Zbiórka Ile jest warte życie - zdjęcie główne

Ile jest warte życie

20 259 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciło 669 osób

Cześć, u nas w Schronisku w Korabiewicach VIVA dużo się dzieje. Zawsze. Każdego dnia. Nie zawsze za to nadążamy o wszystkim Wam mówić. Ale zawsze, naprawdę zawsze chcemy jak najlepiej dla naszych podopiecznych i naprawdę zawsze potrzebne są na to pieniądze. Dużo pieniędzy. Tym razem w ostatnim czasie mieliśmy mnóstwo  drogich zabiegów wet, leczenia. Leczenia na krechę. I teraz zwracamy się do Was, o pomoc, o wsparcie, o zaufanie. A o co chodzi?
1. Dalena
Wycięty guz klatki z piersiowej, poprzedzony badaniami krwi, mastocytoma - nowotwór, histopatologiczne badanie, na razie nie wymaga dalszego leczenia, a tylko obserwacji. Dostaje suplementy i specjalną karmę. 600zł
2. Połamany Bogdan
Znaleziony pies na trasie szybkiego ruchu. Przesunięty/wybity staw łokciowy - nastawione w znieczuleniu, zdjęcia rtg, opatrunek,krew do badania. 500zł
3. Timszel
Kontrolne badanie wykazało guza na śledzionie, konieczna operacja. Były wykonane badania histo - odetchęliśmy z ulgą, nic złośliwego. ok 800
4. Emil
W sierpniu usunięty gruz z nogi. Przyszła jesień. Rutynowe badanie usg wykazało guz na śledzionie 10cm, konieczna operacja. Czekamy na wyniki badania histopatologicznego. 1000zł

5. Kinia
Usunięcie fragmentu listwy mlecznej, ponieważ podczas badania wykryliśmy guzy. Czekamy na wyniki badania histo. 500zł
6. Tajga
Do usunięcia dwie listwy mleczne, kwota 2xpo900 zł, badania krwi, histopatologia., sterylizacja. Razem ok 3000zł :(
7. Kot rudy dojrzały
Przywieziony z interwnecji. Powypadkowy, brak czucia w ogonie, konieczna amputacja oraz wycięcie torbieli na grzbiecie. 700zł
8. Kot rudy młody
Zgłoszony, przyjęty. Przepuklina przeponowa - zawartość brzucha znajdowała się w górnej częsci kklatki piersiowej. I niestety cała operacja wraz z leczeniem szacowane na 3000zł...

9. Alef
Znaleziony w boksie, nie chciał wstać ani wziąć leków. Natychmiast zawieźliśmy go do lecznicy całodobowej i niestety mimo podjętych prób leczenia, pies umarł ... 450zł
10. Ignaś
Guz na łopatce. Do usunięcia natychmiastowego. Operacja, badania, ok 1500zł
Pomóżcie w opiece nad zwierzakami. Bez Was nic nie możemy!

O nas (film https://www.youtube.com/watch?v=C_C02PpPcwY)

Schronisko w Korabiewicach VIVA istnieje od 2012 roku. Wcześniej placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los zwierząt nie miał znaczenia. Od czasu zajęcia się placówka stawiamy ją na nogi, nie tylko opiekując się i szukając dobrych domów, ale również remontując, inwestując w rozwój, by móc dać możliwie najlepsze warunki podopiecznym: bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy, wybiegi. Szukając nowych domów naszym podopiecznym, weryfikujemy kandydatów, pomagamy w adaptacji. Obecnie pod opieką schroniska jest 300 zwierząt różnych gatunków.
Schronisko utrzymuje się od samego początku z datków ludzi, nie mamy stałego wsparcia od gmin. Koszty miesieczne to ok. 110 tys zl. Zwierzęta są karmione dobrej jakości karmą, zwierzęta chore otrzymują karmę potrzebną dla ich zdrowia. Zwierzęta są leczone bez względu na koszty - nawet u specjalistów w Warszawie. Opieka nad zwierzętami jest sprawowana wg. dwu zasad: "W Korbiewicach nie da się nie istnieje" oraz "Korabiewickie zwierzęta nie są w niczym gorsze od zwierząt posiadających dom". Ogromną rolę ma wolontariat przy małej liczbie zaangażowanych pracowników (wywodzących się głównie z wolontariatu): zajmuje się promocją zwierząt, szkoleniem ich a także wspiera pracę w schronisku. Schronisko jest miejscem odwiedzin wycieczek szkolnych i zorganizowanych grup wolontariatu pracowniczego, czy innych grup specjalnych (np. więźniowie, młodzież z ośrodka wychowawczego). Co roku organizowany jest Dzień Dziecka - impreza mająca m.in edukację najmłodszych.
Zachęcamy do dołączenia do grupy pracowitych i zmotywowanych wielbicieli zwierząt. Będziemy zobowiązani za stałe wsparcie finansowe - wystarczy choć symboliczny przelew na konto choć na 2zl - info jak wesprzeć znajdziesz na www.schronisko.info.pl/nakarm-zwierzaka (sms, PayPal etc.)
Dzięki za wsparcie - bo dzięki Tobie możemy istnieć.
Ps. Więcej z naszego życia na grupie www.facebook.com/groups/fotokorabiewice

Aktualizacje


 • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

  Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

  23.08.2022
  23.08.2022

  Szanowni Przyjaciele, Darczyńcy.
  Z tych wszystkich zwierząt, które wsparliście poprzez tę zbiórkę, w schronisku nadal tkwi Boguś. Reszta znalazła dom, bądź go niestety nie doczekała.
  Ale.
  Życie schroniskowe toczy się dalej. Jest bardzo ciężko. Inflacja robi spustoszenie www.pomagam.pl/cud2022 a kolejne zwierzęta potrzebują pomocy - teraz nagle powstał kolejny problem finansowy, musimy zbierać środki na ratowanie życia Stelli www.pomagam.pl/ratujestelle

  O pomoc coraz trudniej, bo wszystkich dotknęła inflacja.

  Czy znajdziecie wolne 1-2zł by jeszcze raz pomóc zwierzakom, a tak, by nie odczuć tego na koncie? Prosimy w imieniu zwierząt...Utrzymujemy zwierzęta z Waszych datków. Nie mamy do kogo innego zgłosić się o pomoc.

  Zdjęcie aktualizacji 100 639

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Asia•Malbork - awatar

  Asia•Malbork

  05.01.2020
  05.01.2020

  ❤️🐕‍🦺❤️

 • Wiola - awatar

  Wiola

  01.01.2020
  01.01.2020

  Jeżeli z przeróżnych powodów nie mamy możliwości adoptowamia psiaka, pomozmy mu w jakikolwiek inny sposób ❤😘❤❤

 • Natalia - awatar

  Natalia

  19.12.2019
  19.12.2019

  Zwierzęta też kochają i chcą być kochane

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.12.2019
  15.12.2019

  Dla Ignasia

 • Kacper Wojciechowski - awatar

  Kacper Wojciechowski

  13.12.2019
  13.12.2019

  Pozdrowionka dla psiakow

20 259 zł  z 13 000 zł (Cel)
Wpłaciło 669 osób

Wpłaty: 669

Marta scha - awatar
Marta scha
35
Nowak Magda - awatar
Nowak Magda
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona - awatar
Iwona
20
Iwona - awatar
Iwona
30
Natalia - awatar
Natalia
20
Leszek i Magda - awatar
Leszek i Magda
50
Leszek - awatar
Leszek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Misia - awatar
Misia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij