Zbiórka Pohospicyjna wyprawka dla mamy - zdjęcie główne

Pohospicyjna wyprawka dla mamy

3 226 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Agnieszka Majak - awatar

Agnieszka Majak

Organizator zbiórki

Cześć!


Mam na imię Agnieszka i prowadzę zbiórkę na rzecz mojej mamy.Moja mama, Barbara, od lat cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów, które jest u niej już w bardzo zaawansowanym stadium i uniemożliwia jej poruszanie się o własnych siłach.
Mama od listopada 2016 roku przebywa na oddziałach hospicyjnych. Początkowo w stanie krytycznym trafiła na oddział chorób wewnętrznych w Szpitalu Latawiec w Świdnicy. Tam zdiagnozowano u niej terminalne, penetrujące do jamy ciała odleżyny (IV stopień), które były konsekwencją wielomiesięcznych zaniedbań, oraz braku należytej opieki ze strony osób, które z mamą mieszkały. Nie mieszkałam już od dawna w domu rodzinnym i jeździłam tam raz na 2-3 tygodnie tylko ze względu na wizyty u mamy. Zawsze byłam zapewniana przez wszystkich, a także przez mamę, że wszystko jest w porządku. Dopiero moja ostatnia wizyta i odkrycie w jakim rzeczywiście stanie znalazła się moja mama doprowadziły do tego, iż chwyciłam za telefon i zadzwoniłam na pogotowie.

Szpital w Świdnicy po kilku dniach przekierował mamę na Oddział Medycyny Paliatywnej w Szpitalu w Rościszowie. Tam, po rozmowie z lekarzami dowiedziałam się, iż musi stać się cud żeby moja mama to przeżyła i jej odejście jest kwestią najbliższych dni. Nie pozostawiono mi ani grama nadziei. 

Tymczasem moja mama nabierała siły i z każdym dniem coraz bardziej przypominała znowu dawną siebie. Coraz chętniej rozmawiała, jadła, a nawet żartowała. Dni mijały i okazało się, że stało się niemożliwe - odleżyny zaczynały się się goić! Do tego stopnia, że w ciągu całego pobytu mojej mamy w tym szpitalu kilkakrotnie odbyła się rozmowa na temat wyjścia mamy do domu. Niestety wkrótce po tych rozmowach odleżyny pogłębiały się, lub tworzyły się nowe i trzeba było odroczyć jej wyjście o kolejne miesiące.

Mama spędziła w Rościszowie 1,5 roku i w maju 2018 r. przeniosłam ją do Hospicjum Bonifratrów przy ul. Poświęckiej we Wrocławiu. Wrocławski ośrodek w porównaniu z poprzednim miejscem pobytu mamy zapewnił jej niesamowity wzrost poziomu opieki. Rehabilitacja, wyjścia na spacery, życzliwa i profesjonalna opieka w każdym aspekcie.
To wszystko sprawiło, że mama jest już gotowa do wyjścia! Odleżyny co prawda dalej są - jest to jednak już tylko II stopień, który kwalifikuje pacjenta do wyjścia do domu.

Mama wychodzi z Hospicjum 18.09 i od teraz będzie mieszkać ze mną, gdzie to ja będę sprawować nad nią opiekę.
I mimo tego, że jest to naprawdę dobra wiadomość dopadły nas teraz zmartwienia. Przygotowanie pokoju pod mamę i zakupienie odpowiednich rzeczy kosztuje, a czasu jest mało. Potrzebujemy miesięcznego zapasu pieluszek (mamie nie należy się refundacja, więc płacimy pełen koszt za każdą paczkę), podkładów, materaca przeciwodleżynowego. Musimy opłacić wypożyczenie wózka inwalidzkiego dopóki nie dostaniemy skierowania na jego wykupienie na NFZ. Do tego dochodzą bardziej trywialne rzeczy takie jak ubrania, pościel, sprzęt i kosmetyki do codziennej higieny. Szacowany koszt powyższych rzeczy:
- pieluszki - 200 zł- podkłady - 30 zł
- materac - 300 zł (potrzebny jest droższy typ - rurowy)- wózek - 50 zł
- rzeczy codziennego użytku - ok. 200 złRAZEM: 780 zł

Niestety na dzień dzisiejszy nie mamy nic z opisywanego sprzętu. Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to mama dostaje niewielką rentę, natomiast ja studiuję i dorabiam jako kasjerka. Jesteśmy w stanie za to normalnie żyć, ale niestety nie są to pieniądze na tyle wielkie, aby stać nas było na wydatek rzędu kilkuset złotych w ciągu 2 tygodni, dlatego jesteśmy w stanie pokryć jedynie niewielką część kosztów.

Nie posiadam niestety żadnej rodziny i opiekuję się, oraz odwiedzam mamę sama. Jedyną osobą na pomoc której możemy liczyć jest mój narzeczony, który finansowo też nie jest w stanie pomóc nam pokryć całość wydatków.
Wszystkie zebrane pieniądze będą przekazane tylko i wyłącznie na zakup rzeczy dla mamy. Razem z mamą będziemy ogromnie wdzięczne każdemu, kto wspomoże nas choćby symboliczną złotówką. Zakupione sprzęty pozwolą nam na odpowiedni start w nowe życie mojej mamy, oraz pozwolą mi na odpowiednią opiekę nad nią.
Ogromnie dziękuję.

***
Ogromnie dziękuję wszystkim wpłacającym w imieniu swoim i mojej mamy! Zbiórka przerosła moje najśmielsze oczekiwania, jestem w szoku, a słowa nie są w stanie wyrazić mojej wdzięczności dla wszystkich moich darczyńców! W przyszłym tygodniu, jak tylko pieniądze trafią na moje konto zacznę zamawiać rzeczy dla mamy i będę umieszczać tutaj faktury dokumentujące zrobione zakupy. Dzięki Waszej mogę spać spokojnie. Dziękuję jeszcze raz. :)


***

Minęły już 24 godziny od publikacji zbiórki. Pomyśleć, że jeszcze wczoraj rano wahałam się czy w ogóle ją umieszczać.

 Przez ten ostatni dzień spotkało mnie niewyobrażalne dobro, większe niż kiedykolwiek. 

Wiem, że się powtarzam, ale niesamowicie dziękuję i nie umiem nawet wyrazić całej wdzięczności dla wszystkich moich darczyńców - przyjaciół, znajomych i nieznajomych. Dzięki Wam moja mama ma możliwość komfortowego życia. Dzięki Wam i temu, że zbiórka osiągnęła aż 300% celu mogę kupić lepszej jakości materac, dodatkowe rzeczy: podpórki, poduszki, urządzenia do mycia. Dzięki Wam wystarczy na wykupienie wszystkich potrzebnych mamie leków.

 Dziękuję po raz setny i zrobię to jeszcze pewnie ze sto razy. A to i tak za mało, bo nie ma słowa na dobro, które mnie spotkało.


***

Zrobiłam już najważniejsze zakupy i jestem w stanie zaprezentować na co Wasza, moi najdrożsi wspierający, pomoc została przeznaczona. :) Dzisiaj przybyli kurierzy i efekty widać na zdjęciu. Cały przyszły pokój mamy zastawiony paczkami, w których kryją się wszelkie niezbędne rzeczy. Szczególne podziękowania kieruję tutaj dla dwóch cudownych serc, które przyczyniły się do tego co widać na zdjęciu - Dagmary i jej rodziny, dzięki którym otrzymaliśmy wózek, pieluchy, podkłady i prześcieradła, oraz Danusi i jej rodziny, od których dostaliśmy 5 paczek pieluch, podkłady i poduszkę. Ogromnie Wam dziękujemy dziewczyny!Na kolejnych zdjęciach prezentuję fakturę za jedno zamówienie i potwierdzenie drugiego (faktura za drugie zamówienie jest gdzieś w czeluściach tych pudeł, a ja nie mam już dzisiaj siły jej szukać). Całuję i przepięknie dziękuję Wam wszystkim - wspierającym, udostępniającym i czytającym!

***
Kolejne faktury: tym razem za pościel, oraz za najpotrzebniejsze aktualnie ubrania. Mama zostanie przywieziona do domu jutro koło południa i oczywiście umieszczę z tej okazji stosowną aktualizację. :)


Aktualizacje


 • Agnieszka Majak - awatar

  Agnieszka Majak

  19.09.2018
  19.09.2018

  Nieco spóźniona aktualizacja, ale miałam trochę urwania głowy wczoraj i dzisiaj. :)
  Mama jest już w domu! Jest bardzo szczęśliwa, że po 2,5 roku w końcu opuściła ją szpitalna codzienność.
  Z tej okazji pragnę po raz kolejny podziękować wszystkim naszym darczyńcom, wspierającym, udostępniającym i wszystkim, którzy o nas pomyśleli i się nami zainteresowali.
  Dzięki Waszej pomocy moja mama jest w stanie teraz komfortowo żyć, a opieka nad nią nie sprawia żadnych trudności. Nie muszę się także martwić o pieniądze na leki, pampersy i rzeczy do higieny przez najbliższe miesiące. Przepięknie dziękuję za okazane nam dobro, nie spodziewałam się go aż tyle i w tak krótkim czasie.
  Na zdjęciu mama tuż po przyjeździe i jej powitanie z Chrupką. :)

  Zdjęcie aktualizacji 19 851

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.09.2018
  10.09.2018

  Naprawdę podziwiam za odwagę! Proszę się trzymać i życzę powodzenia!

  • Agnieszka Majak - awatar

   Agnieszka Majak - Organizator zbiórki

   10.09.2018
   10.09.2018

   Dziękuję za wsparcie i dobre słowa :)

 • Dominika Ściebura - awatar

  Dominika Ściebura

  08.09.2018
  08.09.2018

  Dużo zdrowia dla mamy!

  • Agnieszka Majak - awatar

   Agnieszka Majak - Organizator zbiórki

   08.09.2018
   08.09.2018

   Ogromnie dziękuję!

3 226 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób
Agnieszka Majak - awatar

Agnieszka Majak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 101

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Franka - awatar
Franka
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij