Zbiórka Walka o zdrowie dla Karoliny - zdjęcie główne

Walka o zdrowie dla Karoliny

62 584 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 261 osób
Monika Michalska - awatar

Monika Michalska

Organizator zbiórki


 W imieniu swoim i mojej rodziny, serdecznie dziękuje wszystkim, za wszystko... Za każdą formę pomocy... Za wsparcie duchowe, finansowe oraz za słowa umocnienia w tym trudnym czasie mojego życia. Pragnę poinformować, że w miesiącu grudniu br. rozpoczynam leczenie w Centrum Onkologii w Gliwicach. Jestem już po badaniach i konsultacjach lekarskich. Wszystkie decyzje, co do mojego leczenia, będą podejmowane w trakcie pobytu w szpitalu. Zebrane środki finansowe, za które jeszcze raz dziękuje, służą mi do pokrywania kosztów mających związek, między innymi, z leczeniem-prywatnych wizyt lekarskich, badań, lekarstw, przejazdów oraz na potrzeby życia dnia codziennego. Informuje też, że z końcem miesiąca listopada, zamykamy zbiórkę pieniężna, na portalu Pomagam. pl Obecny stan mojego zdrowia, jest na tyle stabilny, aby zajmować się dziećmi(Oliwierkiem i Zuzią),która jest zdrowa i szybko rośnie. Cieszę się każdym dniem, rodziną i znajomymi. Bardzo chcę żyć... Będe walczyć! Jestem potrzebna swoim dzieciom i rodzinie! Dzięki Państwa wsparciu i życzliwości, wierzę, że uda mi się wygrać walkę z chorobą! Dziękuje i życze zdrowia oraz wszystkiego dobrego. Karolina


Mam na imię Karolina (lat 27). Mieszkam w Ostrołęce. Jestem żoną i matką, dwójki dzieci ( Oliwiera 4.5 roku i Zuzi, która ma przyjść na świat 17.11.2018 roku). Nigdy wcześniej nie miałam większych problemów ze zdrowiem, poza niedoczynnością tarczycy Hashimoto. Byłam pogodną,uśmiechniętą dziewczyną. Tak naprawdę moje poważniejsze problemy zaczęły się w marcu 2016 roku. Zostałam przyjęta na oddział chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Zdiagnozowano u mnie depresję, osobowość chwiejną emocjonalnie oraz zaburzenia odżywiania. Już wtedy czułam, że nie jestem sobą. Czułam, że coś jest ze mną nie tak, ja być powinno. Zastanawiałam się, co jest powodem moich dolegliwości i dlaczego tak bardzo źle się czuję. Po zakończeniu czteromiesięcznego leczenia i powrocie do domu, rozpoczęły się u mnie bóle głowy tzw. Migrenowe, które tłumaczyłam winą przyjmowanych leków antydepresyjnych. Bóle głowy miewały okresy remisji, ale ich powrót stawał się coraz bardziej dokuczliwy.
We wrześniu 2017 roku zostałam przyjęta na oddział neurologii Szpitala specjalistycznego w Ostrołęce. Powodem przyjęcia były napadowe, mimowolne ruchy dystoniczne obu kończyn górnych i dolnych z nasileniem prawej strony, drętwienie kończyn. W badaniu MR z kontrastem wykryto ognisko 20x13x10 mm  w obrębie zakrętu skroniowego górnego po stronie prawej głowy. Zostałam skierowana do Kliniki Neurochirurgii CSK MSWiA w Warszawie, gdzie po obserwacji zalecono dalszą obserwację plus leki.
Po wyjściu starałam się funkcjonować normalnie pomimo coraz to nowszych dolegliwości m.in. dezorientacją, nieustannym zmęczeniem, brakiem  koncentracji, sennością i nudnościami. Leki przeciwbólowe przestawały działać.
W lutym 2018 roku dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Bardzo się ucieszyłam. Niestety w lipcu 2018 roku trafiłam na oddział położniczo-ginekologiczny w Ostrołęce z dwoma napadami padaczkowymi. Zalecono mi konsultacje neurochirurgiczną w CSK MSWiA w Warszawie w celu dalszej diagnostyki. Z racji ciąży zalecono mi prowadzenie przez lekarzy w placówce o rozszerzonym stopniu opieki.
Po kolejnym badaniu MR głowy z kontrastem okazało się, że zmiana uległa powiększeniu 20x18x13mm. Ze względu na ciąże i życie moje i dziecka zapadła decyzja o przeprowadzeniu operacji jeszcze przed rozwiązaniem. Nie było czasu na zastanowienia. Zgodziłam się . Nigdy w życiu nie bałam się tak bardzo. Najbardziej bałam się o córeczkę, jak to zniesie i czy nie będę miała powikłań pooperacyjnych. Był to przecież 32 tydzień ciąży. Płakałam  i nie mogłam opanować lęku. Co pozwoliło mi przez to przejść? Ciąża, która dała mi siłę do walki, ogólnie dzieci i rodzina, dzięki którym wiedziałam, że mam do kogo wracać i że jestem potrzebna.
24 września bieżącego roku przeszłam operację. Było to makroskopowe, całkowite usunięcie guza prawego płata czołowego z dostępem przez kraniotomię skroniową prawostronną. Zmiana, która potencjalnie wyglądała na niezłośliwą, okazała się być guzem złośliwym, co potwierdziły wyniki badania histopatologicznego. Anaplastic astrocytoma (WHO GIII). Glejak złośliwy. Dalsze zalecenia to radioterapia z chemioterapią.    

Koszt leczenia znacznie przewyższają nasze możliwości finansowe.Z racji mojej choroby nie mogłam i nie mogę nadal podjąć pracy zawodowej.Z racji tego nie posiadam żadnych dochodów.Pracuje tylko mąż,który nie ma pracy stałej.Nasza sytuacja materialna na dzień dzisiejszy jest bardzo cìężka...wynajmujemy mieszkanie,moje leki i potrzeby dnia codziennego...nie starcza na podstawowe rzeczy.Dlatego też zmuszona jestem prosić o pomoc...każda złotówka się liczy.Na dzień dzisiejszy potrzebne mi są pieniądze na leki,wizyty lekarskie,specjalną dietę,dojazdy do Warszawy.Szansą dla mnie  jest też mniej inwazyjne leczenie jaką jest nowatorska metoda zwana pronoterapią.Stosuje ją Klinika w Krakowie..Bez pomocy finansowej nie mogę podjąc leczenia gdyż wszystko związane z moim leczeniem jest bardzo kosztowne.Chciałabym cieszyć się życiem!!Moim synkiem i córeczķą ,która już niedługo się urodzi.Każdego dnia boję się co będzie dalejCzy dam radę?Jak sobię poradze?Boję się o swoje "jutro".           

      TAK BARDZO CHCĘ ŻYĆ I CIESZYĆ SIE KAŻDYM DNIEM! BĘDĘ WALCZYĆ...OBIECAŁAM TO MOIM DZIECIOM...

      Proszę o pomoc...liczy się każdy grosz.Już dziś dziękuje za okazaną dobroć i wsparcie finansowe w imieniu swoim i mojej rodziny.


Aktualizacje


 • Monika Michalska - awatar

  Monika Michalska

  18.11.2018
  18.11.2018

  W imieniu swoim i mojej rodziny, serdecznie dziękuję wszystkim za wszystko... Za każdą formę pomocy... Za wsparcie duchowe, finansowe oraz za słowa umocnienia w tym trudnym czasie mojego życia. Pragnę poinformować, że w miesiącu grudniu br. rozpoczynam leczenie w Centrum Onkologii w Gliwicach. Jestem już po badaniach i konsultacjach lekarskich. Wszystkie decyzje co do mojego leczenia, będą podejmowane w trakcie pobytu w szpitalu. Zebrane środki finansowe, za które jeszcze raz dziękuję, służą mi do pokrywania kosztów mających związek między innymi z leczeniem-prywatnych wizyt lekarskich, badań, lekarstw, przejazdów oraz na potrzeby życia dnia codziennego. Informuje też, że z końcem miesiąca listopada zamykamy zbiórkę pieniężną na Pomagam. plDzięki państwa wsparciu i życzliwości, wierzę, że uda mi się wygrać walkę z chorobą! Dziękuje i życzę zdrowia oraz wszystkiego dobrego. KAROLINA

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Alex i Gosia - awatar

  Alex i Gosia

  30.10.2018
  30.10.2018

  Trzymaj się Karolina, i do zobaczenia na placu zabaw ,pozdrawiamy gosia i alex

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.10.2018
  29.10.2018

  Nie poddawaj się !

 • Stanisław Cichocki - awatar

  Stanisław Cichocki

  29.10.2018
  29.10.2018

  Wszystkiego dobrego, powrotu do zdrowia.💗

 • Janina - awatar

  Janina

  28.10.2018
  28.10.2018

  Trzymaj się, będzie dobrze !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.10.2018
  28.10.2018

  trzymam Kciuki <3

62 584 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 261 osób
Monika Michalska - awatar

Monika Michalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 261

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Olaaa - awatar
Olaaa
20
Marcin Ziębowicz - awatar
Marcin Ziębowicz
20
Mirek Bartłoszewski - awatar
Mirek Bartłoszewski
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Barbara Wrona - awatar
Barbara Wrona
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij