Zbiórka Wygrać z rakiem - zdjęcie główne

Wygrać z rakiem

167 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Katarzyna Kiraga - awatar

Katarzyna Kiraga

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z rakiem

Moja mama walczy z rakiem

Nazywam się Katarzyna Kiraga. Elżbieta Olejnik to moja mama. Moja i moich dwóch sióstr, Małgorzaty Pacholskiej i Agnieszki Markowskiej. 

W maju ubiegłego roku mama dowiedziała się, że jest chora na nowotwór złośliwy jelita grubego. Niestety nie było to początkowe stadium choroby. Okazało się, że rak rozwijał się już od dłuższego czasu. W momencie wykrycia nie było już szans na samą operację. Musiała być poprzedzona radioterapią i chemioterapią.

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z rakiem

Mocne uderzenie we wroga

Od maja do sierpnia mama musiała jeździć do Kielc na wszelkie badania i konsultacje przed rozpoczęciem kuracji. Tych wyjazdów było około 20 i pochłaniały sporą część finansów moich rodziców.

Od początku sierpnia mama przebywała w Klinice Onkologicznej w Kielcach na oddziale Radioterapii, gdzie przeszła radykalną radioterapię i chemioterapię. We wrześniu wróciła do domu, aby czekać na operację (ok 6 tyg.). Ta kuracja bardzo osłabiła jej organizm (mama ma już prawie 65 lat). Po leczeniu wystąpiła ostra biegunka, gorączka i leukopenia. Mama musiała wrócić do szpitala na dalsze leczenie na oddziale Radioterapii. To leczenie przedoperacyjne zakończyło się pod koniec września. W październiku znów kilka wizyt w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, a w listopadzie operacja zakończona amputacją odbytu i wyłonieniem stomii. Po operacji kolejne wizyty kontrolne w kieleckiej klinice.

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z rakiem

Co ją jeszcze czeka?

Teraz w styczniu bieżącego roku mama rozpoczęła znowu serię chemioterapii, która będzie trwać 4 miesiące. Na każdy zabieg trzeba codziennie dojechać do Kielc, co wiąże się z niemałymi kosztami.
Mama powinna brać witaminy i odpowiednio się odżywiać. Zalecana jest specjalna dieta, która nie jest tania. Rodzicom nie wystarcza pieniędzy na odpowiednie produkty i preparaty. Po poprzedniej radio i chemioterapii mama często miewa zawroty głowy i bóle mięśni w nogach, dlatego powinna wzbogacić swoją dietę.

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z rakiem

Choroba nie wybiera kogo stać na leczenie...

Choroba pochłania większą część dochodów. Rodziców nie stać nawet na zakup odpowiedniej ilości opału na zimę. Do niedawna ta zima nie była taka sroga, ale teraz, kiedy pojawiły sie mrozy, nie będą mieli czym ogrzać domu. Mieszkaja w starym, drewnianym domku, który nie był remontowany od lat. Niedawno zaczął przeciekać dach. Nie mają pieniędzy na kupno papy, aby pokryć dach. Konieczna jest też wymiana rynien. Ja i moje dwie siostry pomagamy im jak możemy, ale też się u nas nie przelewa.

Rak najbardziej boli, kiedy dotyka niezamożnych. Bogactwo nie chroni przed tą chorobą, ale pomaga w walce z nią. 

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z rakiem

Godny powrót do zdrowia

Bardzo proszę o wsparcie finansowe dla rodziców, aby nasza mama mogła bez przeszkód wracać do zdrowia i wygrać walkę z rakiem. Każda złotówka to krok do tego celu...

Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów dojazdu do Kliniki w Kielcach, zakup odpowiednich preparatów, aby wzmocnić organizm po przebytej kuracji, a także na niezbędne naprawy domu oraz zakup opału na zimę.

Rodzice bardzo potrzebują tej pomocy. Wierzę, że znajdą się dobrzy ludzie, o wielkim sercu, którzy zechcą pomóc mojej mamie w zmaganiach z tą straszną chorobą, jaką jest RAK.

Zdjęcie opisu zbiórki Wygrać z rakiemZdjęcie opisu zbiórki Wygrać z rakiemZdjęcie opisu zbiórki Wygrać z rakiem

Aktualizacje


 • Katarzyna Kiraga - awatar

  Cuda się zdarzają!!! 😊

  27.02.2016
  27.02.2016

  KOCHANI STAŁ SIĘ CUD!!!!! <3
  BĘDZIE WYCISKARKA DLA MAMY!!!!!!!!!!!!
  Do mojej siostry do pracy, zgłosiła się pewna pani. Jest to klientka zakładu, w którym pracuje moja starsza siostra.
  Otóż pani DOROTA KONDIUCH, bo o niej tu mowa, zwróciła się z propozycją, że dofinansuje zakup wyciskarki do soków z owoców i warzyw dla naszej mamy :D
  Kilka dni temu Gosia zadzwoniła do mnie i dała mi do telefonu Panią Dorotę, aby sama mi oznajmiła tę cudowną wiadomość!
  Pani DOROTKA ofiarowała na ten cel kwotę 300 zł. Brakuje więc już bardzo niewiele. Mam nadzieję, że niedługo mama będzie mogła już raczyć się świeżym sokiem zrobionym w owym urządzeniu, które zakupimy dzięki wielkim sercom Waszym i pani Doroty.
  Znalazłam na Allegro wyciskarkę w promocji za 400 zł. Razem z tym co udało się tutaj zebrać DAMY RADĘ ją zakupić. Dziękuję Wam za dotychczasową pomoc.

167 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Katarzyna Kiraga - awatar

Katarzyna Kiraga

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5

Jolanta - awatar
Jolanta
50
Monika - awatar
Monika
30
Dominika - awatar
Dominika
10
piotr - awatar
piotr
27
Marta - awatar
Marta
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij