Zbiórka Oprawca okaleczył. Pomóżmy Fibi. - zdjęcie główne

Oprawca okaleczył. Pomóżmy Fibi.

1 385 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób

Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - zajmujemy się pomocą zwierzętom bezdomnym z gminy Pomiechówek.

Na początku lutego 2018 przyszło nam objąć opieką malutką suczkę Fibi, której historia zmroziła nam wszystkim krew w żyłach. Nie była nagłośniona w mediach, ale było nam strasznie przykro widząc to małe psie nieszczęście.

Fibi jest drobną, około 3-letnią sunią ważącą ok. 7 kg. Jej jamnikowata uroda i przecudne, ale jakże smutne oczy początkowo nie zdradzały swojej mrocznej tajemnicy. Sądziliśmy, że sunię tylko ktoś po prostu porzucił, jak wiele innych psów. Tylko dlaczego nie wstawała? Dlaczego nie była w stanie zrobić kilku kroków?

Okazało się, że Fibi ma kłopoty z zapanowaniem nad potrzebami fizjologicznymi, gdy jej wycofanie i strach nie mijały - została poddana dokładniejszym badaniom. 

Rezonans magnetyczny dał jednoznaczną i drastyczną diagnozę - Fibi jest okaleczona i prawdopodobnie nie bezie mogła odzyskać pełnej władzy nad swoimi potrzebami fizjologicznymi. Ale podjęliśmy walkę o nią, o jej życie. Sami jednak nie dajemy dłużej rady.

U Fibi stwierdzono chwiejność zadu, oraz porażenie mięśni zwieraczy odbytu, nietrzymanie kału, oraz mimowolne oddawanie moczu. Na badaniu RTG zdiagnozowano MECHANICZNE USZKODZENIE KRĘGÓW OGONOWYCH, OGON PORAŻONY BEZ CZUCIA NA CAŁEJ DŁUGOŚCI, ORAZ BRAK UKRWIENIA. Wszystko wskazuje, na to, ze Fibi ktoś uderzył jakimś twardym przedmiotem. Porzucił ją w krzakach na jednej z pomiechowskich ulic. Mała nie ruszała się z miejsca jakby czekając na "swojego pana". Później okazało się tak naprawdę nie była w stanie odejść dalej. Podnieść się i powłóczyć - łapka za łapką, by iść gdziekolwiek. Leżała więc w krzakach czekając, aż ktoś ją znajdzie.

Fibi była umieszczana w domach tymczasowych, gdzie okazała się być cudowną, ciepłą psinką. Bardzo szybo przywiązuje się do opiekuna i odwdzięcza za okazane zainteresowanie i pomoc. Ładnie wychodzi na spacery, jest bardzo grzeczna i spokojna. 

Początkowo wymagała pomocy człowieka, by móc w miarę normalnie funkcjonować. Regularnie oddawała kał i bez większego problemu można było przewidzieć, kiedy wymaga wyprowadzenia na spacer. Nie potrafiła jednak sama oddać moczu w kontrolowany sposób. Człowiek musiał jej mechanicznie pomóc poprzez uciskanie brzuszka - "wycisnąć mocz". 

Próbowaliśmy diagnozować ją w kolejnych lecznicach. Jedna z nich dała nam maleńką nadzieję, że Fibi mogłaby powrócić do sprawności. Dostała nowe leki. Przyniosły niewielką poprawę, ale dziś Fibi nie potrzebuje już "wyciskania" moczu. Wydala go jednak samoistnie i nie potrafi, nie może tego kontrolować. Widać, że bardzo wstydzi się i stresuje z powodu tej sytuacji. Próbuje przysiąść, załatwić się, pojawia się jakieś czucie, ale ponieważ nie działa to tak, jak powinno- chowa wstydliwie łepek na dół. Jakby chciała skulić się, że ktoś ją znów pobije za coś, na co ona nie ma wpływu. Ponieważ Fibi nie jest w stanie sama decydować kiedy załatwiać swoje potrzeby straciła możliwość mieszkania w domu tymczasowym. Nie dziwimy się, nie mamy żalu. Ale miejsca w kojcach gminnych nie było, a malutką gdzieś musieliśmy umieścić. Na obecną chwilę udało się ulokować ją w przytulnym hoteliku dla psów Amigo w Wymysłach  koło Pomiechówka.

 Sunia odwdzięcza się, jak tylko umie - jest wesoła, okazuje miłość i jest bardzo, bardzo kochanym stworzonkiem. 

Ma tam całodobową opiekę i malutki wybieg. W hoteliku może biegać i czuć się szczęśliwa. 

Mimo, że Fibi tam czuje się dobrze - to na dłuższą metę nie stać nas na ponoszenie tych kosztów. 

Jakie koszty niosła za sobą pomoc Fibi?  Część pierwszych badań wykonali ludzie, którzy opiekowali się Fibi w pierwszym miesiącu. Była to niebagatelna kwota w wyskości 1500 zł. Potem już Stowarzyszenie robiło kolejne badania w tym rezonans magnetyczny (1000 zł), wizyty w lecznicach, leki, środki higieniczne, opłaty za tymczasowanie. Obecnie miesięczny pobyt w hoteliku wynosi 300 zł. Fibi mieszka tam od czerwca.  Do tego dochodzą podkłady, leki, karma, oraz wizyty w lecznicach. Łącznie z badaniami, leczeniem i opieką od lutego koszty poniesione przez nasze Stowarzyszenie przekroczyły do dziś kwotę 2300 zł. 

Stowarzyszenie "Pmiechowskie Bezdomniaki" jest organizacją non profit, utrzymuje się z własnych składek, oraz datków. Staramy się pozyskiwać środki poprzez bazarki, kiermasze, czy dystrybucję kalendarza charytatywnego w formie cegiełek. Jednak nie tylko jedną Fibi opiekujemy się. Wiele bezdomniaków i psów z ubogich rodzin w tym czasie również potrzebuje naszego wsparcia. Koszty diagnozowania, leczenia i utrzymania Fibi przerastają możliwości naszego małego Stowarzyszenia Dlatego dziś zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w utrzymaniu suni do końca roku w hoteliku, oraz wizytach kontrolnych w lecznicy.  Staramy się znaleźć jej dom, ale w sytuacji, gdy występuje u niej problem z utrzymaniem czystości znalezienie jej nowego domu jest bardzo, bardzo trudne. 

Funkcjonujemy dzięki ofiarności ludzi, dlatego bardzo Państwa prosimy- pomóżcie nam pomóc Fibi - zabezpieczyć jej pobyt w hoteliku do grudnia 2018 r. Jeśli nie uda się znaleźć jej domu do tego czasu - będziemy zastanawiać się, co dalej. Ale póki co - potrzeba na bieżąco opłacać faktury, by mała miała bezpieczny kąt.

Pełni nadziei wierzymy, że uda się. Tylko potrzebujemy Waszego wsparcia. Bez niego nie damy rady. 

Jeżeli sunia znalazłaby dom zanim zakończy się zbiórka - po uregulowaniu należności zamkniemy ją wcześniej. Gdyby jednak zostały jakieś środki a Fibi miałaby już dom - pieniądze zostaną przekazane na pomoc kolejnemu psiakowi-podopiecznemu Stowarzyszenia. 

Będziemy wdzięczni za każdą przekazaną na ten cel wpłatę.  Fibi będzie szczęśliwa, gdy znajdzie swój nowy, bezpieczny dom. Pomóżmy jej bezpiecznie poczekać na ten dzień.


Aktualności


 • Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - awatar

  Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki"

  09.09.19
  09.09.19

  Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc suni. Aktualnie Fibi od kilku miesięcy przebywa w domu tymczasowym. Był nawet ktoś zainteresowany adopcją, ale niestety nic z tego nie wyszło. Każdemu, kto okazał pomocną dłoń - serdecznie dziękujemy i tym wpisem zamykamy zbiórkę. Osoby zainteresowane adopcją lub informacjami o Fibi prosimy o kontakt bezpośredni z naszym Stowarzyszeniem: [email protected]

Komentarze


 • Ulaa - awatar

  Ulaa

  14.09.18
  14.09.18

  Piesku trzymam kciuki obys znalazl nowy dom i opieke

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.07.18
  28.07.18

  Biedny piesek... Ludzie to potwory.

  • Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - awatar

   Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - Organizator zbiórki

   28.07.18
   28.07.18

   Fibi zapomina o tym,co przeszła. Jest dziś wesołą sunią, uwielbia głaskanie i pieszczoty, kocha biegać po trawie. Do szczęścia potrzebuje tylko domu. Stale przebywa pod kontrolą lekarza, ale na większą poprawę raczej już nie liczymy. I tak jest kosmiczny krok do przodu. Prosimy o pomoc w poszukiwaniu dla niej własnego domu - może to być podwórko, pomożemy stworzyć warunki w miarę naszych możliwości. Ważne, aby miała opiekuna - Swojego Ukochanego Pana, lub Panią.

1 385 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 25 osób

Wpłaty: 25

Aleksandra Czech - awatar
Aleksandra Czech
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ulaa - awatar
Ulaa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij