Każdego dnia, kiedy walczymy o lepszy los bezdomnych kotów, podejmujemy walkę głównie o to, by przetrwały. Kolejny dzień, miesiąc, rok. Kolejną burzliwą wiosnę, zbyt ciepłe lato, mokrą jesień i śmiertelnie niebezpieczną zimę.
Kotom, które mają bardziej niezależną naturę i przyzwyczaiły się do życia na ulicy, schronienie zapewniają budy budowane przez naszych wolontariuszy i przekazywane do lokalnych karmicieli każdego roku na początku jesieni. Dla kotów potrzebujących szczególnej troski i szukających bliskości człowieka, powstał Malinowy Zdrój.
Malinowy Zdrój to fundacyjna minikociarnia, w której koty mogą poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Wolontariusze odwiedzają je trzy razy dziennie i podczas dyżurów otaczają najlepszą możliwą opieką. Choć nic nie zastąpi zwierzętom własnego domu, to dzięki minikociarni mogą liczyć na jakąś namiastkę życia w rodzinie. A my możemy poświęcić się ich socjalizacji i promowaniu w celach adopcyjnych.
Obecnie w naszym azylu mieszka dwanaścioro podopiecznych, ale lada dzień się to zmieni. Pojawi się m.in. pięć kociąt z miejskiego pustostanu.
Wśród obecnych rezydentów jest pięcioletni Wafel. To kocur z bezwładną łapką, któremu do tej pory nie szczęściło się w życiu. Pod opiekę fundacji trafił prosto z ulicy. Był zapchlony, zarobaczony i z chorymi zębami, a zaniedbane uszkodzenie łapy doprowadziło do zmian zwyrodnieniowych. Choroby w obrębie jamy ustnej wywołały z kolei problemy żołądkowe. W toku leczenia usunięto Waflowi wszystkie zęby i podjęto decyzję o amputacji łapy, także wkrótce czeka go operacja.
Historie takie jak historia Wafla są przykładem ciężkiej pracy lekarzy weterynarii, oraz skrupulatności i systematyczności naszych wolontariuszy podających leki i dbających o zdrowie naszych podopiecznych.
Skuteczność w działaniu niesie też za sobą ciężar. Coraz częściej fundacja jest pierwszą instytucją, do której ludzie zwracają się o pomoc. Jesteśmy zasypywani prośbami o interwencje w sprawach bezdomnych, chorych i zaniedbanych kotów. Zwierząt w potrzebie jest wciąż więcej, niż jesteśmy w stanie przyjąć do kociarni. Do tego koszty utrzymania podopiecznych nieustannie rosną, a fundacja utrzymuje się wyłącznie ze wsparcia darczyńców. Dlatego zmuszeni jesteśmy Was prosić o wsparcie. Bez darowizn nie opłacimy rachunków oraz czynszu.
Co to jest Malinowy Zdrój? Pewnie już doskonale wiecie, ale Wam przypomnimy!
Malinowy Zdrój to tak naprawdę wynajmowane, dwupokojowe mieszkanie z dużą loggią, łazienką i zapleczem socjalnym. Do Malinowego Zdroju trafiają koty, dla których nie mamy miejsca w fundacyjnych domach tymczasowych lub które wymagają szczególnego leczenia lub atencji ze strony wolontariuszy.
Lokal jest wynajmowany. Co miesiąc płacimy, czynsz + wynajem oraz ponosimy koszty zużycia prądu, gazu, wody i wywozu śmieci - w sumie 1550 zł.
Wiemy, że prosimy o wiele. Czynsz to proza życia. Nic medialnego... Ale dzięki naszej Minikociarni ratujemy kocie życia, pomagamy zwierzętom, którym bez Malinowego Zdroju musielibyśmy odmówić, dlatego ogromnie Was prosimy o wsparcie. Bądźcie z nami co miesiąc w tym trudnym momencie płacenia należności lub podarujcie dowolną kwotę jednorazowo. Nasza obecna zbiórka dotyczy trzech miesięcy - listopada, grudnia i stycznia. Dlatego kwota, o którą prosimy to 4 650 zł. Zadbajmy wspólnie o ten nieco nietypowy koci azyl.
Dzięki miejscom, takim jak Malinowy Zdrój, bezdomniaki mogą nauczyć się koegzystować w bezpiecznych warunkach, sprzyjających rozwojowi. Każdego dnia mają kontakt z ludźmi, którzy otaczają ich opieką, okazują miłość. To idealne miejsce dla kotów przygotowywanych do adopcji. Cierpliwość, systematyczna praca i czas przynoszą fantastyczne efekty.
Minikociarnia to także przestrzeń w której wolontariusze spotykają się z darczyńcami i sympatykami fundacji. Okazji do przekonania się jak od kuchni wygląda praca fundacji nie ma zbyt wiele. Malinowy Zdrój to świetnie pokazuje. Dlatego ta przestrzeń jest tak ważna. Zarówno dla fundacji jak i jej podopiecznych.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Aga W
Trzymam kciuki za zbiórkę, dzięki za wspaniałą pracę!
Miasto Kotów - Organizator zbiórki
Dziękujemy w imieniu bezdomniaków 💙
Anna M.
Trzymam mocno za Was kciuki!
Miasto Kotów - Organizator zbiórki
Dziękujemy w imieniu bezdomniaków 💙