Pomagamy Michałowi

150 671 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 314 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Michał ze względu na swój stan zdrowia nie mógł zgłosić się do nas sam. Zrobiła to za Niego mama - Pani Katarzyna. Michał nie chodzi i nie mówi – nie komunikuje się słowami, cierpi na zanik nerwów wzrokowych i jest całkowicie zależny od opieki innych. Jest cewnikowany i towarzyszy mu ból związany z kamicą pęcherza moczowego. Posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Cierpienie to nieodłączny element życia Michała, dlatego mamy ogromną nadzieję, że dzięki naszym wspólnym staraniom zmagania Michała z chorobą, staną się odrobinę bardziej znośne. Michał mieszka w Bytomiu.

W chwili obecnej zbieramy środki na zakup szyny rehabilitacyjnej która kosztuje 20,600 złotych. Bez tego urządzenia Michał nie będzie mógł zachować higieny mięśni jak to trafnie określił jego rehabilitant. Pragniemy również przywrócić dla niego miesięczną rehabilitację oraz miesięczne wizyty pedagogiczne, które to zakończyły się gdy ukończył 24 lata.

Michał ma 24 lata i nigdy nie będzie samodzielny. Od urodzenia choruje na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, zmaga się także z padaczką.

Bycie mamą zawsze jest wyzwaniem. Trudno sobie wyobrazić ogrom pracy i zaangażowania, jakiego wymaga opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem, nawet gdy dziecko stanie się dorosłym człowiekiem. Pani Katarzyna doskonale wie, jak wiele wysiłku i środków wtedy potrzeba. Zniekształcenie kręgosłupa i klatki piersiowej Michała sprawiają, że niezbędna stała się rehabilitacja pod okiem fizjoterapeuty. Kolejne koszty generują leki, jakie syn Pani Katarzyny zażywa nieprzerwanie, do tego dochodzą środki farmakologiczne i higieniczne, w tym np. płyny służące do płukania urostomii czy strzykawki  i wiele innych. Michał spożywa mleko i kaszki smakowe – takie, jakie podaje się małym dzieciom, a to kolejny wydatek, podobnie jak np. podgrzewacz do butelek. Zapewnienie choć minimalnego komfortu życia przy tak ciężkim stanie zdrowia jest naprawdę ważne, a Pani Katarzyna – jak każda mama – chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Całodobowa opieka nad dorosłą już niepełnosprawną osobą, to potężne obciążenie fizyczne i psychiczne.

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Rehabilitacja domowa dla Michała. - Trwała od 30.01.2021 do 30 kwietnia 2022. Była realizowana regularnie 3 razy w tygodniu po 1 godzinie.
•Zalecona przez rehabilitanta terapia szyną CPM. Ze względu na stan nóg Michała (przykurcze, deformacja, spastyka).  - Trwała od 08.02.2021 do 30 kwietnia 2022 za pomocą wynajętej przez fundację szyny.
•Materac przeciwodleżynowy.- Przekazany.
•Przedmioty do rehabilitacji wskazane przez rehabilitanta : kliny, kształtki i półwałki z pianki do nóg i tułowia. - Przekazane 16.02.2021.
•Środki medyczne i  higieniczne: płyn do płukania urostomii, płyn do czyszczenia cewnika, podkłady higieniczne, pieluchy, strzykawki, igły, płyn odkażający, żel znieczulający. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Michała w tym zakresie.
•Pomoc w zakupie drobnych akcesoriów niezbędnych w żywieniu Michała : podgrzewacz elektryczny do butelek z funkcją sterylizacji, butelka antykolkowa, kubek z ustnikiem silikonowym. - Przekazany podgrzewacz, butelka oraz kubki 29.01.2021r.
•Zakup lekarstw dla Michała ogólnodostępnych oraz tych dostępnych na receptę. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Michała w tym zakresie.
•Stojak na kroplówki. - Przekazany.
•Pomoc w zakupie sprzętu potrzebnego do kontroli zdrowia : ciśnieniomierz nadgarstkowy i pulsoksymetr napalcowy, termometr bezdotykowy - Przekazane.
•Apteczka podróżna. - Przekazana.
•Czajnik elektryczny - Przekazany.
•Parowar - do przyrządzania posiłków dla Michała. Od maja 2021 ma zaleconą dietę lekkostrawną. - Przekazany.
•Nawilżacz powietrza do pokoju Michała. - Przekazany.
•Inhalator tłokowy dla Michała. Michał już kilkukrotnie wylał wodę podczas inhalacji przy użyciu zwykłej miski, więc Jego mama postanowiła zadbać o Jego bezpieczeństwo i zgłosiła nam potrzebę zakupu inhalatora. - Przekazany.
•Artykuły chemiczne użytku domowe, środki czystości oraz kosmetyki dla całej rodziny, przede wszystkim dla Michała, np: chusteczki nawilżane. -Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
•Artykuły spożywcze dla całej rodziny. Dla Michała m.in żywność dla małych dzieci : kaszki smakowe, mleko Bebiko Junior 5. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
•Odzież dla całej rodziny. Dla Michała przede wszystkim koszulki t-shirt i piżamy - Michał nosi rozmiary 158/164. Pani Kasia rozmiar L/44.
•Pomoc w opłacaniu rachunków : czynsz, prąd, gaz. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
•Artykuły papiernicze i dekoracyjne dla Michała. Michał w domu odbywa lekcje pod okiem nauczycielki, podczas których wspólnie wykonują różne prace manualne. - Na bieżąco realizujemy potrzeby Michała w tym zakresie.
•Poprawa warunków bytowo-intelektualnych i rozrywkowych Michała - przez zakup np. małego telewizora do pokoju naszego Podopiecznego. Zależy nam na zwiększeniu komfortu i atrakcyjności życia Michała.
•Drukarka - ten sprzęt jest potrzebny przede wszystkim do drukowania dokumentacji medycznej Michała. - Przekazana
•Pomoc w spełnieniu marzenia Pani Kasiu o posiadaniu przez Nią lub przez Jej męża Pana Wojtka prawa jazdy.
•Maszyna do szycia i materiały dla Pani Kasi. - Szycie to hobby Pani Kasi i sposób na odstresowanie się, ale przede wszystkim da Jej możliwość przerabiania i naprawiania odzieży i pościeli dla Michała.
•Pomoc w zakupie nowego, średniej wielkości telewizora dla rodziny. Poprzedni, 15 letni przestał działać. -Zrealizowana, przekazany telewizor wraz z uchwytem do zawieszenia na ścianie.
•Pomoc w zakupie opału na okres grzewczy. Drewno na rozpałkę i węgiel jako opał. 2 metry sześcienne drewna i 2 tony węgla. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane potrzeby w tym zakresie.
•Wymiana starych sprzętów domowych: kuchenka gazowa z piekarnikiem, oraz zaopatrzenie w nowe: okap podszafkowy. - Zrealizowane 12.01.2021r
•Ręczniki, pościel, poszewki. Dla Michała pościel antyalergiczna. - Przekazaliśmy poduszki, kołdrę, dwa komplety pościeli i dwa podkłady na łóżko.

Jeżeli chciałbyś wesprzeć naszą Podopieczną bezpośrednio, prosimy o rozważenie przekazania dla Niego vouchera ( karty podarunkowej ) na zakupy.

Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu
ul. Smolańska 3/121
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz.


* Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji:

https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  10.04.2024
  10.04.2024

  Relacja z rehabilitacji Michała. Systematycznie zapewniamy Michałowi domową rehabilitację jako higieny jego mięśni. Zakupiliśmy również środki medyczne i kosmetyczne. Dziękujemy za wsparcie.

  Zdjęcie aktualizacji 141 881

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Małgorzata WKowalewska - awatar

  Małgorzata WKowalewska

  13.04.2024
  13.04.2024

  Jestem z całej Waszej trójki dumna <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.07.2023
  11.07.2023

  Dużo zdrowia, wytrwałości, uśmiechu dla wszystkich

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   28.07.2023
   28.07.2023

   Ślicznie dziękujemy! Przekażemy życzenia całej rodzinie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.07.2023
  06.07.2023

  Matka Bohaterka!

 • Dla wytrwałego Michała - awatar

  Dla wytrwałego Michała

  19.01.2023
  19.01.2023

  Dużo wytrwałości dla Ciebie i mamy z tatą życzę 🙋‍♂️

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   24.05.2023
   24.05.2023

   Dziękujemy w imieniu Michała!

 • Bogusław Tatomir - awatar

  Bogusław Tatomir

  28.12.2022
  28.12.2022

  Życzę wszystkiego dobrego.

150 671 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 314 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 2 314

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Michal Sztuk - awatar
Michal Sztuk
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adam - awatar
Adam
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij