Grażyna Chyra - awatar

Grażyna Chyra

Organizator zbiórki

Cześć, jesteśmy nieformalną grupą mieszkańców Puszczy Białowieskiej (Koalicja Mieszkańców Puszczy), którzy chcą uatrakcyjnić życie sąsiadom oraz ludziom, którzy przyjeżdżają poznać Puszczę Białowieską z innych zakątków Polski.

Zaczęliśmy działać jesienią zeszłego roku. Dosyć spontanicznie padł pomysł zorganizowania czegoś atrakcyjnego poza sezonem turystycznym w Białowieży. Chcieliśmy się przekonać czy takie miejsce jak Białowieża może przyciągnąć ludzi późną jesienią - wtedy odbył się Zielony Listopad. Podczas 11 dni udało nam się zorganizować ciekawe spotkania, wykłady, pokazy filmów, wystawę obrazów, nieszablonowe wycieczki terenowe z ciekawymi przewodnikami, spacery tematyczne. Praktycznie bez żadnych nakładów finansowych w krótkim czasie zaoferowaliśmy coś, co zdołało przyciągnąć ludzi nawet z drugiego końca Polski! To było niesamowite!

Program i relacja z Zielonego Listopada pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/1993510810929524/

Zachęceni takim sukcesem i mając głowy pełne pomysłów zorganizowaliśmy kolejną imprezę o charakterze przyrodniczo-edukacyjno-kulturalnym - Zielony Styczeń. Tym razem naszym priorytetem było uatrakcyjnienie dzieciom ferii zimowych. Dla dorosłych oczywiście też znalazły się gratki: pokazy filmów w kinie, wykłady naukowców pracujących w Białowieży, wycieczki z Adamem Wajrakiem i inne. Tym razem musieliśmy zebrać trochę środków (darowizny na konto współorganizatora Stwoarzyszenia na Rzecz Dialogu Tropinka) na opłacenie niektórych warsztatów, licencji na pokazy filmów, druk ulotek informacyjnych. Opłacało się podjąć cały ten trud, bo osoby biorące udział w Zielonym Styczniu bardzo ceniły sobie przygotowane przez nas atrakcje.
Tym razem na wiosnę szykujemy Zielony Kwiecień  14-22 kwietnia i właśnie na ten cel zbieramy pieniądze. Chcemy promować nasz region, wspaniałe miejsca, które często nie są znane lub wydają się mniej atrakcyjne - tym razem organizujemy 9 dni, podczas których wydarzenia będą odbywać się w Hajnówce, Narewce i Siemianówce i okolicach :) Chcemy upowszechniać wiedzę o wyjątkowości Puszczy Białowieskiej i zachęcać do zapuszczania się w różnych porach roku! Sami jesteśmy zakochani w Puszczy i jej dzikości :)

 Na Zielony Kwiecień przygotowaliśmy bardzo bogaty program (szczegóły na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1635000146565529/) - w nasze akcje włączają się coraz to nowe osoby dobrej woli, które mocno wspierają naszą inicjatywę! 

W kwietniu będzie można wziąć udział w wycieczkach ornitologicznych, z kornikiem, podglądać żubry w naturze, wziąć udział w spotkaniach autorskich z Olgą Tokarczuk, Stanisławem Łubieńskim, Miłką Malzahn, wysłuchać koncertu Todara, pospacerować z historią w tle, wziąć udział w warsztatach malarskich i ilustratorskich, obejrzeć filmy przyrodnicze i reportaże związane z regionem, poznać osoby, które ukochały Puszczę ponad wszystko, obejrzeć prace artystyczne inspirowane Puszczą, posłuchać wykładów, pojeździć na hucułach, zwiedzić największy w Polsce dom ze słomy i wiele wiele innych!

Prosimy jednak o niewielkie wsparcie w procesie organizacji - chcemy uzbierać 3000 zł, która to kwota pozwoli pokryć koszty przyjazdu zaproszonych gości, koncertu, wydruku materiałów promocyjnych, przewodnictwa podczas niektórych wypraw.

Jeśli bliska Ci jest idea takich spontanicznych grup oraz kochasz Puszczę, wesprzyj  chociaż symbolicznie nasze działania!

Do zobaczenia w Puszczy!

Aktualności

  • Grażyna Chyra - awatar

    Grażyna Chyra

    16.05.18
    16.05.18

    Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli nasze wydarzenia podczas Zielonego Kwietnia. Wycieczki, spacery, spotkania autorskie, wykłady cieszyły się w większości sporym zainteresowaniem. To był intensywny czas zarówno dla gości, jak i organizatorów. Kwietniowa Puszcza pokazała swoje piękne, budzące się do życia po zimie oblicze! Dziękujemy raz jeszcze i zapraszamy na kolejne zielone wydarzenia w listopadzie!

Grażyna Chyra - awatar

Grażyna Chyra

Organizator zbiórki

Wpłaty - 22

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Violetta Bondaruk - awatar
20
Violetta Bondaruk
Robert - awatar
100
Robert
Paweł Cygan - awatar
50
Paweł Cygan
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Ewa Zwierzyńska - awatar
20
Ewa Zwierzyńska
Józef - awatar
50
Józef
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Krzysztof Kondrat - awatar
20
Krzysztof Kondrat

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij