Zbiórka Dom dla nauczycieli w Etiopii - zdjęcie główne

Dom dla nauczycieli w Etiopii

12 321 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Zway to miejscowość w Etiopii, gdzie siostry salezjanki od ponad 20 lat prowadzą przedszkole, szkołę podstawową i średnią, college, klinikę z centrum dożywiania oraz salezjańskie oratorium. Etiopia należy do najsłabiej rozwiniętych, najbiedniejszych państw świata. Mieszkaniec tego kraju żyje przeciętnie za 10 dolarów miesięcznie. Zway to trudny, nierolniczy region w którym panuje wysokie bezrobocie. Wiele rodzin nie ma dostępu do bieżącej wody, co stało się szczególnym wyzwaniem w dobie pandemii, kiedy higiena i dobre warunki sanitarne stały się ważniejsze niż kiedykolwiek.

Dla młodych Etiopczyków zdobycie wykształcenia a później zawodu, to jedyna droga na poprawę warunków życia. Ważne jest, aby edukacja, którą otrzymują była na wysokim poziomie. To z kolei zależy od wykształcenia, zaangażowania i motywacji nauczycieli oraz jakości funkcjonowania szkoły.

Sytuacja życiowa, szczególnie mieszkaniowa nauczycieli i pracowników Mary Help School, których osobiście poznały nasze wolontariuszki jest bardzo trudna. Razem z rodzinami mieszkają w małych, współdzielonych mieszkaniach, bez dostępu do bieżącej wody, łazienki, toalety. W budynkach często brakuje prądu. Mieszkania nie gwarantują nauczycielom dobrych warunków do przygotowywania zajęć, testów czy sprawdzania prac domowych. Pracownicy szkoły angażują się w swoją pracę, jednak wynagrodzenie, które otrzymują nie jest wystarczające na poprawę warunków życiowych.

Mulu Tafere pracuje w Mary Help School od 12 lat. Uczy języka amharskiego w szkole średniej. Od kiedy pamięta chciała zostać nauczycielką. Wychowała się bardzo blisko sióstr salezjanek. Kiedyś chciała nawet pójść w ich ślady i wstąpić do zgromadzenia. Dzieciństwo spędziła w salezjańskim oratorium. Jej wzorem są ks. Bosko i Maria Mazzarello. Udało jej się zrealizować pragnienie związane z zawodem. Teraz marzy o tym, aby zmienić mieszkanie na takie, które zapewni jej podstawowe potrzeby.

Wolde Dabi pracuje w szkole od 10 lat. Wcześniej jako nauczyciel, obecnie jako główny księgowy placówki i osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie biblioteki. W Zway mieszka od 20 lat. Wolde ma bardzo dużą rodzinę – 6 braci i 3 siostry. Jeden z braci mieszka razem z rodzicami na wyspie (2 godziny drogi wodnej od Zway), skąd pochodzi jego rodzina. Pozostałe rodzeństwo mieszka w Zway i okolicy. Rozjechali się w poszukiwaniu pracy. Swoją żonę Walkitu, Wolde poznał w Mary Help School. Walkitu uczy w szkole od 5 lat. Mają 5 letnią córeczkę Markan. Od długiego czasu Wolde marzy o tym, aby pokój w współdzielonym mieszkaniu zamienić na coś większego i zapewnić sobie i swojej rodzinie lepsze warunki życia.

Chcemy zmienić sytuację osób takich, jak Wolde i Mulu, dlatego organizujemy zbiórkę, której celem jest zakup ziemi i budowa budynku z mieszkaniami dla nauczycieli i pracowników szkoły Mary Help School w Zway. W ten sposób chcemy zapewnić im godne warunki życia oraz spełnić wieloletnie marzenie o bezpiecznym kącie.

Komentarze


  • Tomek S. - awatar

    Tomek S.

    16.11.2020
    16.11.2020

    Powodzenia :)

12 321 zł  z 45 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Wpłaty: 68

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
240
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Ania ;) - awatar
Ania ;)
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
41
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij