Zbiórka STOP skoLioza - zdjęcie główne

STOP skoLioza

50 055 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 324 osoby
Monika Mazur - awatar

Monika Mazur

Organizator zbiórki

Mój jedenastoletni syn Rysiu cierpi na zaawansowaną skoliozę kręgosłupa. Na ten moment choroba przekroczyła możliwości leczenia za pomocą gorsetu oraz rehabilitacji. Rysiu jest w wieku, w którym cały czas rośnie, a schorzenie to może bardzo gwałtownie wpłynąć na jego dalsze życie. Występujące u niego skrzywienie kręgosłupa, które prawdopodobnie wynika z bardzo szybkiego wzrostu (mierzy 185 cm w wieku 11 lat) jest tak głębokie, że w przyszłości grozi ciężkimi dolegliwościami bólowymi oraz ograniczeniem sprawności, w stopniu, który może doprowadzić do kalectwa. 

Obecnie istnieją dwie metody leczenia tego typu schorzeń kręgosłupa. Pierwsza z nich, tj. metoda tradycyjna, która polega na usztywnienia kręgosłupa przy użyciu implantów i dwóch sztywnych prętów powoduje praktycznie przekształcenie kręgosłupa w jedną nieelastyczną kość, co znacznie ogranicza sprawność, a ponadto w przypadku dziecka wymaga powtórzenia w przyszłości inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, w czasie którego traci się dużo krwi, istnieje ryzyko powikłań, a okres rehabilitacji jest bardzo długi. Obecnie w Polsce leczenie tylko tą metodą jest refundowane przez NFZ. 

Metoda druga, która nie ma jeszcze polskiej nazwy, którą można roboczo określić jako podwiązanie kręgów (Vertebral Body Tethering - VBT) jest dużo nowocześniejszą i mniej inwazyjną metodą, gdzie zamiast sztywnych prętów wszczepia się elastyczną uwięź, która stopniowo prostuje kręgosłup, w sposób podobny do prostowania zębów przez wkładany do ust aparat ortodontyczny. W tym przypadku prawdopodobieństwo powikłań jest mniejsze, podobnie jak mniejsza jest ingerencja chirurgiczna w organizm, a zabiegu nie trzeba powtarzać, gdyż nie hamuje on wzrostu, jako że wszczepiony element jest elastyczny i "rośnie" razem z dzieckiem. Przy zastosowaniu tej metody kręgosłup zachowuje pełną ruchomość, co zapewnia dziecku całkowitą sprawność. Niestety zabieg ten nie jest w najmniejszym stopniu refundowany przez NFZ, a jego koszt przekracza 150 000 złotych. 

Zabieg ten należy przeprowadzić dość szybko, gdyż jest skuteczny tylko w odniesieniu do organizmu w okresie wzrostu, w przedziale wieku pomiędzy 8 a 16 lat, a także pod warunkiem, że mierzone w stopniach skrzywienie kręgosłupa (które w miarę upływu czasu się pogłębia) nie przekroczy granicznej wartości 65 stopni.

Edit (30.11.2023). Po zastanowieniu się nad możliwościami uzyskania pożyczek, pomocy od rodziny, etc. pomoc w wysokości 50 000 zł powinna być wystarczająca, aby przeprowadzić zabieg w wymaganym czasie. 

W imieniu Rysia dziękujemy za pomoc. 

Komentarze


 • Olila - awatar

  Olila

  21.12.2023
  21.12.2023

  Trzymam za Was kciuki xxx

 • Halina - awatar

  Halina

  11.12.2023
  11.12.2023

  Wspieram i wierzę że się uda!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.12.2023
  07.12.2023

  Zawsze z Wami!

 • Justyna - awatar

  Justyna

  04.12.2023
  04.12.2023

  Zdrówka Rysiu !

 • Agata SW - awatar

  Agata SW

  01.12.2023
  01.12.2023

  Zdrówka Rysiu! Uda się!

50 055 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 324 osoby
Monika Mazur - awatar

Monika Mazur

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 324

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
660
Olila - awatar
Olila
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marek - awatar
Marek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij