Zbiórka Zwierzyniec KTOZ - zdjęcie główne

Zwierzyniec KTOZ

11 596 zł  z 19 000 zł (Cel)
Wpłaciło 119 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Kiedy ostatnio przyszła do nas faktura z jednej z krakowskich lecznic opiewająca na kwotę ponad 18 tysięcy złotych, chwyciliśmy się za głowę. No bo jak to? Skąd taka kwota?

Zabójczej fakturze towarzyszyło jednak prawie siedemdziesiąt kart wizyt i leczenia. Kiedy zaczęliśmy przyglądać im się po kolei, przypominając sobie przypadki i imiona kolejnych zwierząt, które trafiły do nas i którym trzeba było udzielić pomocy medycznej, wykonać podstawowe testy czy badania, okazało się, że nie da się zaprzeczyć – te wszystkie zwierzaki są i były nasze - nie wyprzemy się ich nawet gdybyśmy chcieli (a nie chcemy ;-) ).

Te wszystkie zwierzaki trafiły do nas przyniesione na rękach swoich właścicieli (teraz już byłych), niektóre chore, inne znowu… „bo nie mogę ich już dłużej mieć”, te znalezione, tym matkę zabiło auto, te matka ponoć porzuciła. Niektóre zwierzęta znienacka zaczęły emitować zabójcze alergeny… Powody można by pewnie było mnożyć w nieskończoność.

W przeciągu miesiąca, przez nasze ręce przewinęło się kilkadziesiąt zwierząt. Koty w prawie pełnym spektrum wiekowym – od kilkunastodniowych, poprzez kilkunastotygodniowe, poprzez młodego straszliwie schorowanego kocura, po kicię godną miana antenatki. Pies –stareńki jak świat, przerażony szczenior, króliki do wyboru do koloru (również w kwestii charakterów i charakterków), świnki morskie, szczurki, koszatniczki…Gdyby wszystkie zostały u nas moglibyśmy się poczuć jak Noe, któremu się coś (nomen omen ;-) ) pokićkało i postanowił się nie ograniczać do jednej pary z każdego gatunku.

Szczęśliwie – większości tych stworzeń i stworzonek udało się znaleźć domy, choć niektóre z nich ze względu na leczenie musiały na niego trochę poczekać – część w lecznicy „na szpitaliku”z opieką całodobową, część pod opieką pracowników biura i inspektorów.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy adoptowali od nas zwierzęta, zaprzyjaźnionym fundacjom, które przejęły część zwierząt pod swoje skrzydła, domom tymczasowym – szczególnie temu, który opiekuje się 19-letnią kocią staruszką.

Ta faktura grozy, którą przeglądaliśmy wszyscy dopasowując imiona z kart leczenia do konkretnych zwierzaków, to zaledwie wierzchołek góry lodowej – wszak dotyczy tylko stworzeń, które trafiły do jednej lecznicy, specjalizującej się w gryzoniach, no i mającej możliwość hospitalizacji większych zwierząt, a czasem bez hospitalizacji się po prostu nie da. A przecież korzystamy też z usług innych gabinetów, opłacamy kastracje zwierząt od nas adoptowanych, płacimy za podstawowe badania i szczepienia… Jeżeli zaledwie jedna faktura z jednego miejsca opiewa na ponad 18 tysięcy złotych, to nie będziemy w stanie pomagać zbyt długo, zwłaszcza przy galopujących w górę wiście szaleńczym tempie, wszystkich innych kosztach. Dlatego bardzo prosimy o pomoc i udział w zbiórce. Nie chcemy zamykać okna życia ani przymykać go do rozmiarów ciasnej szczeliny, ale na dłuższą metę po prostu nie damy rady…

Prosimy również o adopcje.

I prosimy o uważny namysł i świadome przygarnianie zwierząt; podejrzewamy, że większość świnek, królików, koszatniczek i innych maleńkich stworzonek została wzięta/kupiona bez żadnej refleksji, uświadomienia sobie, że to nie tylko urocze słodziaki do zachwycania się i głaskania, ale że to też odpowiedzialność i obowiązek, że trzeba je odpowiednio karmić, dbać o ich zdrowie, pomyśleć o tym jak będzie wyglądał ich los w czasie wakacji… Że to istoty, którym DAJE SIĘ DOM, a nie zabawki, które bierze się dla uciechy swojej lub dzieci, i które się oddaje, gdy zaczynają sprawiać kłopoty lub się zwyczajnie znudzą.  

Faktura wrzesień:

Część z łącznie 150 stron załączników do wyżej przedstawionych faktur:

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Czatek - awatar

  Czatek

  26.12.2022
  26.12.2022

  Pozdrowienia z Czata Kraków Zapraszamy na czaterie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.11.2022
  03.11.2022

  Pomagajcie Również bo Zwierzaki zasługują na to ! 🐈🐕 ❤

 • Teammilabyli - awatar

  Teammilabyli

  02.11.2022
  02.11.2022

  <3

 • Iwona - awatar

  Iwona

  21.10.2022
  21.10.2022

  Dziękujemy! ❤️

11 596 zł  z 19 000 zł (Cel)
Wpłaciło 119 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 119

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Dorota - awatar
Dorota
30
Aga Plak Kudelska - awatar
Aga Plak Kudelska
20
Barbara - awatar
Barbara
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Lena - awatar
Lena
20
MARCIN - awatar
MARCIN
50
Piotrek - awatar
Piotrek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij