Zbiórka Wyprawki szkolno-przedszkolne - miniaturka zdjęcia

Wyprawki szkolno-przedszkolne Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wyprawki szkolno-przedszkolne - zdjęcie główne

Wyprawki szkolno-przedszkolne

130 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wyprawki szkolno-przedszkolne dla dzieci przewlekle chorych, chorych na choroby rzadkie, chorych onkologicznie i niepełnosprawnych. Fundacja Nieskończone Możliwości jak w latach ubiegłych we wrześniu planuje wysłać do grupy potrzebujących dzieci chorych podopiecznych wyprawki szkolno-przedszkolne ( wrzesień ). Obdarowanymi jest grupa dzieci niepełnosprawnych i chorych przewlekle oraz chorych na choroby rzadkie ze szkół podstawowych, szkół specjalnych, przedszkoli i zerówek, z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Są to rodziny z całej Polski np. chorzy na mukowiscydozę, chorzy na choroby onkologiczne, rzadkie oraz uczniowie zmagający się z innymi niepełnosprawnościami, schorzeniami przewlekłymi czy zmagający się ze spektrum autyzmu. Wśród wspomnianych rodzin przeważają rodziny z Mazowsza, woj. podlaskiego, lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i śląskiego.

Dla wszystkich tych rodzin dofinansowanie 300 zł w programie "Dobry Start" na wyprawkę szkolną jest niewystarczające w związku z większymi uzasadnionymi potrzebami, dużymi kosztami tych wydatków, ich wzrostem cen oraz comiesięcznymi nawet kilkutysięcznymi i większymi wydatkami na nierefundowaną rehabilitację, nierefundowane leki, specjalistyczną dietę, leczenie lub/i nie mają możliwości skorzystania z programu, jak uczniowie zerówek i przedszkoli. Wszystkie rodziny są weryfikowane socjalnie przez Fundację. Jak co roku ilość i zawartość paczek zależy od dostępnych funduszy na ten cel. Dotychczas Fundacja dzięki wsparciu darczyńców wysyłała począwszy od 2016 roku po kilkadziesiąt paczek z wyprawkami szkolnymi rocznie. W ciężkim dla naszej organizacji roku 2020 udało się obdarować paczką z wyprawką szkolną łącznie 26 rodzin, w 2021 paczki z wyprawkami lub odzieżą we wrześniu otrzymało 34 rodziny i w październiku 5 rodzin .  Łącznie od powstania naszej organizacji wysłaliśmy ponad 365 wyprawek szkolno -przedszkolnych do dzieci.

Dlatego prośba do Was darczyńcy w tym roku o pomoc w postaci datków i udostępnień zbiórki. Nie jesteśmy dużą organizacją i cel zbiórki jest dla nas dużą kwotą. Zebrane darowizny pozwolą zrealizować wysyłkę Wyprawek szkolnych w 2023 roku i dotrzeć do wielu rodzin potrzebujących. Chcemy dotrzeć z wyprawką szkolną do minimum 50 rodzin. Koszt stworzenia paczki to koszt wyprawki ( przybory, zeszyty, bloki, kredki, farby, pisaki, pióro, długopisy, ołówki, w niektórych przypadkach tornister/torba) oraz jej wysyłki. Tak jak w 2022 roku część z obdarowanych otrzyma bon na zakup wyprawki szkolnej w jednej z sieci sklepów. Paczki rzeczowe zawierają również tradycyjnie wyprawkę dla zdrowego rodzeństwa danego dziecka niepełnosprawnego/chorego przewlekle, aby nie czuło się pokrzywdzone. Wysyłka jest planowana tradycyjnie w I połowie września 2023 oraz w II połowie września ewentualnych dodatkowych paczek. 

Jeśli w wyniku zbiórki uzyskamy większą kwotę liczba wysłanych paczek będzie większa, jeśli natomiast w wyniku zbiórki uzyskamy mniejszą kwotę liczba obdarowanych rodzin lub/i zawartość paczek będzie mniejsza. Każdego roku staramy się pomóc maksymalnej liczbie rodzin, w miarę posiadanego w danym roku budżetu na ten cel. Jeśli dzięki darowiznom uda się stworzyć tańsze paczki wyprawkowe, wtedy liczba rodzin objętych wysyłką zostanie zwiększona. Wydatki ponoszone na realizację akcji są rozliczane księgowo przez Fundację. 

Dziękujemy za okazaną pomoc i każdą nawet najmniejszą darowiznę :) Każda darowizna na rzecz tej akcji jest dla nas wielką radością. 


Pomaganie innym to możliwość dzielenia się dobrem, a jego nigdy nie jest za dużo. Szczególnie w tych trudnych czasach, gdzie człowiek i bez chorób musi walczyć z przeciwnościami losu. Warto sprawić radość i przywołać uśmiech u Osób, których los nie oszczędza, a codzienność bywa trudna i bolesna. 


zdjęcia wysyłanych paczek i wyprawek w 2020/2021 roku.

Fundacja Nieskończone Możliwości to organizacja z Krakowa. Tworzą ją ludzie z doświadczeniem pracy w organizacjach pozarządowych i działalności wolontaryjnej, terapii i wsparciu psychologicznym, socjalnym oraz eksperckim osób chorych, pracy z osobami niepełnosprawnymi i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Współpracujemy z wolontariuszami z Krakowa, małopolski oraz innych regionów Polski. Nasi podopieczni zamieszkują wszystkie województwa Polski. Zajmujemy się działalnością edukacyjną i informacyjną, wydawniczą, świadczymy bezpłatne porady prawne, zawodowe i socjalne np. związane z prawem pracy i uprawnieniami osób niepełnosprawnych, pozyskujemy fundusze na rzecz pomocy i wsparcia osobom chorym przewlekle i niepełnosprawnych,  prowadzimy zajęcia na przykład nt. wolontariatu oraz pomocy osobom niepełnosprawnym i chorym dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Fundacja pomaga także rzeczowo swoim podopiecznym dzieciom i dorosłym osobom niepełnosprawnym, chorym na choroby onkologiczne, rzadkie i przewlekłe np: mukowiscydoza,  mózgowe porażenie dziecięce i wiele innych schorzeń oraz niepełnosprawności, wspierając także ich koszty leczenia i rehabilitacji. Dziękujemy za każdą przekazaną darowiznę i dar Państwa serca.

aktualizacja 2022

Wyprawki szkolno-przedszkolne dotarły w tym roku łącznie do 45 dzieci w całej Polsce np. chorych onkologicznie, chorych na mukowiscydozę, dzieci ze spektrum autyzmu, dzieci z chorobami rzadkimi i dzieci niepełnosprawnych. W większości wyprawki w 2022 roku miały postać bonów na zakupy artykułów szkolnych. Od 2016 roku Fundacja Nieskończone Możliwości wysłała 365 wyprawek do potrzebujących.

Dziękujemy darczyńcom Pani Aleksandrze, Panu Robertowi i Panu Marcinowi.

Z całego serca dziękujemy.


aktualizacja 29 wrzesień 2021/październik 2021

Łącznie Fundacja wysłała we wrześniu 23 paczki z wyprawkami szkolno-przedszkolnymi oraz odzieżą dziecięcą w niektórych przypadkach i 11 paczek/mniejszych wysyłek wyłącznie z odzieżą dziecięcą. Dodatkowo w październiku obdarowano wyprawkami dodatkowe 5 rodzin. Paczki trafiły do dzieci niepełnosprawnych i chorych przewlekle oraz chorych na choroby rzadkie np. mukowiscydozę zamieszkałych w całej Polsce.  Dziękujemy darczyńcom m.innymi tej zbiórki za pomoc w realizacji wysyłki :) Każda kolejna darowizna przeznaczona jest na realizację kolejnej akcji.


Informacje podsumowujące nt. akcji wysyłkowej rok 2021

Dzisiaj i jutro ( 9/10 wrzesień) z Fundacji są wysyłane wyprawki szkolno-przedszkolne do podopiecznych. Obdarowanymi jest 15 rodzin z dzieckiem chorym przewlekle lub niepełnosprawnym w rodzinie. Dodatkowe 7 wyprawek szkolno-przedszkolnych planowanych jest do wysłania w przyszłym tygodniu. W tym roku oprócz tradycyjnych przyborów szkolnych do niektórych paczek trafiła również odzież dziecięca:) Do dzisiejszej i jutrzejszej wysyłki 15 wyprawek szkolno-przedszkolnych dołączono również kilka dodatkowych rodzin, które otrzymają wyłącznie odzież dziecięcą i jedna z mam noworodka, która otrzyma specjalną wyprawkę dla noworodka:). Wśród obdarowanych są chorzy na mukowiscydozę, chorzy onkologicznie, chory na autyzm, dzieci zmagające się z niepełnosprawnością lub chorobą rzadką. Wyprawki szkolno-przedszkolne w tym roku trafią do województwa małopolskiego, śląskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, opolskiego i dolnośląskiego. Wysyłka ze względu na trudny rok dla wielu firm i osób w tym roku jest mniejsza, od podobnych w latach ubiegłych. Fundacja Nieskończone Możliwości dziękuje więc tym serdeczniej za okazane serce i pamięć Sklepowi-hurtowni z artykułami biurowymi Wektor, Hurtowni Semma, Pani Joannie, Pani Aleksandrze, Panu Marcinowi i darczyńcom zbiórki online, bez których realizacja wysyłki nie byłaby możliwa. Darczyńcy wciąż mogą wesprzeć realizowaną przez Fundację wysyłkę. Darowizny zostaną przeznaczone na kolejne wysyłki do rodzin w trudnej sytuacji życiowej lub/i nieobjętych programem "Dobry start". Jeszcze raz wielkie podziękowania dla obecnych i przyszłych darczyńców.  ✌😀👍😃🥰

Aktualizacja wrzesień 2021/październik 2021

Łącznie Fundacja wysłała we wrześniu 23 paczki z wyprawkami szkolno-przedszkolnymi oraz odzieżą dziecięcą w niektórych przypadkach i 11 paczek/mniejszych wysyłek wyłącznie z odzieżą dziecięcą. Dodatkowo w październiku obdarowano wyprawkami dodatkowe 5 rodzin. Paczki trafiły do dzieci niepełnosprawnych i chorych przewlekle oraz chorych na choroby rzadkie np. mukowiscydozę zamieszkałych w całej Polsce.  Dziękujemy darczyńcom m.innymi tej zbiórki za pomoc w realizacji wysyłki :) Każda kolejna darowizna przeznaczona jest na realizację akcji we wrześniu 2022.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

  Fundacja Nieskończone Możliwości

  09.09.2021
  09.09.2021

  Dzisiaj i jutro z Fundacji są wysyłane wyprawki szkolno-przedszkolne do podopiecznych. Obdarowanymi jest 15 rodzin z dzieckiem chorym przewlekle lub niepełnosprawnym w rodzinie. Dodatkowe 7 wyprawek szkolno-przedszkolnych planowanych jest do wysłania w przyszłym tygodniu. W tym roku oprócz tradycyjnych przyborów szkolnych do niektórych paczek trafiła również odzież dziecięca :) Do dzisiejszej i jutrzejszej wysyłki 15 wyprawek szkolno-przedszkolnych dołączono również kilka dodatkowych rodzin, które otrzymają wyłącznie odzież dziecięcą i jedna z mam noworodka, która otrzyma specjalną wyprawkę dla noworodka :). Wśród obdarowanych są chorzy na mukowiscydozę, chorzy onkologicznie, chory na autyzm, dzieci zmagające się z niepełnosprawnością lub chorobą rzadką. Wyprawki szkolno-przedszkolne w tym roku trafią do województwa małopolskiego, śląskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Wysyłka ze względu na trudny rok dla wielu firm i osób w tym roku jest mniejsza, od podobnych w latach ubiegłych. Fundacja Nieskończone Możliwości dziękuje więc tym serdeczniej za okazane serce i pamięć Sklepowi-hurtowni z artykułami biurowymi Wektor Artykuły Biurowe - Wektor Kraków, Hurtowni Semma, Pani Joannie, Pani Aleksandrze, Panu Marcinowi i darczyńcom zbiórki online, bez których realizacja wysyłki nie byłaby możliwa. Darczyńcy wciąż mogą wesprzeć realizowaną przez Fundację wysyłkę. Darowizny zostaną przeznaczone na kolejne wysyłki do rodzin w trudnej sytuacji życiowej lub/i nieobjętych programem "Dobry start". Jeszcze raz wielkie podziękowania dla obecnych i przyszłych darczyńców. https://pomagam.pl/wyprawki_szkolne ✌😀👍😃🥰😍

  Zdjęcie aktualizacji 74 237

Komentarze


 • Ciuchcia - awatar

  Ciuchcia

  20.07.2021
  20.07.2021

  Powodzenia

130 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anita Kwarta - awatar
Anita Kwarta
50
Ciuchcia - awatar
Ciuchcia
20
Marcin - awatar
Marcin
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij