Niestety, wpłata na tę zbiórkę nie jest już możliwa.

Aktualizacja 22 sierpień.
Chcieliśmy wszystkim serdecznie podziękować że chcieliście pomysł uratować nam naszego przyjaciela. Rano hoka po operacji goi się słabo. Skóra była tak naciągnięta że pewnego dnia pękł szew. Oczyszczamy ranę i czekamy aż na tyle ziarninuje żeby można było ją zszyć. Niestety pojawiają się kolejne guzy. Onkolog na poinformował że pozostaje nam tylko leczenie paliatywne. Będziemy lecieć naszego przyjaciela dopóki on będzie chciał być z nami. Dziękujemy wam wszystkim za pomoc. Zamykamy już zbiórkę.
Aktualizacja 30 lipca.
Hoku jest po operacji usuwania guzów. Usunięte miał w sumie cztery guzy. Jeden z łapki przedniej. A 3 tylniej. W ciągu ostatnich dwóch tygodni bardzo dużo guzów się rozsiało. Pojawił się ten na łapce przedniej i kilka mniejszych na kolanie. Operacja miała się skupiać na guzie w pachwinie który był wielkości mandarynki. Od 15 lipca do dzisiaj pojawiło się kilka małych guzów.

Operacja była bardzo trudna i długa. Trwała 3 godziny. Lekarz nie był w stanie wyciąć wszystkich guzów z kolana. Są bardzo głęboko zakorzenione.
Dziękujemy wam wszystkim za pomoc i za wpłaty na zbiórkę. Dalsze informacje przekażemy po spotkaniu z onkologiem.



Aktualizacja z 18 lipca.
Dziś mamy piątek, we wtorek byliśmy u dr. Mateusza na konsultacji. Guz się powiększa, potrzebna operacja. Jesteśmy umówieni na środe 23. Lipca.
Aktualizacja z dnia 2 lipiec.
Dzisiaj jesteśmy po 2 dawce lomustyny. Wyniki badań przedstawiają się następująco:


Pan doktor powiedział że może to być spowodowane sterydami które Hok bierze.
Po badaniu okazało się że najprawdopodobniej guz się odnawia. Na razie jest nieduże tak jakby z jednego wyrastał drugi wielkości orzecha laskowego. Będziemy się decydować na zabieg reoperacji. 15 lipca idziemy na kolejną wizytę. Żeby zobaczyć czy po drugiej dawce chemii guz się zmniejszył. I ustalamy wtedy termin na operację. W planach mamy również od razu zainteresować się zębami Hoka bo też wymagają zabiegu. Po 15 będzie kolejna aktualizacja.


Aktualizacja z dnia 11 czerwiec.
Hok dostał pierwszą dawkę chemii. A także sterydy, leki osłaniające wątrobę.
Za dzisiejszą wizytę zapłaciliśmy 610 zł. W tym była chemia i sterydy. W aptece zapłaciliśmy około 114 zł. A przedwczoraj za badanie krwi 160 zł. W sumie wyszło 884 zł. Nie wykupiliśmy jeszcze leku przeciwwymiotnego ponieważ lekarz powiedział nam żeby to zrobić kiedy pojawią się wymioty lub nudności. Może to być jeden ze skutków ubocznych.
Bardzo wam wszystkim dziękujemy za wsparcie i za pomoc. Za słowa otuchy. Za udostępnianie zbiórki w wielu miejscach. Za życzliwe słowa. ❤️
Jesteście wspaniali i dziękujemy że też chcecie ratować naszego przyjaciela.






Witajcie.
Nasz ukochany psiak Hok ma nowotwór złośliwy. Mastocytome. Wszystko zaczeło się od guli na kolanie która z wielkości orzecha włoskiego w bardzo szybkim tempie urisła do wielkości mango.
24 kwietnia Hok przeszedł operację, guz był mocno ukrwiony i wyrastał że ścięgna. Po operacji czuł się dobrze ale w ramie zbierała się krew i płyn.



Na wyniki histopatologii czekaliśmy 3 tygodnie. Okazało się że guz jest nowotworem złośliwym.

Lekarz zaproponował nam propozycje leczenia. Pragniemy leczyć naszego przyjaciela chemioterapia w tabletkach. Jest to drogie leczenie. Wychodzi ok. 1000 zł miesięcznie.
Tabletka jest podawana co 3 tygodnie. Koszt takiego zabiegu to ok. 800 zł. Przed każdym podaniem muszą być przeprowadzone badania krwii to koszt ok. 100 zł. Hok będzie musiał też dostawać tabletki. Dwa tygodnie terapii to koszt 130 zł.


Mastocytoma to okropny złośliwy potwór, który zaatakował naszego psijaciela.
Krótka historia Hoka.
Hok do schroniska w strzelcach trafił w lipcu 2023 roku. Został znaleziony w gminie jarząb.
My adoptowaliśmy go w marcu 2024 roku.
Hoczku ma ok. 6 lat. Jest pieskiem dalej zalęknionym. Podejrzewamy że ktoś go krzywdził w przeszłości.
Lubi głaskanie po wąsikach, tyłku. Żwaczki cielęce. A najbardziej spać na poduszkach.
Zrobimy wszystko co w naszej mocy by Hoka żył jak najdłużej.

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!

Aleksandra Gumkowska
Trzymam kciuki za Waszego Hoczka i ściskam!
Elżbieta Magiera
Trzymam kciuki za Hoka i za Ciebie Basiu. Bądźcie silni i nie poddawajcie się.