Zbiórka Pomagamy Małej Zuzi - zdjęcie główne

Pomagamy Małej Zuzi

56 088 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 789 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Tomasz Wachowicz - awatar

Tomasz Wachowicz

Organizator zbiórki

Jestem Zuzia Wachowicz, urodziłam się 26 listopada 2015r. daleko od domu i rodziny bo w Warszawie. Mamusia gdy była ze mną w ciąży na połówkowym usg dowiedziała się, że mam chore serduszko i będzie musiała urodzić mnie przy ośrodku, który zajmuje się leczeniem takiej wady. Wada która mnie dotyczy to HLHS, czyli zespół niedorozwoju lewej części serca. Mamusia miesiąc przed przyjściem na świat była już pod opieką lekarzy w Warszawie i oczekiwali na moje przyjście. Przyszłam na świat siłami natury, trafiłam od razu do inkubatora na oddział patologii noworodka i tam czekałam aż przejmie mnie Centrum Zdrowia Dziecka. W piątej dobie mojego życia przewieziono mnie karetką do CZD i tam podłączona do kroplówek oczekiwałam na operacje, która miała odbyć się w pierwszych dniach mojego życia. Operacja odbyła się jak miałam 2,5 tygodnia.  Po operacji leżałam na Intensywnej Terapii w bardzo ciężkim stanie, ale się nie poddawałam, bo wiedziałam że czeka na mnie moja mamusia i mój tatuś. Moje pierwsze w życiu Święta Bożego Narodzenia spędziłam w szpitalu, już na innym oddziale, na kardiochirurgii bliżej mamusi i taty, którzy mogli być przy mnie. 15 stycznia zostałam wypisana do domu. Pierwsza jazda samochodem, pierwsza długa podróż. W końcu w domku przy najbliższych z rodziny. 

Kontrole u pediatry, u kardiologa między czasie żeby sprawdzać jak przybieram na wadze, jak ma się moje serduszko. Pierwsza kontrola w szpitalu w Warszawie była wyznaczona na maj. Pojechaliśmy 19 maja i zostaliśmy odesłani, ponieważ zaczynał się strajk... Niestety nadaremną przejechaliśmy tyle kilometrów... Oczekiwanie na kolejny termin, żeby przyjęli nas na oddział na badania. W lipcu kolejna próba przyjęcia do szpitala, udało się! Zostały zrobione badania, sprawdzające stan mojego serduszka. Mając saturacje na granicy normy wypuścili mnie do domu i zakwalifikowali do drugiego etapu operacji. Mieli się odezwać we wrześniu. Niestety nie było odzewu z ich strony i nie ma do dnia dzisiejszego. Już powinnam być po drugim etapie, mam niskie saturacje, sinieją mi usta, męczę się przy zabawie czy próbach chodzenia. 

Mama non stop wydzwaniała na oddział w sprawie przyjęcia mnie na operacje. Wciąż słyszała, że nie ma miejsca, że jest pełny oddział... Proszę dzwonić pod koniec miesiąca - słyszała,ale jej upartość nie pozwalała na czekanie do końca miesiąca i telefony były zdecydowanie częściej. 

W grudniu miałam wizytę kontrolną w poradni kardiologicznej przy CZD, na niej okazało się że saturacje naprawdę są bardzo niskie, lecz to nie przyspieszyło decyzji o szybszym terminie operacji. Zostaliśmy zbyci z informacją, że "może" odezwą się pod koniec stycznia, ale pani sekretarka od razu zaznaczyła, że jest dużo dzieci czekających w kolejce...

Również decyzja o podjęciu dokumentacji była przeciągana w czasie - a była ona niezbędna aby starać się o operację w Niemczech. 

Rodzice postanowili nie czekać już więcej i starają się o leczenie u lekarzy w Niemczech. To jednak liczy się z kosztami, którym musimy sprostać. 


Zuza przeszła operację w Klinice Profesora Malca i czuję się bardzo dobrze, bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty i pomoc jaką Nam Państwo okazali!!! Do zobaczenia niebawem :D

Komentarze


 • PaPo - awatar

  PaPo

  30.03.2017
  30.03.2017

  Powodzenia Zuzka

 • Wanda - awatar

  Wanda

  27.03.2017
  27.03.2017

  Dużo zdrówka malutka :-)

 • Izabela - awatar

  Izabela

  23.03.2017
  23.03.2017

  Moje serce jest z Tobą Zuziu

 • Krystian - awatar

  Krystian

  21.03.2017
  21.03.2017

  Powodzenia

 • Paweł Drohomirecki - awatar

  Paweł Drohomirecki

  19.03.2017
  19.03.2017

  Powodzenia dla was i małej :)

56 088 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 789 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Tomasz Wachowicz - awatar

Tomasz Wachowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 789

Roksana Wiankowska - awatar
Roksana Wiankowska
7
Adam - awatar
Adam
50
Marek Ginett - awatar
Marek Ginett
50
PaPo - awatar
PaPo
50
Pootr - awatar
Pootr
10
Doris Z-ska - awatar
Doris Z-ska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Patrycja Kapczuk - awatar
Patrycja Kapczuk
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij