Zbiórka Na wyjazdy wytchnieniowe dla mam - zdjęcie główne

Na wyjazdy wytchnieniowe dla mam

12 852 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób

Zbieramy na wyjazdy wytchnieniowe dla bliskich osób z niepełnosprawnościami!

Stowarzyszenie Mudita zapewnia wielowymiarowe wsparcie dla bliskich osób z niepełnosprawnościami: wytchnieniowe, psychologiczne, informacyjne oraz prawne. Nie możemy sprawić, że niepełnosprawność przestanie istnieć, ale możemy zadbać o to, by żyło się z nią lepiej.  

Czym są wyjazdy wytchnieniowe? 

To możliwość złapania oddechu dla tych, którzy na co dzień większość sił poświęcają na opiekę nad bliskimi.

W trakcie wyjazdu bliscy osób z niepełnosprawnością zyskują przestrzeń na odpoczynek, czytanie książek, leżenie w hamaku, rozmowy z innymi… Wszystko to pozwala im podładować baterie i zregenerować siły.

Przez kilka godzin dziennie wolontariusze i wolontariuszki organizują czas dzieciom z niepełnosprawnością w sposób dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Są zabawy, tańce, śpiewanki, zajęcia plastyczne, wspólne wyprawy. Każde dziecko z niepełnosprawnością, a także rodzeństwo, ma przypisanego tylko sobie indywidualnego opiekuna/opiekunkę. Zapewniamy również wsparcie psychologiczne dla wszystkich uczestników i kadry.

W 2020 roku Stowarzyszenie Mudita zorganizowało pierwszy wyjazd wytchnieniowy i wciąż dostaje pytania o kolejne. W 2021 r. w turnusie wzięło udział 6 rodzin, w tym 9 dzieci.

"Wśród innych mam mierzących się atypowością swoich dzieci, przestałam czuć się sama" - mówi o wyjeździe jedna z uczestniczek.

“Mnóstwo wspaniałych wolontariuszy zajmuje się Stasiem i Kubą kilka godzin dziennie a my robimy nic. To najlepsze co mogło nas spotkać, bo zmęczenie i brak zmienności naszej dość uporczywej sytuacji przez ostatnie 10 lat powoduje, że ledwo zipiemy” - mówi Marta Gawrylik.


Cel na 2022 

Naszym marzeniem (i potrzebą!) jest pomoc Stowarzyszeniu Mudita w zorganizowaniu w tym roku kilku takich wyjazdów. Jeden wyjazd dla 8 rodzin to kwota 6 000 zł.

Im więcej pieniędzy zbierzemy, tym więcej osób będzie mogło skorzystać z wyjazdów. Możesz nam w tym pomóc!

Na co potrzebujemy zbieramy?

 • zatrudnienie koordynatora wyjazdów - żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik

 • dofinansowanie do opłat za noclegi i wyżywienie rodzin - zależy nam, żeby każdy miał szansę skorzystać z wyjazdu, dlatego kwoty, jakie rodziny płacą za wyjazd są symboliczne

 • noclegi, dojazd, wyżywienie i ubezpieczenie dla wolontariuszek i wolontariuszy

 • zatrudnienie psychologa zapewniającego wsparcie zarówno uczestniczącym rodzinom, jak i nadzór dla całej kadry 

 

“Niepełnosprawność bliskiej osoby bywa jak wyrzucenie na inną planetę – wiąże się z całkiem nowymi wyzwaniami, stresem i ogromnym wysiłkiem zarówno emocjonalnym jak i fizycznym. Chcemy dać zarówno osobie z niepełnosprawnością jaki jej rodzicom oraz rodzeństwu czas dla siebie, kontakt z naturą, możliwość podładowania baterii. Dlatego organizujemy wyjazdy wytchnieniowe, na którym cała rodzina dziecka (lub dorosłej osoby) z niepełnosprawnością może odpocząć i nabrać sił potrzebnych im na co dzień” - tłumaczy Olga Ślepowrońska ze Stowarzyszenia Mudita.

 

Dzięki Twojemu wsparciu uda się zorganizować kilka wyjazdów i skorzysta z nich kilkadziesiąt rodzin osób z niepełnosprawnością!

Dziękujemy za każdą wpłatę oraz udostępnienie zbiórki <3 

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.07.2022
  12.07.2022

  Odpoczynku!

12 852 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób

Wpłaty: 95

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Kamil Kaźmierczak - awatar
Kamil Kaźmierczak
50
Agnieszka - awatar
Agnieszka
2
Monika Karczewska - awatar
Monika Karczewska
30
Agnieszka Wojańczyk-Nowakowska - awatar
Agnieszka Wojańczyk-Nowakowska
60
Maciej Kuczkowski - awatar
Maciej Kuczkowski
170
Renata Behan U.K. - awatar
Renata Behan U.K.
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Agata - awatar
Agata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij