Zbiórka Na pomoc psom z Jackowa - zdjęcie główne

Na pomoc psom z Jackowa

3 193 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 133 osoby
Majka Gulanowska - awatar

Majka Gulanowska

Organizator zbiórki


Nadal nikt poza naszym Stowarzyszeniem nie przejawia chęci pomocy stadu psiaków z Jackowa. Gmina Mełgiew ma niby przeznaczone pieniądze na sterylizacje u miejscowego weterynarza 15 suczek ale szczegóły ich nie interesuję. Sam opiekun stada nie jest w stanie nic zrobić: nie dysponuje samochodem, żeby psiaki zawieźć do lecznicy, nie ma warunków do odizolowania suczek po zabiegach. Weterynarz, z którym Gmina Mełgiew ma podpisaną umowę na sterylizacje zwierząt właścicielskich również odmawia przetrzymania suczek po zabiegach. Według niego i Gminy, psy mają wrócić po zabiegu do stada. W poniedziałek zabraliśmy do naszej lecznicy 4 suczki. Dwie  zostały wysterylizowane, trzecia, najstarsza ma b. wysoka leukocytozę i w tym stanie nie może być operowana. Czwarta sunia z ropomaciczem była w takim stanie, że lekarze nie zdołali jej pomóc. odeszła w lecznicy. Ponadto jedna z zabranych przez nasz suczek miała stary, ropiejący uraz oczka a właściwie już go nie miała. Trzeba było usunąć gałkę oczną. Jedna z dwóch suczek po sterylizacji wykonanej przez miejscowego weta i wypuszczona do stada, padła. Wszystkie psiaki są słabe, mają silną anemię, są maksymalnie zarobaczone i zapchlone. Przed poddaniem ich zabiegowi sterylizacji muszą zostać odrobaczone co najmniej dwukrotnie, odpchlone i dokarmione.  Potrzebne są preparaty odrobaczające, środki przeciwpchelne i dobra karma w puszkach, bo psiaki nie bardzo potrafią jeść suchą karmę. Gmina nie zapłaci też za leczenie i zabiegi wykonane w lecznicy w Świdniku, bo mają umowę z weterynarzem z Mełgwi. Nieważne, że weterynarz nie jest wcale zainteresowany pomocą stadu z Jackowa. Dlatego prosimy wszystkich zwierzolubów o pomoc dla tych psiaków. Część z nich to jeszcze szczeniaki w wieku około 4-5 miesięcy. Potrzebujemy pieniędzy na paliwo, opłacenie pracownika, który wyłapuje psiaki i kierowcy, który będzie je woził do lecznicy. No i na uregulowanie faktór za leczenie i zabiegi w lecznicy dr Rolanda Kusego w Świdniku.

Aktualizacje


 • Majka Gulanowska - awatar

  Majka Gulanowska

  02.07.19
  02.07.19

  Zamykamy zbiórkę na sterylizacje, leczenie i operacje psiaków z Jackowa. Udało nam się zebrać 3193,00zł minus prowizja 7,5% -239,48 zł, kwota wypłacona 2953,52 zł. Z zebranych pieniędzy uregulowaliśmy dwie faktury w lecznicach weterynaryjnych. W Lecznicy dr R. Kusego zapłaciliśmy 1100,00 zł a w PCHEŁCE 1970,60 zł. Wszystkie psiaki pochodzące z Jackowa, które zostały w schronisku, znalazły już stałe domy. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

  Zdjęcie aktualizacji 33 627

Komentarze


 • krystian rampapam krk - awatar

  krystian rampapam krk

  07.04.19
  07.04.19

  Nauczmy się pomagać ! niech każdy da symboliczną kwotę a uratujemy wiele kochających zwierzaków

  • Majka Gulanowska - awatar

   Majka Gulanowska - Organizator zbiórki

   07.04.19
   07.04.19

   Masz rację. Dzięki.

 • mstek - awatar

  mstek

  05.04.19
  05.04.19

  pozdro

  • Majka Gulanowska - awatar

   Majka Gulanowska - Organizator zbiórki

   07.04.19
   07.04.19

   Dzięki i też pozdrawiamy.

 • Potok - awatar

  Potok

  05.04.19
  05.04.19

  Hype pomaga

 • Kuba Wojewódzki - awatar

  Kuba Wojewódzki

  05.04.19
  05.04.19

  HYPE dla psiaków ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.19
  04.04.19

  Niech tylko psiaki będą zdrowe, dach nad głową i kochających właścicieli ;)!!!!

3 193 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 133 osoby
Majka Gulanowska - awatar

Majka Gulanowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 133

krystian rampapam krk - awatar
krystian rampapam krk
5
Maciek Kołakowski - awatar
Maciek Kołakowski
10
Mateusz Masiulaniec - awatar
Mateusz Masiulaniec
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
mstek - awatar
mstek
1
Terzyk - awatar
Terzyk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Zuza - awatar
Zuza
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łysy - awatar
Łysy
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij