Wsparcie dla Moniki

215 014 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 414 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Monika urodziła się w 2004 roku, jako wcześniak, w 28 tygodniu ciąży. Ma siostrę bliźniaczkę, wraz z którą wychowywała się przez niespełna 2,5 roku życia. Właśnie tyle miała lat gdy została mocno pobita, przez swoich rodziców. W wyniku czego, nieprzytomna trafiła do szpitala, z ciężkim urazem czaszkowo-mózgowym, obrzękiem mózgu, krwiakami, niedokrwiennym udarem prawej półkuli, licznymi siniakami na głowie, klatce piersiowej, brzuchu i nogach. Obrażenia jakich doznała zmieniły jej życie na zawsze. Stwierdzono u niej cechy niedowładu spastycznego czterokończynowego z przewagą lewej strony. Od 2013 roku leczy się przeciwpadaczkowo, porusza się na wózku inwalidzkim. Ma 18 lat, mimo traumatycznych przeżyć jest piękną i pogodną nastolatką. Po różnych pobytach w systemie pieczy zastępczej (pogotowie rodzinne, rodzina zastępcza) została ostatecznie przeniesiona do Zakładu Opieki Leczniczej dla dzieci gdzie spędziła 9 lat. Od listopada 2020 roku jest częścią cudnej rodziny: Pani Moniki, Pana Zdzisława i Huberta - który także jest naszym Podopiecznym. Pani Monika i Pan Zdzisław są rodzicami zastępczymi i opiekunami prawnymi Moniki, mieszkają w powiecie brzozowskim, w województwie podkarpackim.

Monika jest wprost wulkanem energii, bardzo lubi śpiewać i tańczyć. Bez problemu odnajduje się z w roli starszej siostry w relacji z Hubertem. Uczy się śpiewu i interpretacji wokalnej w Ognisku Muzycznym. Obecnie chodzi do ósmej klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie. Uczęszcza też na terapię metodą krakowską która rozwija ją intelektualnie. Od 2011 roku przeszła kilka zabiegów dotyczących układu ruchowego. Według opinii rehabilitanta wystawionej w listopadzie 2020 roku, ustabilizowała swój poziom umiejętności motorycznych. Nadal potrzebuje regularnej rehabilitacji aby nie pogłębiały się jej dysfunkcje fizyczne i w tym najbardziej chcemy jej pomóc. Biologiczni rodzice Moniki, w wyniku procesu sądowego w 2008 roku zostali skazani na karę więzienia.

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Pomoc w zakupie dla Moniki sprzętów do rehabilitacji, np. ortez i pionizatora, ale również drobnych akcesoriów przydatnych przy rehabilitacji domowej w ramach NFZ,  którą Monika ma 5 razy w tygodniu podczas wakacji i 2 razy w tygodniu podczas roku szkolnego (bo pozostałe 3 godziny rehabilitacji ma w szkole) : piłki o różnej wielkości i zastosowaniu, poduszki - separatory i inne,   elektrostymulator mięśni, urządzenie do profesjonalnego masażu wibracyjnego  i inne. - Przekazane dwie piłki, poduszka separator, elektrostymulator, urządzenie do masażu oraz pionizator.
•Pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego dla Moniki. -W trakcie realizacji.
•Schodołaz  - sprzęt do transportu po schodach osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. - Przekazany schodołaz z wózkiem.
•Pomoc w finansowaniu rehabilitacji Moniki Metodą Krakowską. Uczęszcza raz w tygodniu przez cały rok. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Pomoc w opłacaniu turnusów rehabilitacyjnych dla Moniki. - Monika turnus w grudniu 2021 miała gratis dzięki uprzejmości Właścicieli ośrodka rehabilitacji. Po naszej stronie była pomoc w pokryciu kosztów dojazdu i zakwaterowania Moniki i Jej rodziny podczas turnusu 06-17.2021. Turnus Moniki od 20.06.2022 do 30.06.2022 - tym razem po naszej stronie były koszty turnusu, a zakwaterowanie po stronie opiekunów Moniki. Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Pomoc w pokryciu kosztów dojazdu (paliwa) do szkoły, na rehabilitację, terapie i konsultacje lekarskie i inne. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Opieka medyczna dla Moniki ( wizyty u specjalistów, zabiegi i badania).
•Pomoc w zakupie fotela samochodowego, obrotowego dla niepełnosprawnych. - Zrealizowana.
•Pomoc w zakupie większego auta dla rodziny. Potrzebny samochód typu Transporter, żeby Monika i Hubert wraz z wózkami inwalidzkimi swobodnie mieścili się w swoim środku transportu. Samochód jest niezbędny dla tej rodziny do przewożenia dzieci na rehabilitację, terapie, do szkoły i przedszkola ( ponad 30 km w jedną stronę) czy na wizyty lekarskie. - Przekazane 13.08.2021r
•Pomoc w niektórych naprawach i wymianach części Volkswagena Multivana przekazanego przez fundację 13.08.2021 - Na bieżąco realizujemy zgłaszanie w tym zakresie potrzeby.
•Pomoc w rozwijaniu pasji Moniki, np. finansowanie lekcji śpiewu, 1 godzina w tygodniu (zajęcia nie odbywają się w czasie trwania wakacji szkolnych), czy nauki tańca na wózku - Monika uczęszcza na zajęcia od października 2021, raz w tygodniu w Domu Kultury w Rzeszowie - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Laptop dla Moniki - do nauki, rozrywki i rozwoju - korzysta m.in z aplikacji edukacyjnych mających na celu rozwój umiejętności czytania i pisania u Moniki. -Przekazany.
•Drukarka - do użytku Moniki i Huberta. - Przekazana.
•Pomoc w spełnianiu małych marzeń Moniki: perfumy, płyty muzyczne, ubrania, książki, biżuteria. - Przekazane z okazji 17 urodzin Moniki :)
•Pomoc w zaopatrzeniu Moniki w odzież i obuwie. Zapotrzebowanie na zimę: kombinezon, kurtka, bluzy, ciepłe getry oraz buty. Rozmiar ubrań S -152 -156 cm, buty rozmiar 34-35. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.

Tak wyglądało pokonywanie schodów bez schodołazu:

Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu
ul. Smolańska 3/121
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz. 

*Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji: https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html

Poniżej zdjęcie z wizyty fundacji u Moniki i Huberta w czerwcu 2021 :)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

  Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu

  06.01.2023
  06.01.2023

  Kochani, udało się! Dzięki Wam doprowadziliśmy pojazd służący Monice do codziennego transportu do pełnej sprawności. Zregenerowana została turbosprężarka i wtryskiwacze, a wszystko profesjonalnie złożone w serwisie. Dodatkowo zakupiliśmy nowe opony a Monika otrzymała prezenty na święta. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, Paweł Panufnik - Fundator.

  Zdjęcie aktualizacji 109 636

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.05.2023
  24.05.2023

  Moniu, jesteś cudownym obrazem tego, że trauma to nie wyrok, że to od nas zależy, czy bierzemy z życia jak najwięcej, czy zatracamy się w żalu. Niech Twój uśmiech towarzyszy Ci w każdej chwili i rozświetla trudy codzienności. Wierzę, że osiągniesz coś wielkiego (nawet jeśli będzie to "tylko" sprawienie, że ktoś inny uwierzy w siebie). Miłości!

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   13.06.2023
   13.06.2023

   Dziękujemy w imieniu Moniki za tak piękne słowa wsparcia!

 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  22.02.2023
  22.02.2023

  Ściskam mocno!

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   25.05.2023
   25.05.2023

   Dziękujemy w imieniu Moniki, Ania i Paweł.

 • Krzysztof - awatar

  Krzysztof

  27.10.2022
  27.10.2022

  Powodzenia i trzymam kciuki.

 • AAGG - awatar

  AAGG

  30.09.2022
  30.09.2022

  Moniko - jesteś piękną i odważną dziewczyną. Trzymaj się i nigdy nie poddawaj..: ) Życzę wytrwałości w rehabilitacji... i samych DOBRYCH ludzi na Twojej drodze .... :)

  • Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - awatar

   Fundacja Wyrywanych z Piekła Narcyzmu - Organizator zbiórki

   25.05.2023
   25.05.2023

   Dziękujemy za słowa wsparcia w imieniu Moniki!

 • wiktor stasiński - awatar

  wiktor stasiński

  30.09.2022
  30.09.2022

  Dzięki panu wojtenko

215 014 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 414 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 3 414

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Robert - awatar
Robert
100
Kacperk - awatar
Kacperk
10
Rysiek - awatar
Rysiek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij