Zbiórka Pomóż Zuzi Usłyszeć - zdjęcie główne

Pomóż Zuzi Usłyszeć

30 057 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 585 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Paulina Stefanowska - awatar

Paulina Stefanowska

Organizator zbiórki

Za zgodą Rodziców Zuzi, udostępniam ich historię:

Dzień dobry,

Jestem mamą czterech córek, najmłodsza z nich – siedmioletnia Zuzia jest niepełnosprawna, ma Zespół Downa oraz obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy głębokiego stopnia.


Od samego urodzenia córka przeszła szereg badań. W 2015 roku lekarze zadecydowali, że dadzą jej szansę i wszczepili Zuzi w ucho lewe implant ślimakowy. Po operacji nastąpiła długa przerwa, w trakcie której Zuzia była intensywnie rehabilitowana. Zaczęła również uczęszczać do Przedszkola Terapeutycznego „Koniczynka”. Zuzia nie mówi, porozumiewa się gestami Makatona. Cały czas jest pod opieką IFiPS w Kajetanach. W 2021r udało się wszczepić implant do ucha prawego.

 

Niestety w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, Zuzia utraciła swój nowy procesor bezpowrotnie. Niestety, nie stać nas było na ubezpieczenie go i teraz musimy ponieść 100% kosztów jego zakupu które obecnie są poza naszym zasięgiem. 💔 

 

Zuzia jest bardzo energiczną dziewczynką, lubiącą ruch, bardzo lubi tańczyć w domu ze swoimi siostrami. Jest empatyczna, dba o swoich najbliższych, martwi się, potrafi to okazać. Uwielbia przebywać nad jeziorem, nie boi się wody. Za każdym razem kiedy ma możliwość pójść się kąpąć – wpada w euforię 😊. Kocha zwierzęta, ma pieski, kotka i konika, z którymi lubi się bawić i się nimi zajmować. Posiadamy kury, które Zuzia często chodzi karmić wspólnie z nami. Uwielbia skakać na trampolinie i wygłupiać się na trzepaku. Uwielbia towarzystwo swoich sąsiadek-rówieśniczek, często bawi się z nimi w piaskownicy, bawią się w chowanego, w berka (wszystkie aktywności pod opieką rodziców bądź rodzeństwa). Zuzia, mimo swojej sprzężonej niepełnosprawności jest akceptowana przez społeczność. Lubi chodzić do swojego przedszkola, choć poranki często są trudne.

Zuzia bardzo rozwinęła się implantowi. Gdyby nie on, mogłaby mieć problemy z chodzeniem – tak mówili lekarze. Zuzia słyszy głośne dźwięki, co potwierdzono w IFiPS w Kajetanach, ale nie rozumie wypowiadanych słów, na razie mówi tylko „ma ma” „ba ba” oraz wydaje pojedyncze dźwięki. Czasami, sama specjalnie wiele razy powtarza nowe litery 😊 Jest tego świadoma, chwali się swoimi postępami. Uważam, że Zuzia sama widzi, że robi postępy w mówieniu. Mamy nadzieję, że Zuzia kiedyś nam opowie o swoich marzeniach… Żeby tak się stało, potrzebujemy zapewnić Zuzi rozwój, przy użyciu obydwu procesorów. Niestety – tak jak pisałam wyżej – obecnie nie jesteśmy w stanie sfinansować jednego z nich. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie nas w walce o większą niezależność Zuzi i zakup nowego implantu ślimakowego, razem z ubezpieczniem. 🙏

 

Za każdą formę pomocy, wparcia, udostępnienia zbiórki – z całego serca dziękuję, w imieniu swoim i Zuzi 💙

Komentarze


 • KAROL ORZOŁ - awatar

  KAROL ORZOŁ

  22.01.2022
  22.01.2022

  licytacja narzuta na łóżko, Pozdrawiam.

 • Monika Przekop - awatar

  Monika Przekop

  17.01.2022
  17.01.2022

  Kapcie króliczki

 • Paulina Mosiewicz - awatar

  Paulina Mosiewicz

  16.01.2022
  16.01.2022

  Zdrówka!

 • Chomicz Aneta - awatar

  Chomicz Aneta

  13.01.2022
  13.01.2022

  Drugi zestaw ręczników:)

 • Chomicz Aneta - awatar

  Chomicz Aneta

  13.01.2022
  13.01.2022

  Reczniki

30 057 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 585 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Paulina Stefanowska - awatar

Paulina Stefanowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 585

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
16
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania - awatar
Ania
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij