Zbiórka Na pomoc psom z Jackowa - zdjęcie główne

Na pomoc psom z Jackowa

3 193 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 133 osoby
Majka Gulanowska - awatar

Majka Gulanowska

Organizator zbiórki


Nadal nikt poza naszym Stowarzyszeniem nie przejawia chęci pomocy stadu psiaków z Jackowa. Gmina Mełgiew ma niby przeznaczone pieniądze na sterylizacje u miejscowego weterynarza 15 suczek ale szczegóły ich nie interesuję. Sam opiekun stada nie jest w stanie nic zrobić: nie dysponuje samochodem, żeby psiaki zawieźć do lecznicy, nie ma warunków do odizolowania suczek po zabiegach. Weterynarz, z którym Gmina Mełgiew ma podpisaną umowę na sterylizacje zwierząt właścicielskich również odmawia przetrzymania suczek po zabiegach. Według niego i Gminy, psy mają wrócić po zabiegu do stada. W poniedziałek zabraliśmy do naszej lecznicy 4 suczki. Dwie  zostały wysterylizowane, trzecia, najstarsza ma b. wysoka leukocytozę i w tym stanie nie może być operowana. Czwarta sunia z ropomaciczem była w takim stanie, że lekarze nie zdołali jej pomóc. odeszła w lecznicy. Ponadto jedna z zabranych przez nasz suczek miała stary, ropiejący uraz oczka a właściwie już go nie miała. Trzeba było usunąć gałkę oczną. Jedna z dwóch suczek po sterylizacji wykonanej przez miejscowego weta i wypuszczona do stada, padła. Wszystkie psiaki są słabe, mają silną anemię, są maksymalnie zarobaczone i zapchlone. Przed poddaniem ich zabiegowi sterylizacji muszą zostać odrobaczone co najmniej dwukrotnie, odpchlone i dokarmione.  Potrzebne są preparaty odrobaczające, środki przeciwpchelne i dobra karma w puszkach, bo psiaki nie bardzo potrafią jeść suchą karmę. Gmina nie zapłaci też za leczenie i zabiegi wykonane w lecznicy w Świdniku, bo mają umowę z weterynarzem z Mełgwi. Nieważne, że weterynarz nie jest wcale zainteresowany pomocą stadu z Jackowa. Dlatego prosimy wszystkich zwierzolubów o pomoc dla tych psiaków. Część z nich to jeszcze szczeniaki w wieku około 4-5 miesięcy. Potrzebujemy pieniędzy na paliwo, opłacenie pracownika, który wyłapuje psiaki i kierowcy, który będzie je woził do lecznicy. No i na uregulowanie faktór za leczenie i zabiegi w lecznicy dr Rolanda Kusego w Świdniku.

Aktualizacje


 • Majka Gulanowska - awatar

  Majka Gulanowska

  02.07.2019
  02.07.2019

  Zamykamy zbiórkę na sterylizacje, leczenie i operacje psiaków z Jackowa. Udało nam się zebrać 3193,00zł minus prowizja 7,5% -239,48 zł, kwota wypłacona 2953,52 zł. Z zebranych pieniędzy uregulowaliśmy dwie faktury w lecznicach weterynaryjnych. W Lecznicy dr R. Kusego zapłaciliśmy 1100,00 zł a w PCHEŁCE 1970,60 zł. Wszystkie psiaki pochodzące z Jackowa, które zostały w schronisku, znalazły już stałe domy. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

  Zdjęcie aktualizacji 33 627

Komentarze


 • krystian rampapam krk - awatar

  krystian rampapam krk

  07.04.2019
  07.04.2019

  Nauczmy się pomagać ! niech każdy da symboliczną kwotę a uratujemy wiele kochających zwierzaków

  • Majka Gulanowska - awatar

   Majka Gulanowska - Organizator zbiórki

   07.04.2019
   07.04.2019

   Masz rację. Dzięki.

 • mstek - awatar

  mstek

  05.04.2019
  05.04.2019

  pozdro

  • Majka Gulanowska - awatar

   Majka Gulanowska - Organizator zbiórki

   07.04.2019
   07.04.2019

   Dzięki i też pozdrawiamy.

 • Potok - awatar

  Potok

  05.04.2019
  05.04.2019

  Hype pomaga

 • Kuba Wojewódzki - awatar

  Kuba Wojewódzki

  05.04.2019
  05.04.2019

  HYPE dla psiaków ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.2019
  04.04.2019

  Niech tylko psiaki będą zdrowe, dach nad głową i kochających właścicieli ;)!!!!

3 193 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 133 osoby
Majka Gulanowska - awatar

Majka Gulanowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 133

krystian rampapam krk - awatar
krystian rampapam krk
5
Maciek Kołakowski - awatar
Maciek Kołakowski
10
Mateusz Masiulaniec - awatar
Mateusz Masiulaniec
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
mstek - awatar
mstek
1
Terzyk - awatar
Terzyk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Zuza - awatar
Zuza
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łysy - awatar
Łysy
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij