Majka Gulanowska - awatar

Majka Gulanowska

Organizator zbiórki

Nadal nikt poza naszym Stowarzyszeniem nie przejawia chęci pomocy stadu psiaków z Jackowa. Gmina Mełgiew ma niby przeznaczone pieniądze na sterylizacje u miejscowego weterynarza 15 suczek ale szczegóły ich nie interesuję. Sam opiekun stada nie jest w stanie nic zrobić: nie dysponuje samochodem, żeby psiaki zawieźć do lecznicy, nie ma warunków do odizolowania suczek po zabiegach. Weterynarz, z którym Gmina Mełgiew ma podpisaną umowę na sterylizacje zwierząt właścicielskich również odmawia przetrzymania suczek po zabiegach. Według niego i Gminy, psy mają wrócić po zabiegu do stada. W poniedziałek zabraliśmy do naszej lecznicy 4 suczki. Dwie  zostały wysterylizowane, trzecia, najstarsza ma b. wysoka leukocytozę i w tym stanie nie może być operowana. Czwarta sunia z ropomaciczem była w takim stanie, że lekarze nie zdołali jej pomóc. odeszła w lecznicy. Ponadto jedna z zabranych przez nasz suczek miała stary, ropiejący uraz oczka a właściwie już go nie miała. Trzeba było usunąć gałkę oczną. Jedna z dwóch suczek po sterylizacji wykonanej przez miejscowego weta i wypuszczona do stada, padła. Wszystkie psiaki są słabe, mają silną anemię, są maksymalnie zarobaczone i zapchlone. Przed poddaniem ich zabiegowi sterylizacji muszą zostać odrobaczone co najmniej dwukrotnie, odpchlone i dokarmione.  Potrzebne są preparaty odrobaczające, środki przeciwpchelne i dobra karma w puszkach, bo psiaki nie bardzo potrafią jeść suchą karmę. Gmina nie zapłaci też za leczenie i zabiegi wykonane w lecznicy w Świdniku, bo mają umowę z weterynarzem z Mełgwi. Nieważne, że weterynarz nie jest wcale zainteresowany pomocą stadu z Jackowa. Dlatego prosimy wszystkich zwierzolubów o pomoc dla tych psiaków. Część z nich to jeszcze szczeniaki w wieku około 4-5 miesięcy. Potrzebujemy pieniędzy na paliwo, opłacenie pracownika, który wyłapuje psiaki i kierowcy, który będzie je woził do lecznicy. No i na uregulowanie faktór za leczenie i zabiegi w lecznicy dr Rolanda Kusego w Świdniku.

Aktualności

 • Majka Gulanowska - awatar

  Majka Gulanowska

  10.08.18
  10.08.18

  W środę kolejne trzy sunie z Jackowa zostały wysterylizowane przez doktor Emilie Chmiel w lecznicy dr Rolanda Kusego w Świdniku. Tym samym mamy już wysterylizowane 7 suczek z Jackowa. Gmina Mełgiew NIE ZAPŁACI ZA TE STERYLIZACJE, bo maja umowę z lekarzem z Mełgwi. Dlatego kontynuujemy zbiórkę na ten cel. Już prawie wszystkie psiaki z Jackowa zostały u nas odrobaczone (jeden raz) i wszystkie są odpchlone. A nie jest łatwo, biorąc pod uwagę, że dotychczas nie miały kontaktu z ludźmi, niektóre b. boja się dotyku, potrafią ugryźć albo nawiewają do bud. Na zdjęciu 3 ostatnio wysterylizowane sunie.

  Zdjęcie aktualności 18 419

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.18
  13.08.18

  To schronisko powinno cały czas działać. Nie można pozwolić na jego zamknięcie. Ludzie, którzy tu pracują są mądrzy i po prostu, zwyczajnie dobrzy. Gdy ich nie będzie, to nikt już nie uratuje tych zwierząt.

Majka Gulanowska - awatar

Majka Gulanowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 28

Karolina Radczak - awatar
30
Karolina Radczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Barbara - awatar
50
Barbara
Cezar - awatar
20
Cezar
Majka Gulanowska - awatar
30
Majka Gulanowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
48
Anonimowy Darczyńca
Monika - awatar
20
Monika
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Zuza - awatar
50
Zuza

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.