Zbiórka Pomoc dla Ryszarda Szurkowskiego - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Ryszarda Szurkowskiego

Zbiórka Pomoc dla Ryszarda Szurkowskiego - zdjęcie główne

Pomoc dla Ryszarda Szurkowskiego

9 258 zł z 85 000 zł (Cel)
Wpłaciło 86 osób
Wpłać teraz
 

Legenda polskiego kolarstwa Ryszard Szurkowski uległ w czerwcu 2018 roku poważnemu wypadkowi podczas amatorskiego wyścigu kolarskiego w Niemczech. Bezpośrednie uderzenie twarzą w asfalt było tak silne i niefortunne, że uszkodzeniu uległ rdzeń kręgowy w wyniku czego nastąpił paraliż czterokończynowy. Mistrz uparcie walczy o powrót do zdrowia. Od samego początku akcję pomocy prowadzi Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990  (zapraszamy na naszą stronę  www.poznan1990.lions.org.pl  do przeczytania artykułu Krzysztofa Wyrzykowskiego pt. Najtrudniejszy wyścig w życiu). Przed Ryszardem jeszcze bardzo długa, skomplikowana i kosztowna rehabilitacja w prywatnych ośrodkach i klinikach neurologicznych pod okiem wybitnych lekarzy i fizjoterapeutów. Nie możemy zapomnieć o jednym z największych polskich sportowców.


Po ponad półtorarocznym pobycie w klinice neurologicznej Ryszard Szurkowski jest w domu. Codziennie jest dowożony na rehabilitacje, konsultacje, zabiegi, badania w różne miejsca. Czasami jest to nawet ponad 100 km dziennie. Specjalistyczny transport świadczy wynajęta firma i jest to procedura dosyć skomplikowana i droga. Koszty związane z dowozem, jak również wszelkie inne koszty leczenia Ryszarda Szurkowskiego pokrywa Stowarzyszenie LC Poznań 1990. A są one niemałe i kształtują się na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. 

Po analizie wydatków związanych z transportem zadecydowano, że zakupimy dla Ryszarda samochód i dostosujemy go do przewozu osoby niepełnosprawnej. Pozwoli to na szybsze i sprawniejsze "przerzucanie" naszego podopiecznego do odpowiednich placówek,w których poddawany jest skomplikowanym zabiegom.


Wybór padł na samochód Peugeot Rifter, który najbardziej nadaje się do specjalistycznej przeróbki. Dziękujemy firmie Peugeot za pomoc w realizacji zakupu pojazdu, jak również osobom, które wsparły ten projekt. Zbiórka, którą teraz prowadzimy dotyczy zakupu skomplikowanych mechanizmów niezbędnych do adaptacji przodu i tyłu samochodu. Komponenty  do adaptacji przodu dostarcza firma ze Szwecji. Najważniejsze podzespoły to sterowane piotem ramię, fotel i podwozie wózka. Ramię montuje się w miejscu siedzenia pasażera, które wsuwa i wysuwa z kabiny pojazdu osobę niepełnosprawną na specjalnym fotelu, który jest kompatybilny z podwoziem wózka. To rozwiązanie zapewnia osobie niepełnosprawnej komfortową podróż na dalszą odległość. Przeróbka tyłu samochodu jest bardziej skomplikowana, ponieważ należy wyciąć całą podłogę samochodu i zamontować zestaw dostarczony przez firmę niemiecką. Użytkownik może błyskawicznie wjechać i wyjechać z kabiny samochodu. Zamontowane będą : specjalna płyta najazdowa, mocowanie i zabezpieczenie wózka oraz dodatkowe foteliki, np. dla opiekuna, czy rehabilitanta. 

Pokazany samochód jest egzemplarzem prezentacyjnym i jest on identyczny z tym, który będzie przekazany Ryszardowi Szurkowskiemu.
Koszt przeróbki oscyluje w granicach 85 000 zł i jest on wysoki. Ale jest coś za coś. Po pierwsze, w Polsce nie produkuje się takich urządzeń, a to one są w tej kalkulacji najdroższe. Po drugie, na całą modernizację jest homologacja dla pojazdu do transportu osoby niepełnosprawnej. Taki samochód można zarejestrować jak pojazd specjalistyczny i ubezpieczyć. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo, które przedstawione rozwiązania zapewniają w 100 procentach. Lions Club Poznań 1990 od 30 lat pomaga osobom poszkodowanym przez los. Działamy jako wolontariusze i nie pobieramy żadnych prowizji od wpłat Darczyńców. W przypadku Ryszarda Szurkowskiego wsparcie finansowe będzie potrzebne jeszcze przez bardzo długi czas, dlatego prosimy o pomoc dla tego wielkiego sportowca i niezwykle skromnego człowieka.

Zarząd Lions Club Poznań 1990

www.poznan1990.lions.org.pl

Jak możesz pomóc ?

1. kliknij przycisk "wpłać teraz" i przekaz dowolny datek na pomoc Ryszardowi Szurkowskiemu.

2.Udostępnij tę zbiórkę przyjaciołom na swoich mediach społecznościowych, za pomocą maila, czy sms'a. 

Ryszard Szurkowski - wikipedia 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.10.20
  03.10.20

  Zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.09.20
  11.09.20

  Dla wielkiego człowieka od fana

 • Mirosław Bachnicki - awatar

  Mirosław Bachnicki

  11.09.20
  11.09.20

  W 1969 roku miałem okazję uścisnąć dłoń Wielkiego Mistrza podczas wyścigu ulicami Bydgoszczy. Trzymam kciuk. Dużo zdrowia. Powodzenia

 • Jolanta Wołczko-Adamczuk - awatar

  Jolanta Wołczko-Adamczuk

  23.06.20
  23.06.20

  Charyzmatyczny kolarz ,który dostarczał nam tylu pozytywnych emocji zasługuje na każde wsparcie jakie jest tylko możliwe.

  • Lions Club Poznań 1990 - awatar

   Lions Club Poznań 1990 - Organizator zbiórki

   03.07.20
   03.07.20

   Bardzo dziękujemy za wsparcie. Łączę pozdrowienia Krzysztof Kozanecki Lions Club Poznań 1990

 • Marek Łbik - awatar

  Marek Łbik

  23.06.20
  23.06.20

  Rysiu pozdrawiam serdecznie

  • Lions Club Poznań 1990 - awatar

   Lions Club Poznań 1990 - Organizator zbiórki

   23.06.20
   23.06.20

   Dziękujemy w imieniu Ryszarda, dzisiaj będę z nim rozmawiał i przekażę pozdrowienia. Krzysztof Kozanecki CL Poznań 1990

9 258 zł z 85 000 zł (Cel)
Wpłaciło 86 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 86

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Jan Tkaczyk - awatar
Jan Tkaczyk
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Artur Janas - awatar
Artur Janas
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij