Zbiórka Żywa Biblioteka Wrocław - zdjęcie główne

Żywa Biblioteka Wrocław

5 300 zł  z 4 800 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby

Czym jest Żywa Biblioteka?

Żywa Biblioteka to metoda edukacyjna i międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Podczas wydarzenia Żywe Książki – osoby stygmatyzowane w naszym społeczeństwie, zapraszają do indywidualnych rozmów Czytelników i Czytelniczki. Żywa Biblioteka daje obu stronom bezpieczną przestrzeń do zadawania odważnych pytań i dzielenia się osobistym doświadczeniem. 

Zbieramy fundusze na Żywą Bibliotekę Wrocław, która jest największą i najdłużej funkcjonującą Żywą Biblioteką w Polsce. W czerwcu świętuje swoje 10 urodziny i to właśnie 10 lecie skłoniło nas do zorganizowania szeregu wydarzeń, które będą towarzyszyły okrągłej edycji tego jedynego w swoim rodzaju projektu. W ubiegłych latach skupialiśmy się głównie na samej Żywej Bibliotece, ale w tak ważną dla nas rocznicę chcemy pokazać ten projekt również na zewnątrz, wyjść i dać się poznać mieszkańcom Wrocławia - zaprosić ich do udziału w nieodpłatnych wydarzeniach. Dzięki Waszemu wsparciu może się to udać! Pokażmy, że potrafimy uczynić Żywą Bibliotekę jeszcze wspanialszą. Chcemy, aby ten projekt był naszym wspólnym dziełem, wspólną sprawą, troską o budowanie bardziej otwartego, przyjaznego miasta. Każda kwota, którą nas wesprzecie, będzie wyjątkowym urodzinowym prezentem dla Żywej Biblioteki. Bardzo liczymy na Twoje wsparcie, bo wierzymy, że wspólnie, rozmowa po rozmowie, możemy zmienić ten świat.

Na co przeznaczymy pieniądze?


Przyświeca nam jeden cel - chcemy, żeby tegoroczna Żywa Biblioteka Wrocław była największa i dostępna jak największej liczbie Wrocławian w swojej 10 letniej historii. Z tego powodu oprócz bezpłatnej, otwartej dla WSZYSTKICH, dwudniowej Żywej Biblioteki, na której będzie można wypożyczyć ponad 30 Żywych Książek, organizujemy szereg imprez towarzyszących, przy tworzeniu których niezbędne będzie nam Wasze finansowe wsparcie. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt, to wolontariusze, społecznicy, nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia za jego organizację. Fundusze, które nam przekażecie, będą w całości przekazane bezpośrednio na realizację jubileuszowej Żywej Biblioteki i towarzyszących jej wydarzeń.

Nie czekaj, wesprzyj nas i razem świętujmy 10 lecie Żywej Biblioteki Wrocław!

Zbieramy pieniądze na zorganizowanie 3 wydarzeń:

Pokaz filmu “Human Library” w Kinie Nowe Horyzonty – 1500 zł
Film powstał w ramach projektu Europa Transit dla San Sebastian European Capital of Culture 2016. Swoją światową premierę będzie miał podczas Human Rights Film Festival w Buenos Aires, ale my chcemy pokazać go Wam już 8 czerwca. Dokument, przez pryzmat Żywej Biblioteki, opowiada o sytuacji mniejszości w Polsce.

Żywobiblioteczny Tramwaj – 600 zł
Wyobrażacie sobie żywobibliotecznego old-timera kursującego po Wrocławiu, gdzie przy okazji przejażdżki można porozmawiać z jedną z naszych Żywych Książek? My tak! 

Wystawa – 10 lat Żywej Biblioteki Wrocław 2700 zł
20 wielkoformatowych fotografii naszych Żywych Książek i 20 intymnych, inspirujących opowieści, to nasz pomysł na plenerową wystawę w centrum Wrocławia. Chcemy, żeby przesłanie, które za sobą niesie, zachęciło Wrocławian do większej akceptacji i otwartości oraz wzięcia udziału w Żywej Bibliotece. Zdjęcia zostały wykonane pro bono przez Pimenta Studio, zbieramy na ich wydruk.

Co udało się nam się do tej pory zrobić?

Przez 10 lat zorganizowaliśmy Żywą Bibliotekę aż 24 razy, przez ten czas zaangażowało się w nią ponad 100 Żywych Książek, 50 wolontariuszy i kilka tysięcy Czytelników/czek. Ponad 2/3 osób, które z niej skorzystało, zadeklarowało, że dzięki rozmowie z Żywą Książką ich postrzeganie stygmatyzowanej grupy zmieniło się i co ważne była to zmiana pozytywna. Wierzymy w to i na wielu przykładach doświadczamy, że spotkanie twarzą w twarz ma moc, dlatego chcemy żeby jak najwięcej osób dzięki udziałowi w Żywej Bibliotece mogło samemu się o tym przekonać. 

Po co nam Żywa Biblioteka?
Liczba przestępstw z nienawiści wciąż rośnie, najczęściej atakowani są Muzułmanie, ale również Żydzi, Romowie i osoby o ciemnym kolorze skóry. Polski kodeks karny nie wyodrębnia przestępstw ze względu na płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową czy niepełnosprawność, z tego powodu ich liczba jest trudna do określenia, a statystyki również w tym przypadku nie oddają stanu faktycznego i smutnej rzeczywistości.

Od 10 lat podczas każdej edycji Żywej Biblioteki stwarzamy przestrzeń do otwartych rozmów, zadawania pytań, wzajemnego poznania się, przełamywania i weryfikowania swoich stereotypów. Poznanie Żywej Książki – reprezentanta/ki stygmatyzowanej grupy, czerpanie z ich doświadczeń, to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy, do wyjścia poza własne utarte przekonania a także do wsparcia osób z grup mniejszościowych, stworzenia im przestrzeni, gdzie mogą być sobą i dzielić się swoim doświadczeniem.

Kim jesteśmy?
Przede wszystkim grupą ludzi, która chce coś zmienić, którzy chcą mieć realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość, powiedzieć głośno NIE - nienawiści, rasizmowi, ksenofobii, homofobii, wszelkim formom dyskryminacji. Jesteśmy Stowarzyszeniem Diversja. Od samego początku istnienia Żywej Biblioteki we Wrocławiu wspiera nas nasz partner - MBP Mediateka. W zespole Żywej Biblioteki działa ponad 35 Żywych Książek, m.in. Ateista, Były Były Więzień, Były Narkoman, Osoba Homoseksualna, Osoba transseksualna, Osoba na wózku, Feministka, Katoliczka, Osoba Niewidząca, Osoba Niesłysząca, Osoba Ciemnoskóra, Osoba chora na schizofrenię, Hindus, Osoba Bezdzietna z wyboru, Muzułmanin, Muzułmanka, Ksiądz, Cyganka/Romka Rodzic Dziecka Niepełnosprawnego, Rosjanin, Singielka, Trzeźwiejący Alkoholik, Uchodźca, Wychowanka domu dziecka, Zakonnica, Żyd oraz 15 osobowa grupa nieocenionych wolontariuszy.

Jeśli, dzięki Waszemu wsparciu, uda nam się zebrać większą kwotę - tegoroczna Żywa Biblioteka Wrocław odbędzie się w jeszcze piękniejszej oprawie – będziemy mogli np. przygotować dla Was bezpłatne gadżety.

A co jeśli...nie uda się zebrać planowanej kwoty?
Jedno jest pewne, nawet jeśli zbierzemy mniejszą kwotę niż planowaliśmy, to kolejna edycja Żywej Biblioteki Wrocław się odbędzie! Niestety w takim przypadku nie udam nam się zorganizować wszystkich towarzyszących jej wydarzeń. Będziemy musieli zrezygnować z części pomysłów, co z pewnością będzie przeszkodą w dotarciu do większej grupy osób, które do tej pory nie zetknęły się z projektem. Cały zespół Żywej Biblioteki i nasze Żywe Książki zrobią i robią wszystko, żeby 10 urodziny wrocławskiej Żywej Biblioteki były piękne, wyjątkowe i niezapomniane dla wszystkich tych, którzy zdecydują się wziąć w nich udział i już w czerwcu zaczytać się w wyjątkowych Żywych Książkach. To również od Ciebie zależy, jaka będzie tegoroczna Żywa Biblioteka Wrocław. 

Komentarze


 • Psota - awatar

  Psota

  13.05.17
  13.05.17

  Wspieramy!

  • Diversja - awatar

   Diversja - Organizator zbiórki

   31.05.17
   31.05.17

   Dziękujemy serdecznie!

 • Rafał Sroka - awatar

  Rafał Sroka

  07.05.17
  07.05.17

  Żywa Biblioteka jest super! Powinna być kilka razy w roku :)

  • Diversja - awatar

   Diversja - Organizator zbiórki

   31.05.17
   31.05.17

   Bardzo dziękujemy! Staramy się ją dostarczać tak często, jak się da :-)

 • tomasz jakub sysło - awatar

  tomasz jakub sysło

  29.04.17
  29.04.17

  bardzo dobra jest ta BIBLIOTEKA ŻYWA, trzeba wspierać takie inicjatywy

  • Diversja - awatar

   Diversja - Organizator zbiórki

   31.05.17
   31.05.17

   Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

5 300 zł  z 4 800 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby

Wpłaty: 73

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
540
Ryszard Mroz - awatar
Ryszard Mroz
20
Misiek - awatar
Misiek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Monika Michta - awatar
Monika Michta
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55
Ania A - awatar
Ania A
50
anonimowy grubasek - awatar
anonimowy grubasek
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij