Zbiórka Koniec z interwencjami DIOZ - miniaturka zdjęcia

Koniec z interwencjami DIOZ Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Koniec z interwencjami DIOZ - zdjęcie główne

Koniec z interwencjami DIOZ

446 005 zł  z 800 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 781 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

DIOZ na krawędzi! INTERWENCJE zagrożone!

Stoi przed nami groźba zawieszenia misji DIOZ na wiele miesięcy! Pierwszy raz spotyka nas aż tak poważny kryzys. Stało się to czego zawsze obawiamy się najbardziej ratując kolejne zwierzę – czy ludzie wesprą jego życie? Czy jest ważny nie tylko dla nas? Czy damy radę zapewnić bezpieczeństwo im wszystkim…

Sytuacja ofiar przestępstw przeciwko zwierzętom w Polsce jest tragiczna; przytłacza nas ilość zgłoszeń i liczba podopiecznych. Koszty rosną nieustannie – w ciągu ostatnich trzech lat ceny leków i usług weterynaryjnych podskoczyły nawet o 300%. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego lecz nie przewidziano dla nas ulg podatkowych, płacimy pełen VAT czy opłaty za prąd wg stawek dla korporacji. System nas nie wspiera, mimo że walczymy w imieniu prawa i wykonujemy obowiązki państwa.

Określenie "nie wspiera" jest zdecydowanie łagodne. W rzeczywistości napotykamy opór, z wielu stron starają się nas zmiażdżyć. Walczymy o zwierzęta z każdym, kto się nad nimi znęca lub akceptuje okrucieństwo. Biedny czy bogaty, pracownik sklepu czy wysoko postawiony urzędnik – jeśli bierze udział w krzywdzeniu niewinnych nie odwracamy wzroku, walczymy o sprawiedliwość.

Oto odpowiedź, czemu tak często spotykamy się z złymi działaniami policji czy urzędników – przecież wielokrotnie to od nich czy ich rodzin właśnie odbieramy skatowane zwierzęta! Na jednej z interwencji aresztujący Eryka policjant, przyznał prosto do kamery, że on też nie leczył swojego psa i co w tym złego? 

Ujawniamy sprawców przemocy i pokazujemy ich okrucieństwo światu. Ta szczerość ze społeczeństwem, ta kara społecznego potępienia, jest dla nich nie do zniesienia, co sprawia, że stajemy się celem ich zemsty.

DIOZ jest najczęściej kontrolowaną w Polsce organizacją. Wszystkie dotychczasowe inspekcje wykazały brak nieprawidłowości! 

Tym razem więc uderzono od strony sanepidu. O ile kontrola nie wykazała nic nadzwyczajnego, o tyle sanepid ma szczególne prawa. Ukarać nas nie ma za co, ale można nałożyć nieprawdopodobne obowiązki.

Żadne schronisko na świecie nie ma takich zaleceń; ba, nawet miejsca przygotowania żywności dla ludzi ich nie mają. Jednak DIOZ ma znaleźć około 600 tysięcy złotych na wybudowanie np. pryszniców dla osób wchodzących do azylu, licznych śluz dezynfekcyjnych na terenie Ośrodka dla pojazdów i osób, wyposażenie wszelkich osób przebywających na terenie Ośrodka w wysokospecjalistyczne środki ochrony indywidualnej. Wszystko dlatego, że najpewniej jako pierwsze tego rodzaju miejsce w Polsce zostaliśmy uznani za podmiot o 3. kategorii ryzyka wystąpienia zagrożenia biologicznego. Ten poziom mają chociażby takie placówki, jak szpitalne oddziały zakaźne lub covidowe. Restrykcje te związane są ze zwierzętami, które każdego dnia do nas trafiają. To zwierzęta będące nosicielami wielu chorób. W ocenie urzędników, musimy zabezpieczyć cały Ośrodek DIOZ przed wszystkimi możliwymi czynnikami chorobotwórczymi, które chociażby w teorii mogą mieć zwierzęta. To lista obejmująca setki zagrożeń, a wobec tego obowiązki wobec nas są bardzo duże. Skąd mamy wziąć to środki? Problem? No przecież, jeśli „nie będziecie przyjmowali chorych, skatowanych, obciążonych chorobami zwierząt, to nie będziecie musieli spełniać tych norm…” CZY SYSTEM NAS POKONA? Czy zwierzęce ofiary przestępstw stracą wszelką nadzieję?

Działalność DIOZ w pełni zależy od darczyńców, to w Waszych rękach jest los kilkuset podopiecznych fundacji i wszystkich tych, które na nasz ratunek czekają! Nowo przyjęte zwierzę otrzymuje najczęściej wsparcie. Jednak wiele z nich mieszka z nami przez lata, nie znajdując domów ze względu na wiek, choroby, specyficzny charakter lub „nie ten” gatunek (na przykład konie czy krowy niemal nie mają szans na adopcję, ponieważ rzadko są postrzegane przez ludzi jako przyjaciele, częściej jako rzeczy użytkowe). 

Te "nie adopcyjne" zwierzęta potrzebują naszej pomocy najbardziej. Bez wsparcia czekałoby je jedynie cierpienie.

Musimy zabezpieczyć środki na najbliższe miesiące, aby pokryć podstawową, codzienną działalność DIOZ, w tym rachunki za media, usługi weterynaryjne, leki, wynagrodzenie dla podstawowych pracowników, fizjoterapię psów i kotów z niepełnosprawnościami, obsługę prawną interwencji, transport oraz wyżywienie ponad kilkuset podopiecznych. 

Dodatkowo, do końca kwietnia musimy zgromadzić środki na spełnienie nakazów sanepidu. Środki z Waszego 1,5% podatku wpłyną do nas dopiero pod koniec lipca (jeśli jeszcze nie przekazałeś 1,5% - KRS DIOZ: 0000645982). W tej chwili jedyną możliwością, aby DIOZ mógł dalej ratować skatowane zwierzęta, jest szeroko zakrojona akcja pomocy!Jeśli każdy z obserwujących wpłaci złotówkę, to wygramy. Wygramy przede wszystkim życie zwierząt, dalej będziemy mogli budować dla nich nowy świat. 

Wygramy również z oprawcami i tymi, którzy ich wspierają. Dalsze działanie DIOZ to jasny sygnał, że nie ma zgody na przemoc wobec zwierząt, jest zaś potrzeba stawiania katów przed obliczem sprawiedliwości – sądowej i społecznej!

Jeśli się nie uda, będziemy zmuszeni przestać walczyć o kolejne zwierzęta. Nie będziemy mogli dłużej tego robić. Choć trudno sobie wyobrazić, że na przykład babcia z ostatniej interwencji wówczas będzie skazana jedynie na urzędników, którzy po prostu ją zostawią, gdyż już dziś tak właśnie postępują… 

Trudno sobie wyobrazić taką przyszłość, taki świat, ale tak już jest – sami go nie zmienimy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.2024
  21.02.2024

  Dawajcie!!! 💪🔥🙌🧸🎸

 • Radek - awatar

  Radek

  19.02.2024
  19.02.2024

  Na pohybel zwyrodnialcom

 • Oliwia Grzybek - awatar

  Oliwia Grzybek

  19.02.2024
  19.02.2024

  ❤️

 • SSP 4 PTO w Białymstoku - zbiórka Walentynkowa - awatar

  SSP 4 PTO w Białymstoku - zbiórka Walentynkowa

  15.02.2024
  15.02.2024

  Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Białymstoku zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla DIOZ z okazji walentynek. Tytuł akcji brzmiał " Z miłości do ludzi i zwierząt". 13 lutego zorganizowaliśmy kiermasz pocztówek walentynkowych, które uczniowie następnie mogli wysłać poprzez pocztę walentynkową. W dzień św. Walentego mogli kupić słodkie wypieki, lizaki w kształcie serca i żelki. Mieli możliwość kupić losy na loterii oraz kupić bransoletki przyjaźni z wybranym imieniem, które wykonywały uczennice ze starszych klas. Akcja okazała się wielkim sukcesem i pokazała, że to święto kojarzone z romantyczną miłością, można przekuć w miłość do naszych mniejszych przyjaciół - zwierząt i to z większym pożytkiem. Niech taka miłość trwa cały rok!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.02.2024
  15.02.2024

  Wstyd, że w naszym kraju osoby pomagające zwierzętom nie mają żadnego wsparcia od Państwa,a jedynie niekończące się problemy. Ogromny wstyd!

446 005 zł  z 800 000 zł (Cel)
Wpłaciło 13 781 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

Wpłaty: 13 781

Patryk Urbanek - awatar
Patryk Urbanek
10
Wiktoria Sztejka - awatar
Wiktoria Sztejka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Cydrowe Wzgórze - awatar
Cydrowe Wzgórze
70
Patty - awatar
Patty
20
Diana - awatar
Diana
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ewa Czarnecka - awatar
Ewa Czarnecka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Natalia Baran - awatar
Natalia Baran
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij