Zbiórka Gorąca zupa dla osób bezdomnych - zdjęcie główne

Gorąca zupa dla osób bezdomnych

8 476 zł  z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób

Nie jest łatwo wyjść z bezdomności, ale czasem się udaje. Najpierw jednak człowiek żyjący na ulicy czy klatce schodowej musi coś jeść, napić się gorącej herbaty , czy zmienić ubranie. Trzeba mu też opatrzyć rany. 

Potem dopiero zaczyna się praca nad motywacjami, wsparcie w walce z upiorami przeszłości. 

Idzie zima, mróz, śnieg, słota. W tym okresie przysłowiowa miska zupy i kubek słodkiej herbaty nabierają nowego znaczenia. Ratują życie. I to dosłownie, bo taka porcja kalorii dostarczona do organizmu wieczorem chroni przed zamarznięciem.

Zanim człowiek podejmie decyzję o wyjściu z bezdomności musi przeżyć kolejną noc.

Rozumiemy to, a naszą odpowiedzią na ten problem jest prowadzony w Lublinie Punkt Wsparcia dla Osób Bezdomnych. Tam każdy, kto tego potrzebuje, w sezonie grzewczym dostanie miskę gorącej, treściwej zupy, kanapkę i dowolną ilość gorącej herbaty. Dodatkowo wydamy mu zmianę bielizny, ciepłe skarpety i opatrzymy jego rany.

Wszystko dlatego, że każdy człowiek bezdomny jest godny dożyć chwili , w której podejmie decyzję o zmianie swojego życia. 

Z gorących posiłków każdego dnia korzysta ok 70-80 osób. Każdy dzień to 40 litrów zupy, 70 plastikowych łyżek, 70 kubków i łyżek.  No i praca przynajmniej 5 wolontariuszy. Muszą się nieźle natrudzić, żeby nakarmić wszystkich głodnych. W miesiącu zupy jest 1 200 litrów, a misek, kubków i łyżek po 2 100.

Ponieważ wszystko to generuje koszty, prosimy Was o wsparcie. Prosimy, bo wierzymy, że jak zwykle pomożecie. Dzienny koszt posiłku to ok. 180 zł. Ale liczy się każda kwota, nawet ta najmniejsza. 

Wasze wsparcie daje nam poczucie, że" ludzi dobrej woli jest więcej" i że los tych najuboższych wcale nie jest przesądzony. To wspaniałe uczucie, kiedy razem można uratować czyjeś życie. I za to, że jesteście z nami z serca Wam dziękujemy.


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.2017
  08.11.2017

  Na zdrowie!

 • Renata - awatar

  Renata

  04.11.2017
  04.11.2017

  Jeden dzień od nas :) Dziękuję za Waszą pracę. Jesteście wielcy!

 • Daniel Stawiarz - awatar

  Daniel Stawiarz

  31.10.2017
  31.10.2017

  Macie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.10.2017
  31.10.2017

  Czytelnik kalendarium.pl

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.2017
  30.10.2017

  Słowa uszanowania dla księdza Puzewicza. Udało Mu się mnie zmobilizować...

8 476 zł  z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób

Wpłaty: 138

Patryk - awatar
Patryk
50
Barbara - awatar
Barbara
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Magda - awatar
Magda
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
17
Wioletta - awatar
Wioletta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
41
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij