Wsparcie dla Moniki

148 642 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 602 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 

Prosimy zapoznać się dokładnie z treścią całego opisu. Monika urodziła się w 2004 roku, jako wcześniak, w 28 tygodniu ciąży. Ma siostrę bliźniaczkę, wraz z którą wychowywała się przez niespełna 2,5 roku życia. Właśnie tyle miała lat gdy została mocno pobita, przez swoich rodziców. W wyniku czego, nieprzytomna trafiła do szpitala, z ciężkim urazem czaszkowo-mózgowym, obrzękiem mózgu, krwiakami, niedokrwiennym udarem prawej półkuli, licznymi siniakami na głowie, klatce piersiowej, brzuchu i nogach. Obrażenia jakich doznała zmieniły jej życie na zawsze. Stwierdzono u niej cechy niedowładu spastycznego czterokończynowego z przewagą lewej strony. Od 2013 roku leczy się przeciwpadaczkowo, porusza się na wózku inwalidzkim. Ma 17 lat, mimo traumatycznych przeżyć jest piękną i pogodną nastolatką. Po różnych pobytach w systemie pieczy zastępczej (pogotowie rodzinne, rodzina zastępcza) została ostatecznie przeniesiona do Zakładu Opieki Leczniczej dla dzieci gdzie spędziła 9 lat. Od listopada 2020 roku jest częścią cudnej rodziny: Pani Moniki, Pana Zdzisława i Huberta - który także jest naszym Podopiecznym. Pani Monika i Pan Zdzisław są rodzicami zastępczymi i opiekunami prawnymi Moniki.

Monika jest wprost wulkanem energii, bardzo lubi śpiewać i tańczyć. Bez problemu odnajduje się z w roli starszej siostry w relacji z Hubertem. Uczy się śpiewu i interpretacji wokalnej w Ognisku Muzycznym. Obecnie chodzi do ósmej klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie. Uczęszcza też na terapię metodą krakowską która rozwija ją intelektualnie. Od 2011 roku przeszła kilka zabiegów dotyczących układu ruchowego. Według opinii rehabilitanta wystawionej w listopadzie 2020 roku, ustabilizowała swój poziom umiejętności motorycznych. Nadal potrzebuje regularnej rehabilitacji aby nie pogłębiały się jej dysfunkcje fizyczne i w tym najbardziej chcemy jej pomóc. Biologiczni rodzice Moniki, w wyniku procesu sądowego w 2008 roku zostali skazani na karę więzienia.

Potrzeby na które zbieramy fundusze:

•Pomoc w zakupie dla Moniki sprzętów do rehabilitacji, np. ortez i pionizatora, ale również drobnych akcesoriów przydatnych przy rehabilitacji domowej w ramach NFZ,  którą Monika ma 5 razy w tygodniu podczas wakacji i 2 razy w tygodniu podczas roku szkolnego (bo pozostałe 3 godziny rehabilitacji ma w szkole) : piłki o różnej wielkości i zastosowaniu, poduszki - separatory i inne. - Przekazane dwie piłki i poduszka separator.
•Schodołaz  - sprzęt do transportu po schodach osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.- Przekazany schodołaz z wózkiem.
•Pomoc w finansowaniu rehabilitacji Moniki Metodą Krakowską. Uczęszcza raz w tygodniu przez cały rok. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Pomoc w opłacaniu turnusów rehabilitacyjnych dla Moniki. - Wiele wskazuje na to że Monika najbliższy turnus będzie miała gratis dzięki uprzejmości Właścicieli ośrodka rehabilitacji. Po naszej stronie pozostaje pomoc w pokryciu kosztów dojazdu i zakwaterowania Moniki, Huberta, Pani Moniki i Pana Zdzisława podczas najbliższego turnusu 06-17.2021.
•Pomoc w pokryciu kosztów dojazdu (paliwa) do szkoły, na rehabilitację, terapie i konsultacje lekarskie i inne. - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Opieka medyczna dla Moniki ( wizyty u specjalistów, zabiegi i badania).
•Pomoc w zakupie fotela samochodowego, obrotowego dla niepełnosprawnych.
•Pomoc w zakupie większego auta dla rodziny. Potrzebny samochód typu Transporter, żeby Monika i Hubert wraz z wózkami inwalidzkimi swobodnie mieścili się w swoim środku transportu. Samochód jest niezbędny dla tej rodziny do przewożenia dzieci na rehabilitację, terapie, do szkoły i przedszkola ( ponad 30 km w jedną stronę) czy na wizyty lekarskie. - Przekazane 13.08.2021r
•Pomoc w rozwijaniu pasji Moniki, np. finansowanie lekcji śpiewu, 1 godzina w tygodniu (zajęcia nie odbywają się w czasie trwania wakacji szkolnych), czy nauki tańca na wózku - Monika uczęszcza na zajęcia od października 2021, raz w tygodniu w Domu Kultury w Rzeszowie - Na bieżąco realizujemy zgłaszane w tym zakresie potrzeby.
•Laptop dla Moniki - do nauki, rozrywki i rozwoju - korzysta m.in z aplikacji edukacyjnych mających na celu rozwój umiejętności czytania i pisania u Moniki. -Przekazany.
•Drukarka - do użytku Moniki i Huberta. - Przekazana.
•Pomoc w spełnianiu małych marzeń Moniki: perfumy, płyty muzyczne, ubrania, książki, biżuteria. - Przekazane z okazji 17 urodzin Moniki :)
•Pomoc w zaopatrzeniu Moniki w odzież i obuwie.

Tak wygląda pokonywanie schodów bez schodołazu:

Fundacja Wybierz by Pomóc
ul. Smolańska 3
70-026 Szczecin
Tel: 91-481-9025

Fundacja nie przekazuje żadnych pieniędzy naszym Podopiecznym. Wszystko kupujemy we własnym zakresie i przekazujemy na Ich rzecz. 

*Przed dokonaniem wpłaty zapoznaj się z regulaminem fundacji: https://www.wybierzbypomoc.org/regulamin.html

Poniżej zdjęcie z wizyty fundacji u Moniki i Huberta w czerwcu 2021 :)

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

  Fundacja Wybierz by Pomóc

  19.10.21
  19.10.21

  W październiku także pokryliśmy koszt czesnego za zajęcia muzyczne Moniki oraz koszt dojazdów na te zajęcia, jak również z nauki tańca na wózku i zajęcia z metody krakowskiej.

  Zdjęcie aktualizacji 76 849

Komentarze


 • Ciuchcia - awatar

  Ciuchcia

  19.10.21
  19.10.21

  Powodzenia w rozwijaniu pasji, zdrowia.

 • Piotr Baran - awatar

  Piotr Baran

  08.10.21
  08.10.21

  Wszystkiego dobrego! :)

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   11.10.21
   11.10.21

   Dziękujemy :)

 • Jarek - awatar

  Jarek

  04.10.21
  04.10.21

  Przesyłam swoje pozdrowienia. Wzruszyła mnie twoja historia. Co prawda nie choruję na ciele jak ty lecz na duszy .A twój piękny uśmiech i pogoda ducha dają mi siłę .I pozwalają doceniać piękno życia które dał każdemu z nas Pan Bóg.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   11.10.21
   11.10.21

   Pozdrawiamy i życzymy zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.09.21
  24.09.21

  :)

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   27.09.21
   27.09.21

   :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.09.21
  22.09.21

  Niech Ci się wiedzie Słońce. Masz piękny uśmiech i radosne oczy, oby towarzyszyły Tobie każdej chwili.

  • Fundacja Wybierz by Pomóc - awatar

   Fundacja Wybierz by Pomóc - Organizator zbiórki

   23.09.21
   23.09.21

   Dziękujemy :)

148 642 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 602 osoby
Wpłać teraz Udostępnij
 

Wpłaty: 2 602

Greg - awatar
Greg
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij