Zbiórka Dom dla nauczycieli w Etiopii - miniaturka zdjęcia

Dom dla nauczycieli w Etiopii

Zbiórka Dom dla nauczycieli w Etiopii - zdjęcie główne

Dom dla nauczycieli w Etiopii

8 446 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz
 

Zway to miejscowość w Etiopii, gdzie siostry salezjanki od ponad 20 lat prowadzą przedszkole, szkołę podstawową i średnią, college, klinikę z centrum dożywiania oraz salezjańskie oratorium. Etiopia należy do najsłabiej rozwiniętych, najbiedniejszych państw świata. Mieszkaniec tego kraju żyje przeciętnie za 10 dolarów miesięcznie. Zway to trudny, nierolniczy region w którym panuje wysokie bezrobocie. Wiele rodzin nie ma dostępu do bieżącej wody, co stało się szczególnym wyzwaniem w dobie pandemii, kiedy higiena i dobre warunki sanitarne stały się ważniejsze niż kiedykolwiek.

Dla młodych Etiopczyków zdobycie wykształcenia a później zawodu, to jedyna droga na poprawę warunków życia. Ważne jest, aby edukacja, którą otrzymują była na wysokim poziomie. To z kolei zależy od wykształcenia, zaangażowania i motywacji nauczycieli oraz jakości funkcjonowania szkoły.

Sytuacja życiowa, szczególnie mieszkaniowa nauczycieli i pracowników Mary Help School, których osobiście poznały nasze wolontariuszki jest bardzo trudna. Razem z rodzinami mieszkają w małych, współdzielonych mieszkaniach, bez dostępu do bieżącej wody, łazienki, toalety. W budynkach często brakuje prądu. Mieszkania nie gwarantują nauczycielom dobrych warunków do przygotowywania zajęć, testów czy sprawdzania prac domowych. Pracownicy szkoły angażują się w swoją pracę, jednak wynagrodzenie, które otrzymują nie jest wystarczające na poprawę warunków życiowych.

Mulu Tafere pracuje w Mary Help School od 12 lat. Uczy języka amharskiego w szkole średniej. Od kiedy pamięta chciała zostać nauczycielką. Wychowała się bardzo blisko sióstr salezjanek. Kiedyś chciała nawet pójść w ich ślady i wstąpić do zgromadzenia. Dzieciństwo spędziła w salezjańskim oratorium. Jej wzorem są ks. Bosko i Maria Mazzarello. Udało jej się zrealizować pragnienie związane z zawodem. Teraz marzy o tym, aby zmienić mieszkanie na takie, które zapewni jej podstawowe potrzeby.

Wolde Dabi pracuje w szkole od 10 lat. Wcześniej jako nauczyciel, obecnie jako główny księgowy placówki i osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie biblioteki. W Zway mieszka od 20 lat. Wolde ma bardzo dużą rodzinę – 6 braci i 3 siostry. Jeden z braci mieszka razem z rodzicami na wyspie (2 godziny drogi wodnej od Zway), skąd pochodzi jego rodzina. Pozostałe rodzeństwo mieszka w Zway i okolicy. Rozjechali się w poszukiwaniu pracy. Swoją żonę Walkitu, Wolde poznał w Mary Help School. Walkitu uczy w szkole od 5 lat. Mają 5 letnią córeczkę Markan. Od długiego czasu Wolde marzy o tym, aby pokój w współdzielonym mieszkaniu zamienić na coś większego i zapewnić sobie i swojej rodzinie lepsze warunki życia.

Chcemy zmienić sytuację osób takich, jak Wolde i Mulu, dlatego organizujemy zbiórkę, której celem jest zakup ziemi i budowa budynku z mieszkaniami dla nauczycieli i pracowników szkoły Mary Help School w Zway. W ten sposób chcemy zapewnić im godne warunki życia oraz spełnić wieloletnie marzenie o bezpiecznym kącie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
8 446 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 33

Ślub z Misją - Julia i Olaf Doedel - awatar
Ślub z Misją - Julia i Olaf Doedel
1 250
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
175
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Od Zosi - awatar
Od Zosi
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij