Zbiórka By żyć godnie - pomożesz? - zdjęcie główne

By żyć godnie - pomożesz?

550 zł  z 550 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Żaneta Kosno - awatar

Żaneta Kosno

Organizator zbiórki

Kilka słów o mnie

Doberek! Zbiórką ma charakter prywatny, ponieważ jako autorka Facebookowej społeczności o nazwie ZaKróliczeni, nie podlegam pod żadną zrzeszoną organizację, ale sama przez lata działałam czynnie jako wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Królikom.  Stronę prowadzę od kilku lat i choć ma ona głównie cel edukacyjny i rozrywkowy, czasem też pomaga (a przynajmniej taką żywię szczerą nadzieję) ;) 

Cel zbiórki?

Rysia zbiera na kastrację i leczenie.Przeszło tydzień temu na mojej grupie adopcyjnej, powiło się ogłoszenie dotyczące królika hodowlanego do oddania. Niby jedno z wielu, niby żadne wyróżniające się, przecież królik jak królik, wiele takich w potrzebie. Niby tak, a jednak tym razem zwróciło na siebie moją uwagę. Właściciel trzymał ją na dworze. Ktoś pomyśli: przecież królik może mieszkać w ten sposób, to o co chodzi? Spieszę z odpowiedzią. Tak możne, ale należy zapewnić mu należyte warunki, a szczególnie w takim okresie jak....zima. Opiekun twierdził, że króliki takie jak ona są mrozoodporne i nie widział w swoim postępowaniu niczego niewłaściwego. Dzięki pomocy Ewy, która śledzi stronę, Rysia została zabrana i trafiła do Doroty, awaryjnego domu tymczasowego w Opolu w którym w końcu ogrzała kuperek, a po tygodniu pojawiła się pod moim dachem. Zbiórka ma na celu zebranie funduszy na kastrację dziewczynki, leczenie i zaopatrzenie w rzeczy potrzebne do codziennego, prawidłowego funkcjonowania: sianko, zioła. Rysia jest spokojną, dostojną królicą. Mimo braku kastracji nie wykazuje żadnej agresji, nawet kiedy wkładam ręce do klatki i majtam nimi przed samym nochalem. Będzie cudowną towarzyszką dla kogoś, kto podaruje jej dom, ale nim do tego dojdzie, musi przejść m.in kontrolę weterynaryjną, zbieg kastracji i miejmy nadzieję, że nic po drodze nam nie wyskoczy. 

9.02 mamy umówioną wizytę w gabinecie Synergia w Bytomiu. Wrzucę też na zbiórkę opis wizyty i wszystkie rachunki z leczenia. 

W imieniu Rysi proszę o wsparcie. Jej się udało, ma szansę na godne życie - oczywiście dziewczynka będzie do adopcji w najbliższym czasie. Aktualizacje


 • Żaneta Kosno - awatar

  Żaneta Kosno

  08.02.2019
  08.02.2019

  MAMY TO! Serdecznie podziękowania! Zbiórka osiągnęła 100%!

  To wspaniałe, że wokół tylu cudownych ludzi, którym nie jest obojętny
  los Rysi.

  Króliki hodowlane są najbliżej mojego serducha, są wyjątkowe, wielkie i
  bywa też, że mają w sobie ogrom pewnego rodzaju nieporadności.
  Rysia ma szansę na dobre życie! Los puścił do niej oko <3
  Dziękuję każdemu kto dołożył do zbiórki coś od siebie, udostępnił!

  Bóg zapłać dobrzy ludzie!

  Zdjęcie aktualizacji 25 835

Komentarze


 • Piciupka i Effik BIS ;-) - awatar

  Piciupka i Effik BIS ;-)

  08.02.2019
  08.02.2019

  Ogrom całusów w pychol i uchola Rysi ;-)

  • Żaneta Kosno - awatar

   Żaneta Kosno - Organizator zbiórki

   08.02.2019
   08.02.2019

   Raz jeszcze dziękuje po stokroć! <3

 • Piciupka i Effik - awatar

  Piciupka i Effik

  08.02.2019
  08.02.2019

  Całusy! :-*

  • Żaneta Kosno - awatar

   Żaneta Kosno - Organizator zbiórki

   08.02.2019
   08.02.2019

   :* :* :*

550 zł  z 550 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Żaneta Kosno - awatar

Żaneta Kosno

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 22

Piciupka i Effik BIS ;-) - awatar
Piciupka i Effik BIS ;-)
60
Panna Zajacowna - awatar
Panna Zajacowna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Piciupka i Effik - awatar
Piciupka i Effik
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Na zdrowie ! - awatar
Na zdrowie !
20
Iwona - awatar
Iwona
10
Dorota Dolata - awatar
Dorota Dolata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Dorota Obidoiwcz - awatar
Dorota Obidoiwcz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij