Fundacja z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką opiekuje się Małymi Wojownikami z Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Kupujemy wyposażenie, wysokiej jakości jednorazowy sprzęt i materiały, szkolimy personel medyczny, organizujemy sesje psychoterapeutyczne i relaksacyjne dla dzieci i ich Rodzin. Wspieramy leczenie naszych Podopiecznych poprzez warsztaty artystyczne. Naszym i dzieciaków marzeniem jest arteterapeutyczna pracownia ceramiczna z prawdziwego zdarzenia. Potrzebujemy pieca do wypału porcelany, profesjonalnych materiałów do lepienia, także szkliw, a w przyszłości nawet koła garncarskiego. Praca z gliną daje niezwykłe odprężenie, rozwija wyobraźnię i ma niesamowity wpływ na wyciszenie emocji.
Nasze marzenia postanowił wesprzeć wybitny artysta - PROFESOR MAREK DREWNOWSKI. Zagra on 27 września 2024 roku w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku charytatywny koncert, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na wyposażenie naszej nowej pracowni arteterapeutycznej. Profesor zrezygnował ze swojego honorarium.
Biletami wstępu na koncert są wpłaty - cegiełki na naszą zbiórkę.
Jeśli chcesz wziąć udział w koncercie - sprawdź czy są jeszcze wolne miejsca. W tym celu napisz do nas: [email protected]. W mailu określ, ile potrzebujesz biletów, a po potwierdzeniu przelej donację na rzecz naszych Podopiecznych.
Marek Drewnowski jest wybitnym pianistą, dyrygentem. Zyskał międzynarodową sławę, gdy w 1985 roku Leonard Bernstein zaprosił go do występu z Bostońską Orkiestrą Symfoniczną na Festiwalu Tanglewood w Ameryce, po tym jak usłyszał w radiu nagranie 12 Sonat fortepianowych Domenica Scarlattiego w jego wykonaniu.
Marek Drewnowski występował w najbardziej renomowanych i prestiżowych salach koncertowych w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Japonii, Azji i Afryce. Na specjalne życzenie Leonarda Bernsteina grał pod jego batutą ponownie w 1989 roku, podczas specjalnego koncertu z okazji 50. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wydarzenie zgromadziło innych znanych na całym świecie artystów, takich jak Barbara Hendricks, Herman Prey i Liv Ullmann. Było relacjonowane przez stacje telewizyjne na całym świecie.
Urodzony w Kołobrzegu, Marek Drewnowski zaczął grać na fortepianie jako dziecko. Studiował grę na fortepianie w warszawskiej Akademii Muzycznej u Ryszarda Baksta i Zbigniewa Drzewieckiego, a po śmierci prof. Drzewieckiego w Akademii Muzycznej w Krakowie u Jana Hoffmana.
Nagrania Drewnowskiego obejmują 12 Sonat fortepianowych Domenico Scarlattiego (DUX, 1975); Koncerty fortepianowe nr 1 i 2 C.M. von Weber (Arts Music); muzyka Fryderyka Chopina, w tym koncerty fortepianowe w wersji kameralnej, ożywionej przez samego Drewnowskiego, za który otrzymał wysokie uznanie krytyków; II Koncert fortepianowy Tansmana i IV Symfonia koncertowa Szymanowskiego. Od 2007 roku pianista angażuje się w projekt szwajcarsko-polski (współpraca między Harmusicą a Fundacją Josefa Hofmanna), nagrywając wszystkie dzieła Fryderyka Chopina. Do tej pory nagrał osiem płyt z koncertami, walcami, preludiami, wariacjami, mazurkami, sonatami, etiudami i balladami. Wydał również: Bisy z szafy, Bisy Marek Drewnowski oraz Bisy Chopinowskie (ChopinStore) oraz wiele płyt wydawanych przez NIFC, DUX oraz Warner Bros Music.
Marek Drewnowski jest prezesem i założycielem Fundacji Josepha Hofmanna. Jej misją jest promowanie spuścizny polskiego pianisty Józefa Hofmanna oraz wspieranie rozwoju artystycznego młodych muzyków. Programy edukacyjne obejmują kursy muzyczne i konkursy dla młodych pianistów, a także koncerty i stypendia. W ramach działalności Fundacji Marek Drewnowski nagrał dwie płyty: Koncerty fortepianowe nr 2 i 4 Ludwiga van Beethovena oraz Koncerty fortepianowe w wersji kameralnej Fryderyka Chopina.
Marek Drewnowski znany jest również z niezwykłych umiejętności dyrygenta. Jest założycielem i kierownikiem renomowanego Kwintetu Chopinowskiego i The Chopin. Brał udział w licznych projektach filmowych - pojawił się jako Frederick Chopin w filmie Koncert Chopina Krzysztofa Zanussiego, jest współproducentem Fryderyk Fascination ("Oczarowanie Fryderyka") Izabeli Cywińskiej, napisał scenariusz filmu fabularnego o Ignacym Janie Paderewskim. W 2017 roku napisał scenariusz do spektaklu radiowo – teatralnego „Dał nam niepodległą... - Ignacy Jan Paderewski” realizowanego przez RDC.
Marek Drewnowski był długoletnim profesorem fortepianu w Akademii Muzycznej w Łodzi i innych polskich instytucjach muzycznych. Uczył w Schola Cantorum w Paryżu we Francji. Prowadził klasy mistrzowskie między innymi: w Afryce, Azji, Europie. W ostatnich latach był profesorem w Hacettepe University Ankara State Conservatory w Turcji.
W 1991 roku otrzymał nagrodę Orfeusz od Stowarzyszenia Krytyków Muzycznych za wykonanie światowej premiery Koncertu fortepianowego Stefana Kisielewskiego na festiwalu muzyki współczesnej "Warszawska Jesień". W 2010 roku Marek Drewnowski otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodę "Paszport Chopina" przyznawaną wybitnym artystom, którzy przyczynili się do promocji dziedzictwa kompozytora. W 2016 roku otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych z rąk Prezydenta Polski. W 2017 roku został odznaczony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Medalem za Zasługi dla Kultury- Gloria Artis. W 2020 roku otrzymał nagrodę Złotą Sowę będącą uhonorowaniem za dokonania twórcze przyznaną przez przedstawicieli światowej Polonii w Wiedniu. W tym samym roku otrzymał nagrodę na IX Międzynarodowym Konkursie Płytowym „Grand Prix du Disque Frederic Chopin” za płytę Pieśni Chopina nagrane z Henryką Januszewską. W 2021 roku otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt pracy twórczej.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!