Jestem sąsiadką pana Ireneusza, dla którego, za jego zgodą zakładam zbiórkę pieniążków na leki.
Pan Ireneusz był bardzo pracowitą osobą, żadnej pracy się nie bał. Sam wykonał elewację domu, w którym mieszka, postawił bardzo ciężkie ogrodzenie, pracował
w ogrodzie. Pieniążki zarabiał jako przedsiębiorca handlowy.
Pierwsze problemy ze zdrowiem pojawiły się w 2003roku. Przyczyną pogarszającego się zdrowia była bolerioza. Był dwukrotnie w szpitalu, gdzie lekarze walczyli o życie pana Irka. Udało się. Po rehabilitacji ponownie podjął pracę zawodową, zarabiał na swoje utrzymanie i lekarstwa, które musiał obowiązkowo przyjmować. Jednak choroba postępowała. Nastąpiło porażenie nerwu twarzowego, zapalenie opon mózgowych i mózgu, niedowład lewej ręki
i nogi. Panu Ireneuszowi coraz trudniej było pracować. Rezonans magnetyczny głowy wykonany w szpitalu klinicznym w Olsztynie wykazał torbiel pajęczynówki. Lekarze nie podjęli żadnego leczenia, stwierdzili, że z tym można żyć. Jednak
z tym żyć się nie dało. Pan Ireneusz odczuwał coraz silniejsze bole głowy, pojawiły się problemy z mówieniem oraz zespół Hakima. Pan Ireneusz czuł się
z dnia na dzień gorzej. Jeden z lekarzy dawał mu rok życia. Został skierowany do Bydgoszczy do neurologa, który podjął decyzję o natychmiastowej operacji. Do głowy pana Irka została wstawiona zastawka oponowo- otrzewna średniociśnieniowa. Operacja uratowała życie, ale skutkiem ubocznym okazała się padaczka, jeszcze większy niedowład kończyn i porażenie centralnego układu nerwowego. W chorobie wielkim wsparciem i pomocą była mama pana Ireneusza, która mając 75 lat jeszcze jeździła do pracy do Niemiec po to, aby pomagać synowi finansowo w zakupie leków, opłacaniu prywatnych wizyt
u specjalistów. Niestety pani Maria- mama pana Irka, zmarła dwa lata temu. Pan Ireneusz został z 1520 zł renty, za którą musi się utrzymać, zrobić wszelkie opłaty, kupić leki i karmę dla 3 kotów i psa oraz spłacać kredyt , który zaciągnęła w banku jego mama, chyba dla koleżanki. Koszt utrzymania domu to około 1000zł miesięcznie. Pan Ireneusz nie jest w stanie wykupić w miesiącu wszystkich lekarstw bo nie ma na to funduszy, ich cena to około 500zł. Lekarstwa przyjmuje co kilka dni, co skutkuje ciągłymi atakami padaczki
i ciągle pogarszającym się stanem zdrowia. Pan Irek słabo mówi, porusza się chwiejnym krokiem bardzo wolno.
Pomóżmy panu Irkowi w miarę normalnie funkcjonować, pomóżmy w walce
z chorobą. Wszystkie zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na kupno potrzebnych lekarstw, dzięki którym stan zdrowia nie będzie się pogarszał.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!