Zbiórka By żyć godnie - pomożesz? - zdjęcie główne

By żyć godnie - pomożesz?

550 zł  z 550 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Żaneta Kosno - awatar

Żaneta Kosno

Organizator zbiórki

Kilka słów o mnie

Doberek! Zbiórką ma charakter prywatny, ponieważ jako autorka Facebookowej społeczności o nazwie ZaKróliczeni, nie podlegam pod żadną zrzeszoną organizację, ale sama przez lata działałam czynnie jako wolontariuszka Stowarzyszenia Pomocy Królikom.  Stronę prowadzę od kilku lat i choć ma ona głównie cel edukacyjny i rozrywkowy, czasem też pomaga (a przynajmniej taką żywię szczerą nadzieję) ;) 

Cel zbiórki?

Rysia zbiera na kastrację i leczenie.Przeszło tydzień temu na mojej grupie adopcyjnej, powiło się ogłoszenie dotyczące królika hodowlanego do oddania. Niby jedno z wielu, niby żadne wyróżniające się, przecież królik jak królik, wiele takich w potrzebie. Niby tak, a jednak tym razem zwróciło na siebie moją uwagę. Właściciel trzymał ją na dworze. Ktoś pomyśli: przecież królik może mieszkać w ten sposób, to o co chodzi? Spieszę z odpowiedzią. Tak możne, ale należy zapewnić mu należyte warunki, a szczególnie w takim okresie jak....zima. Opiekun twierdził, że króliki takie jak ona są mrozoodporne i nie widział w swoim postępowaniu niczego niewłaściwego. Dzięki pomocy Ewy, która śledzi stronę, Rysia została zabrana i trafiła do Doroty, awaryjnego domu tymczasowego w Opolu w którym w końcu ogrzała kuperek, a po tygodniu pojawiła się pod moim dachem. Zbiórka ma na celu zebranie funduszy na kastrację dziewczynki, leczenie i zaopatrzenie w rzeczy potrzebne do codziennego, prawidłowego funkcjonowania: sianko, zioła. Rysia jest spokojną, dostojną królicą. Mimo braku kastracji nie wykazuje żadnej agresji, nawet kiedy wkładam ręce do klatki i majtam nimi przed samym nochalem. Będzie cudowną towarzyszką dla kogoś, kto podaruje jej dom, ale nim do tego dojdzie, musi przejść m.in kontrolę weterynaryjną, zbieg kastracji i miejmy nadzieję, że nic po drodze nam nie wyskoczy. 

9.02 mamy umówioną wizytę w gabinecie Synergia w Bytomiu. Wrzucę też na zbiórkę opis wizyty i wszystkie rachunki z leczenia. 

W imieniu Rysi proszę o wsparcie. Jej się udało, ma szansę na godne życie - oczywiście dziewczynka będzie do adopcji w najbliższym czasie. Aktualizacje


 • Żaneta Kosno - awatar

  Żaneta Kosno

  08.02.2019
  08.02.2019

  MAMY TO! Serdecznie podziękowania! Zbiórka osiągnęła 100%!

  To wspaniałe, że wokół tylu cudownych ludzi, którym nie jest obojętny
  los Rysi.

  Króliki hodowlane są najbliżej mojego serducha, są wyjątkowe, wielkie i
  bywa też, że mają w sobie ogrom pewnego rodzaju nieporadności.
  Rysia ma szansę na dobre życie! Los puścił do niej oko <3
  Dziękuję każdemu kto dołożył do zbiórki coś od siebie, udostępnił!

  Bóg zapłać dobrzy ludzie!

  Zdjęcie aktualizacji 25 835

Komentarze


 • Piciupka i Effik BIS ;-) - awatar

  Piciupka i Effik BIS ;-)

  08.02.2019
  08.02.2019

  Ogrom całusów w pychol i uchola Rysi ;-)

  • Żaneta Kosno - awatar

   Żaneta Kosno - Organizator zbiórki

   08.02.2019
   08.02.2019

   Raz jeszcze dziękuje po stokroć! <3

 • Piciupka i Effik - awatar

  Piciupka i Effik

  08.02.2019
  08.02.2019

  Całusy! :-*

  • Żaneta Kosno - awatar

   Żaneta Kosno - Organizator zbiórki

   08.02.2019
   08.02.2019

   :* :* :*

550 zł  z 550 zł (Cel)
Wpłaciły 22 osoby
Żaneta Kosno - awatar

Żaneta Kosno

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 22

Piciupka i Effik BIS ;-) - awatar
Piciupka i Effik BIS ;-)
60
Panna Zajacowna - awatar
Panna Zajacowna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Piciupka i Effik - awatar
Piciupka i Effik
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Na zdrowie ! - awatar
Na zdrowie !
20
Iwona - awatar
Iwona
10
Dorota Dolata - awatar
Dorota Dolata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Dorota Obidoiwcz - awatar
Dorota Obidoiwcz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij