Zbiórka Dramat 11 psów i chorego chłopca - zdjęcie główne

Dramat 11 psów i chorego chłopca

5 021 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Chciał dobrze...

Ratował od bezdomności, nie miał znikąd pomocy. 640zł miesięcznie wydawał na kaszę i chleb. Tylko tak mógł im pomóc. Nie chciał by zginęły pod kołami samochodu. Razem z matką odmawiali sobie leków, by one miały co jeść.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopca

Mogło dojść do tragedii

Niepełnosprawny umysłowo chłopiec ma jednak zdrowe serce. Nie odwrócił obojętnie głowy. Tam, gdzie działa się krzywda starał się pomóc. Zbierał z ulicy psy i dawał im schronienie. Niektóre gryzły się między sobą, musiał je przywiązać łańcuchem. Chciał je tylko uratować przed głodem, chłodem i złem.

Zanim trafiliśmy na miejsce, „życzliwy” mieszkańcy przybiegli go nastraszyć. „Widzieliśmy Animalsów, zabiorą wszystkie psy i Ciebie”. Na miejscu zastaliśmy przerażonego chłopca, który bał się, że zabierzemy go z domu, pozbawimy rodziców. Zrozpaczona matka wybiegła na podwórko, krzycząc, że jej syn próbuje się zabić.

Minęło trochę czasu zanim udało się go uspokoić, by uwierzył, że nie wyrządzimy mu żadnej krzywdy, że chcemy tylko pomóc.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopcaZdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopcaZdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopca

Jedenaście kolejnych psów pod naszą opieką!

Zabraliśmy jedenaście psów. Suczki prawdopodobnie są szczenne. Wszystkie wymagają badań pod kotem chorób skórnych. Brudne, zapchlone, nieodrobaczone. A jednak merdające ogonem i szukające kontaktu z człowiekiem. Na widok chłopca skakały radośnie. Dał im w końcu więcej niż ludzie, którzy wyrzucili je na ulicę.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopcaZdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopcaZdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopca

Chłopiec nie jest już sam

Obiecaliśmy mu pomóc. Daliśmy słowo, że wyleczymy, odkarmimy, znajdziemy im nowe domy. Zostawiliśmy nasz numer telefonu. I obiecaliśmy, że będziemy ratować kolejne bezdomne psy, a on nigdy nie będzie już sam w walce o los cierpiących zwierząt.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopcaZdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopca

Prosimy Was o wsparcie finansowe!

Przed nami badania, leczenie, kąpiele, jedenaście zabiegów sterylizacji i kastracji i tyle samo kompletów szczepień.

Na co zbieramy pieniądze?

 • leczenie i badania - wszystkie psy wymagają wizyty weterynaryjnej. Na ciele niektórych psów są wyłysienia, zmiany skórne, możliwe, że cierpią na choroby typu nużyca, świerzb grzybica. Jeśli się to potwierdzi będą wymagać izolacji i wielotygodniowego leczenia. Suczkom musimy wykonać także badania USG w celu sprawdzenia czy są szczenne. Jeden z psów ma zapadniętą gałkę oczną. Musimy poznać tego przyczyny. Możliwe, że będzie potrzebna operacja.
 • kastracje/sterylizacje - jedenaście psów różnej wielkości i wagi. Koszt takich zabiegów to ponad 3000 zł
 • szczepienia ochronne dla jedenastu psów to koszt ok. 700zł

Musimy także odpchlić, odrobaczyć i wykarmić psiaki. Przez długi czas jadły tylko kaszę i chleb.

Pomóż nam wyleczyć i otoczyć opieką nasze nowe stadko podopiecznych! I znaleźć im nowe domy.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopcaZdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopcaZdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopcaZdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopca

Nie oceniajmy pochopnie innych. Czasem wystarczy wyciągnąć pomocną dłoń.

Przez ludzką zawiść mogło skończyć się tragedią.

Zdjęcie opisu zbiórki Dramat 11 psów i chorego chłopca

Komentarze


 • Eliza - awatar

  Eliza

  05.06.2016
  05.06.2016

  Powodzenia!

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   28.07.2016
   28.07.2016

   Dziękujemy za pomoc!

 • Rafi - awatar

  Rafi

  03.06.2016
  03.06.2016

  Bezdomniaki kochają najmocniej!!!

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   28.07.2016
   28.07.2016

   To prawda - dziękujemy za wsparcie!

 • harley - awatar

  harley

  03.06.2016
  03.06.2016

  leczcie te biedaki!

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   28.07.2016
   28.07.2016

   Dziękujemy za wsparcie!

 • Ewa - awatar

  Ewa

  02.06.2016
  02.06.2016

  powodzenia!

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   28.07.2016
   28.07.2016

   Dziękujemy!

 • Dominika - awatar

  Dominika

  02.06.2016
  02.06.2016

  Powinniśmy uczyć się od tego dobrego chłopca....oby on i jego mama znaleźli opiekę również i dla siebie

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   28.07.2016
   28.07.2016

   To prawda. Mamy stały kontakt z chłopcem i jego mamą i staramy się także im pomagać. Dziękujemy za wsparcie!

5 021 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 138 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 138

Marta - awatar
Marta
150
Tomasz - awatar
Tomasz
15
Karolina - awatar
Karolina
50
Milena - awatar
Milena
20
paulina - awatar
paulina
10
izabela - awatar
izabela
50
Ewelina - awatar
Ewelina
50
Eliza - awatar
Eliza
50
Danuta - awatar
Danuta
100
Piotr - awatar
Piotr
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij