Zbiórka Gorąca zupa dla osób bezdomnych - zdjęcie główne

Gorąca zupa dla osób bezdomnych

8 476 zł  z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób

Nie jest łatwo wyjść z bezdomności, ale czasem się udaje. Najpierw jednak człowiek żyjący na ulicy czy klatce schodowej musi coś jeść, napić się gorącej herbaty , czy zmienić ubranie. Trzeba mu też opatrzyć rany. 

Potem dopiero zaczyna się praca nad motywacjami, wsparcie w walce z upiorami przeszłości. 

Idzie zima, mróz, śnieg, słota. W tym okresie przysłowiowa miska zupy i kubek słodkiej herbaty nabierają nowego znaczenia. Ratują życie. I to dosłownie, bo taka porcja kalorii dostarczona do organizmu wieczorem chroni przed zamarznięciem.

Zanim człowiek podejmie decyzję o wyjściu z bezdomności musi przeżyć kolejną noc.

Rozumiemy to, a naszą odpowiedzią na ten problem jest prowadzony w Lublinie Punkt Wsparcia dla Osób Bezdomnych. Tam każdy, kto tego potrzebuje, w sezonie grzewczym dostanie miskę gorącej, treściwej zupy, kanapkę i dowolną ilość gorącej herbaty. Dodatkowo wydamy mu zmianę bielizny, ciepłe skarpety i opatrzymy jego rany.

Wszystko dlatego, że każdy człowiek bezdomny jest godny dożyć chwili , w której podejmie decyzję o zmianie swojego życia. 

Z gorących posiłków każdego dnia korzysta ok 70-80 osób. Każdy dzień to 40 litrów zupy, 70 plastikowych łyżek, 70 kubków i łyżek.  No i praca przynajmniej 5 wolontariuszy. Muszą się nieźle natrudzić, żeby nakarmić wszystkich głodnych. W miesiącu zupy jest 1 200 litrów, a misek, kubków i łyżek po 2 100.

Ponieważ wszystko to generuje koszty, prosimy Was o wsparcie. Prosimy, bo wierzymy, że jak zwykle pomożecie. Dzienny koszt posiłku to ok. 180 zł. Ale liczy się każda kwota, nawet ta najmniejsza. 

Wasze wsparcie daje nam poczucie, że" ludzi dobrej woli jest więcej" i że los tych najuboższych wcale nie jest przesądzony. To wspaniałe uczucie, kiedy razem można uratować czyjeś życie. I za to, że jesteście z nami z serca Wam dziękujemy.


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.2017
  08.11.2017

  Na zdrowie!

 • Renata - awatar

  Renata

  04.11.2017
  04.11.2017

  Jeden dzień od nas :) Dziękuję za Waszą pracę. Jesteście wielcy!

 • Daniel Stawiarz - awatar

  Daniel Stawiarz

  31.10.2017
  31.10.2017

  Macie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.10.2017
  31.10.2017

  Czytelnik kalendarium.pl

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.2017
  30.10.2017

  Słowa uszanowania dla księdza Puzewicza. Udało Mu się mnie zmobilizować...

8 476 zł  z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób

Wpłaty: 138

Patryk - awatar
Patryk
50
Barbara - awatar
Barbara
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Magda - awatar
Magda
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
17
Wioletta - awatar
Wioletta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
41
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij