którego zużycie w sezonie grzewczym wynosi 1 tonę miesięcznie. Pan Marek lubi zwierzęta, ma psa i jedną kurę która znosi dla Niego jajka :). Mieszka w małej miejscowości, swój dom traktuje jak azyl. Mimo różnych potyczek( jakiś czas temu był pożar stodoły) czuje się w nim bezpiecznie.  Żeby wzmocnić to uczucie w Panu Marku, chcemy dokonać potrzebnych remontów i prac porządkowych. Przy okazji remontu dachu, zajmiemy się wywiezieniem zalegającego na podwórku gruzu.Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Odzież : kurtka, buty zimowe, spodnie ( szerokość w pasie 106 cm), buty typu adidas (rozmiar 42 czarne), czapka zimowa (czarna), rękawice. - Przekazane : kurtka i buty zimowe, oraz czapka, rękawice i spodnie.
•Tekstylia : komplety pościeli wraz z prześcieradłami ( kolorowe, grube), ręczniki.
• Zakup lekarstw ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę – Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Podstawowe artykuły żywnościowe. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Chemia gospodarcza i kosmetyki codziennego użytku. - Na bieżąco realizujemy potrzeby w tym zakresie.
•Zakup węgla na sezon grzewczy 2018/2019 - Zrealizowany.
•Zakup węgla na sezon grzewczy 2019/2020 - Zrealizowany.
•Maszynka elektryczna do golenia. - Przekazana.
•Protezy zębowe. - Pan Marek nie potrafił nosić protez należnych mu na NFZ, dlatego chcemy pomóc mu zrobić protezy prywatnie.
•Remont dachu - obecny dach ma ponad siedemdziesiąt lat i przecieka.
•Remont schodów stanowiących wejście do domu.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć tego Podopiecznego bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.
* Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji:

https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  16.09.20
  16.09.20

  Opłaciliśmy Panu Markowi rachunki za wodę i prąd.:) W kwestii pomocy dla Pana Marka najważniejszy jest dla nas teraz remont dachu. Szukamy fachowca:).

  Zdjęcie aktualizacji 55 320

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.09.20
  29.09.20

  Pomagajmy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.09.20
  29.09.20

  Warto Pomagać

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.09.20
  29.09.20

  Powodzenia i dużo zdrowia!!!

 • Alicja - awatar

  Alicja

  23.09.20
  23.09.20

  Powodzenia!

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   24.09.20
   24.09.20

   Dziękujemy w imieniu Pana Marka :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.09.20
  22.09.20

  :(

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   23.09.20
   23.09.20

   Pani Anno, dziękujemy za pomoc finansową dla Pana Marka, prosimy się nie smucić:)!

74 800 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 958 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 1 958

Martyna Szczepańska - awatar
Martyna Szczepańska
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Krystyna - awatar
Krystyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij