Zbiórka REMONT Stanicy ZHP Starogard Gd. - zdjęcie główne

REMONT Stanicy ZHP Starogard Gd.

39 862 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 275 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

„Pytasz sia, gdzie Kociewiaki 

Majó swoje dómi?” 

Gdyby zmienić słowo „Kociewiaki” na „Harcerze” w słowach hymnu kociewskiego, oczywiście każdy mieszkaniec powiatu starogardzkiego odpowie- nad rzeką, obok parku miejskiego w Starogardzie Gdańskim.

W imieniu zuchów i harcerzy Starogardzkiego Hufca ZHP, chcielibyśmy zwrócić się do Państwa, z prośbą o wsparcie remontu naszej Stanicy nad Wierzycą.  

Związek Harcerstwa Polskiego powstał w 1911 roku, pierwsza drużyna w Starogardzie już w 1921 roku. Mieszkańcy Starogardu zawsze wspierali harcerzy, chociażby w roku 1960 pomagając budować Stanicę Harcerską. Dzięki temu, nasze Zuchy i nasi Harcerze (a zapewniamy Państwa, że są to fantastyczne dzieci), mają gdzie przychodzić na zbiórki, szkolenia i inne zajęcia. Niestety ten sześćdziesięcioletni budynek wymaga kapitalnego remontu. Pozyskujemy fundusze z bardzo różnych źródeł, rozpoczęliśmy już remont, ale jego kontynuacja wymaga sporych nakładów finansowych. Instalacje elektryczną i centralnego ogrzewania już wymieniliśmy, wzmocniliśmy też fundamenty i wymieniliśmy okna. Mamy prawie ukończony remont dachu wraz z ociepleniem. Rozpoczęliśmy wymianę posadzek i w tej chwili najpilniejszą sprawą jest ukończenie tych prac, których koszt szacujemy na minimum 35000 złotych. Kolejnym etapem będą prace wykończeniowe.  

Nie ukrywamy, że naszym marzeniem jest na Stulecie Harcerstwa w Starogardzie, czyli na kwiecień 2021 roku, wyremontować naszą siedzibę, którą przed laty zbudowali dla harcerzy nasi rodzice i dziadkowie. Kwota remontów przerasta nasze możliwości i wobec tego zwracamy się do Państwa z prośbą o rozważenie wsparcia nas w tym przedsięwzięciu. 


Aktualizacja 25.01.2021 

Kochani, efekty zbiórki są dla nas niezwykle budujące. Dzięki Wam mamy możliwość odbudowania naszego domu tak, aby spełniał standardy i podstawowy komfort dla dzieci. Wykonaliśmy kawał roboty sami: zuchy, harcerze, instruktorzy, rodzice, przyjaciele. Sami cekolowaliśmy, cięliśmy, skrobaliśmy, szlifowaliśmy, czyściliśmy, malowaliśmy, przywiercaliśmy i jeszcze więcej "iśmy". W harcerstwie popularny jest zwrot "sprawności na całe życie"- po tym remoncie każdy harcerz będzie umiał przynajmniej jedną czynność remontową :).  

Ale to jeszcze nie koniec. Przed nami prace wykończeniowe harcówek, remont ścian korytarza, remont kuchni (która póki co jest w surowym stanie) oraz remont sali kominkowej (wraz z wylaniem nowej podłogi i montaż nowego sufitu). W planach mamy również stworzenie pomieszczenia komendantki wraz z archiwum oraz wykończenie łazienki.  Wszystko to wymaga olbrzymich środków finansowych. 

Liczymy, że zostaną Państwo z nami i wspólnie będziemy ogłaszać tę zbiórkę, zbierając grosz do grosza na remont stanicy harcerskiej! 

Aktualizacje


 • HUFIEC ZHP STAROGARD GDAŃSKI - awatar

  HUFIEC ZHP STAROGARD GDAŃSKI

  23.02.2021
  23.02.2021

  To, co działo się wczoraj na licytacjach świadczy tylko o tym, jakich cudownych mamy przyjaciół. Dziękujemy wszystkim harcerzom, instruktorom, rodzicom i przyjaciołom hufca - dzięki Wam na licytacji z okazji Dnia Myśli Braterskiej zebraliśmy 10 828,99 zł <3

  Łącznie z licytacji uzbieraliśmy już 21 441,99 zł.
  https://www.facebook.com/groups/850044949124276

  Czuwaj!

Komentarze


 • Szymon Pliszka - awatar

  Szymon Pliszka

  26.02.2021
  26.02.2021

  Voucher na tort

 • MARTA WIECZOREK - awatar

  MARTA WIECZOREK

  24.01.2021
  24.01.2021

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.06.2020
  29.06.2020

  W górę serca

 • Ja :) - awatar

  Ja :)

  26.06.2020
  26.06.2020

  Niech w końcu zacznie wyglądać porządnie! :D Chciałabym Nasz Dom zobaczyć w końcu piękny o prostych podłogach i cały ciepły zimą! <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.06.2020
  25.06.2020

  Powodzenia!

39 862 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 275 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 275

6 GZ - awatar
6 GZ
100
Mateusz Bas - awatar
Mateusz Bas
500
MARIUSZ SZWOCH - awatar
MARIUSZ SZWOCH
150
Wiktoria Guz - awatar
Wiktoria Guz
100
Szymon Pliszka - awatar
Szymon Pliszka
200
Hanna Gornowicz - awatar
Hanna Gornowicz
410
Jowita Makuch - awatar
Jowita Makuch
120
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Natalia Kurowska - awatar
Natalia Kurowska
235
Szymon Kra - awatar
Szymon Kra
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij