Zbiórka Gorąca zupa dla osób bezdomnych - zdjęcie główne

Gorąca zupa dla osób bezdomnych

8 476 zł z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób

Nie jest łatwo wyjść z bezdomności, ale czasem się udaje. Najpierw jednak człowiek żyjący na ulicy czy klatce schodowej musi coś jeść, napić się gorącej herbaty , czy zmienić ubranie. Trzeba mu też opatrzyć rany. 

Potem dopiero zaczyna się praca nad motywacjami, wsparcie w walce z upiorami przeszłości. 

Idzie zima, mróz, śnieg, słota. W tym okresie przysłowiowa miska zupy i kubek słodkiej herbaty nabierają nowego znaczenia. Ratują życie. I to dosłownie, bo taka porcja kalorii dostarczona do organizmu wieczorem chroni przed zamarznięciem.

Zanim człowiek podejmie decyzję o wyjściu z bezdomności musi przeżyć kolejną noc.

Rozumiemy to, a naszą odpowiedzią na ten problem jest prowadzony w Lublinie Punkt Wsparcia dla Osób Bezdomnych. Tam każdy, kto tego potrzebuje, w sezonie grzewczym dostanie miskę gorącej, treściwej zupy, kanapkę i dowolną ilość gorącej herbaty. Dodatkowo wydamy mu zmianę bielizny, ciepłe skarpety i opatrzymy jego rany.

Wszystko dlatego, że każdy człowiek bezdomny jest godny dożyć chwili , w której podejmie decyzję o zmianie swojego życia. 

Z gorących posiłków każdego dnia korzysta ok 70-80 osób. Każdy dzień to 40 litrów zupy, 70 plastikowych łyżek, 70 kubków i łyżek.  No i praca przynajmniej 5 wolontariuszy. Muszą się nieźle natrudzić, żeby nakarmić wszystkich głodnych. W miesiącu zupy jest 1 200 litrów, a misek, kubków i łyżek po 2 100.

Ponieważ wszystko to generuje koszty, prosimy Was o wsparcie. Prosimy, bo wierzymy, że jak zwykle pomożecie. Dzienny koszt posiłku to ok. 180 zł. Ale liczy się każda kwota, nawet ta najmniejsza. 

Wasze wsparcie daje nam poczucie, że" ludzi dobrej woli jest więcej" i że los tych najuboższych wcale nie jest przesądzony. To wspaniałe uczucie, kiedy razem można uratować czyjeś życie. I za to, że jesteście z nami z serca Wam dziękujemy.


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.17
  08.11.17

  Na zdrowie!

 • Renata - awatar

  Renata

  04.11.17
  04.11.17

  Jeden dzień od nas :) Dziękuję za Waszą pracę. Jesteście wielcy!

 • Daniel Stawiarz - awatar

  Daniel Stawiarz

  31.10.17
  31.10.17

  Macie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.10.17
  31.10.17

  Czytelnik kalendarium.pl

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.17
  30.10.17

  Słowa uszanowania dla księdza Puzewicza. Udało Mu się mnie zmobilizować...

8 476 zł z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób

Wpłaty: 138

Patryk - awatar
Patryk
50
Barbara - awatar
Barbara
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Magda - awatar
Magda
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
17
Wioletta - awatar
Wioletta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
41
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij