Majka Gulanowska - awatar

Majka Gulanowska

Organizator zbiórki

Nadal nikt poza naszym Stowarzyszeniem nie przejawia chęci pomocy stadu psiaków z Jackowa. Gmina Mełgiew ma niby przeznaczone pieniądze na sterylizacje u miejscowego weterynarza 15 suczek ale szczegóły ich nie interesuję. Sam opiekun stada nie jest w stanie nic zrobić: nie dysponuje samochodem, żeby psiaki zawieźć do lecznicy, nie ma warunków do odizolowania suczek po zabiegach. Weterynarz, z którym Gmina Mełgiew ma podpisaną umowę na sterylizacje zwierząt właścicielskich również odmawia przetrzymania suczek po zabiegach. Według niego i Gminy, psy mają wrócić po zabiegu do stada. W poniedziałek zabraliśmy do naszej lecznicy 4 suczki. Dwie  zostały wysterylizowane, trzecia, najstarsza ma b. wysoka leukocytozę i w tym stanie nie może być operowana. Czwarta sunia z ropomaciczem była w takim stanie, że lekarze nie zdołali jej pomóc. odeszła w lecznicy. Ponadto jedna z zabranych przez nasz suczek miała stary, ropiejący uraz oczka a właściwie już go nie miała. Trzeba było usunąć gałkę oczną. Jedna z dwóch suczek po sterylizacji wykonanej przez miejscowego weta i wypuszczona do stada, padła. Wszystkie psiaki są słabe, mają silną anemię, są maksymalnie zarobaczone i zapchlone. Przed poddaniem ich zabiegowi sterylizacji muszą zostać odrobaczone co najmniej dwukrotnie, odpchlone i dokarmione.  Potrzebne są preparaty odrobaczające, środki przeciwpchelne i dobra karma w puszkach, bo psiaki nie bardzo potrafią jeść suchą karmę. Gmina nie zapłaci też za leczenie i zabiegi wykonane w lecznicy w Świdniku, bo mają umowę z weterynarzem z Mełgwi. Nieważne, że weterynarz nie jest wcale zainteresowany pomocą stadu z Jackowa. Dlatego prosimy wszystkich zwierzolubów o pomoc dla tych psiaków. Część z nich to jeszcze szczeniaki w wieku około 4-5 miesięcy. Potrzebujemy pieniędzy na paliwo, opłacenie pracownika, który wyłapuje psiaki i kierowcy, który będzie je woził do lecznicy. No i na uregulowanie faktór za leczenie i zabiegi w lecznicy dr Rolanda Kusego w Świdniku.

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Majka Gulanowska - awatar

  Majka Gulanowska

  11.10.18
  11.10.18

  Nadal potrzebujemy pomocy w opłaceniu leczenia psiaków z Jackowa. Faktura w świdnickiej lecznicy weterynaryjnej za sterylizacje 7 suczek, dwie operacje oczek i guza listwy mlecznej została uregulowana, podobnie faltura za karme dla psiaków z Jackowa. Natomiast potrzebujemy Waszej pomocy w uregulowaniu w gabinecie "pCHEŁKA" w Świdniku faktury za leczenie i reoperacje psiaków, które sterylizował lekarz z Mełgwi. Sami nie damy rady. Dlatego nie zamykamy jeszcze zbiórki na psiaki z Jackowa. & psiaków udało sie nam wyadoptowac, dwie sunie i piesek czekaja jeszcze w Krzesimowie na domy.

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.18
  13.08.18

  To schronisko powinno cały czas działać. Nie można pozwolić na jego zamknięcie. Ludzie, którzy tu pracują są mądrzy i po prostu, zwyczajnie dobrzy. Gdy ich nie będzie, to nikt już nie uratuje tych zwierząt.

Majka Gulanowska - awatar

Majka Gulanowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 66

Martyna - awatar
15
Martyna
Ksrolins5 - awatar
50
Ksrolins5
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Kk kk - awatar
5
Kk kk
Urszula - awatar
5
Urszula
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij