Zbiórka Paweł walczy z nawrotem choroby - zdjęcie główne

Paweł walczy z nawrotem choroby

56 467 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 904 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Paweł pierwszy raz zachorował w wieku 7 lat, 3 stycznia 2016 roku to tego dnia została postawiona diagnoza- ostra białaczka szpikowa. Wyniki kolejnych badań były jeszcze bardziej przytłaczające- typ białaczki mieloblastyczna  podtyp M0/M1. Nasz Bohater dzielnie znosił wszystkie badania, zabiegi oraz wyczerpującą jego organizm chemioterapię aby w lipcu 2016 r przejść przeszczep komórek macierzystych szpiku od starszej siostry Julii.  Przeszczepu dokonano w Klinice Transplantologii „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. Przez pierwsze pół roku po przeszczepie nasz Wojownik czuł się dobrze. Nagle w styczniu 2017 roku po odstawieniu immunosupresji zachorował na chorobę Grafta (choroba przeszczep przeciw gospodarzowi) to najpoważniejsze powikłanie po przeszczepie komórek układu krwiotwórczego. Po 4 miesiącach leczenia sterydami i powrocie do immunosupresji, udało się pokonać chorobę. Przez 2 lata wszystko było w porządku, z wyjątkiem drobnych infekcji Nasz Bohater nie chorował. Podczas ostatnich wakacji zaczął przygotowywać się do nowego roku szkolnego. I nagle kolejny cios. Paweł czuł się ciągle zmęczony, bolała go noga, przeprowadzono badania w szpitalu. Pierwsze wyniki badań krwi nie pozostawiały złudzeń „wznowa” . Najpierw szok i niedowierzanie. Znów trzeba zebrać siły i stanąć do walki z niewyobrażalnym cierpieniem. Znów przeorganizować cale swoje życie i walczyć...
Obecnie nasz Wojownik jest po pierwszym bloku chemii, zaplanowano co najmniej jeszcze dwie, by przygotować go do kolejnego przeszczepu, tak samo jak w przypadku pierwszego przeszczepu najprawdopodobniej dawcą zostanie siostra chłopca.

Leczenie choroby nowotworowej wiąże się z wieloma wydatkami, między innymi zakup leków, dojazdy do szpitala, specjalna dieta. Konieczna będzie długa rehabilitacja po zakończeniu leczenia oraz częste kontrole w Klinice we Wrocławiu.

Zachęcamy do wspierania Pawła i jego rodziny, każda nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie i przybliża naszego bohatera do wygranej walki z chorobą!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.11.2019
  13.11.2019

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.2019
  08.11.2019

  Bądź zdrów !!!

 • Natalia Wyszkowska - awatar

  Natalia Wyszkowska

  07.11.2019
  07.11.2019

  Trzymamy kciuki! Zdrowiej Pawełku! ❤️❤️❤️

 • Anna Kamińska - awatar

  Anna Kamińska

  06.11.2019
  06.11.2019

  Zdrówka mały wojowniku 😘

 • Życzliwi - awatar

  Życzliwi

  05.11.2019
  05.11.2019

  Słonko bądź dzielny😀trzymamy kciuki

56 467 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 904 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 904

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona Zdunkiewicz - awatar
Iwona Zdunkiewicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Marek Makrucki - awatar
Marek Makrucki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij