Zbiórka Zróbmy bułę na spółę - zdjęcie główne

Zróbmy bułę na spółę

4 964 zł  z 10 800 zł (Cel)
Wpłaciło 137 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Stowarzyszenie Polska 2050 woj. kujawsko - pomorskie (a wcześniej Ekipa Szymona) od kilku miesięcy w każdy czwartek po południu przygotowuje posiłek (potocznie zwany „bułkami”) dla ok. 70 osób w kryzysie bezdomności. Wsparcie otrzymują potrzebujący skupieni wokół Zgromadzenia Sióstr Albertynek przy ul. Koronowskiej w Bydgoszczy. Posiłek składa się z kanapki oraz elementu deserowego, np. herbatnika czy batonika regeneracyjnego. Wolontariusze przygotowują co tydzień około 140 bułek z własnych środków. 

Z nastaniem chłodniejszych miesięcy, okazało się, że potrzeby są dużo większe - naszych kanapek potrzebuje ok. 120 osób. Wolontariusze z Bydgoszczy nie udźwigną finansowo przygotowania większej ilości posiłków.

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w sfinansowaniu jedzenia dla najuboższych. Sami oferujemy zakupy i wykonanie kanapek.

TYGODNIOWY KOSZTORYS (średnie ceny w sklepach):

bułka 1 x 0,29 x 140 szt = 40,60

margaryna 1 x 3,00 x 4 op = 12,00

sałata 1 x 2,50 x 5 szt = 12,50

ser żółty 1 kg x 20,00 x 3 kg  = 60,00

ogórek świeży szt 1 x 2,70 x 6 szt = 16,20

ogórek konserwowy słoik 1 x 8,00 = 8,00

papryka świeża 1 kg x 7,00 x 0,5 kg = 3,50

rzodkiewka pęczek 1 x 2,00 x  5 p. = 10,00

herbatniki 1 x 0,69 x 140 op. = 96,60

torebki / woreczki do pakowania = 10-12 zł.

Koszt produktów niezbędnych do przygotowania stu czterdziestu bułek to około 270 zł/ tydzień.

Przy podwojonej ilości kanapek musimy liczyć się z proporcjonalnie wyższym kosztem, około 540 zł/tydzień.

4x 540 zł = 2 160 zł/miesiąc

Chcielibyśmy tę akcję prowadzić przez 5 zimowych miesięcy (listopad - marzec)

Koszt akcji w ciagu 5 miesięcy: 5 x 2 160 zł = 10 800 zł

Działalność charytatywna jest jednym ze statutowych celów ogólnopolskiego Stowarzyszenia Polska 2050. Zachęcamy do wolontariatu w naszym Stowarzyszeniu oraz wsparcia osób potrzebujących przez tę zbiórkę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Ewa Daniel - awatar

    Ewa Daniel

    05.02.21
    05.02.21

    Dziękujemy! 💛

4 964 zł  z 10 800 zł (Cel)
Wpłaciło 137 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 137

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Ewa Daniel - awatar
Ewa Daniel
20
Elżbieta Stefańska - awatar
Elżbieta Stefańska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij