Zbiórka Na życie bez cierpienia - zdjęcie główne

Na życie bez cierpienia

790 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Tymotek

Tak wyglądał Tymotek, kiedy został znaleziony w okolicy domu swoich wybawców, w jednej z podkarpackich miejscowości. Zabiedzony był i poturbowany. Siedział przykulony w pozycji bólowej. Na dodatek, ogromny świerzb w uszach, załzwione oczy i powiększony brzuch.

Kocurek został zaopatrzony przez tatejszego weterynarza, który dogląda zwierząt gospodarskich. Nie miał wykonanych szerszych badań specjalistycznych.

Rany na głowie ładnie zdążyły się zagoić, ale duży brzuch i sztywny chód  wciąż budziły niepokój. 

Dlatego nasza fundacja zaoferowała pomoc i postanowiła przejąć Tymotka pod swoje skrzydła. Współpracujemy z bardzo dobrymi lecznicznicami w Mielcu, które dysponują sprzętem do szerokiej diagnostyki.  Z dotychczasową opiekunką, której nie był obojętny jego dalszy los, przebył ponad 100 km po pomoc.

Tak bardzo wyczerpała kotka podróż i wstępne oględziny...

Pierwsze badania wykazały zażółcenia skóry, wciąż spory świerzb uszny, bolesność brzuszna i usztywnienie kręgów, zwłaszcza w okolicy ogona.

Dalsze badania USG, RTG i analizy krwi wykazały:

Bardzo silny stan zapalny pęcherza moczowego, ból, złogi i pogrubienie i rozwarstwienie ścian. To ostatnie wyglądało bardzo niepokojąco i mogło zwiastować nawet zmiany nowotworowe. Zalecono leczenie stanu zapalnego i obserwację zmian. Na szczęście, na chwile obecną, zmniejszyły się i nieco odetchneliśmy z ulgą.

Dużo do życzenia ma stan zębów, które są bardzo zniszczone przez kamień. I znowu ból... :(

Stan kręgosłupa wyjaśnił przyczynę usztywnienia i bezwładnego ogonka. Tymotek ma bardzo bolesne zwyrodnienia.

Naszym celem jest to, aby pomóc mu cieszyć sie życiem bez bólu, dopóty, dopóki się da. Tyle przecież przeszedł, że chcemy aby pożył jeszcze choć troszkę pod troskliwą opieką Wolontariuszki, która zaoferowała mu dom tymczasowy. W tej chwili, kocurek dostaje silne leki przeciwbólowe, których działanie jest podobne do morfiny. 

Dobra wiadomość w tym wszystkim, to taka, że testy FIV, FeLV oraz w kierunku Panleukopenii wyszły ujemne :) 

Nasza zbiórka ma na celu pokrycie kosztów badań i analiz, a także pomoc w utrzymaniu Tymotka w domu tymczasowym. Wiadomo, że przy tych problemach z pęcherzem, kocurek musi dostawać najlepszą specjalistyczną karmę. Zbiórka pokryje również koszty tak ważnych  leków i leczenia i badań kontrolnych.

W planach jest kastracja i sanacja jamy ustnej.

Wiadoma sprawa, bardzo prozaiczna, to żwirek. Być może przy jednym kocie nie jest to duży wydatek, ale przy stadzie własnych czworonogów i kilku tymczaskach, urasta ten koszt  do wysokiej rangi.

 Prosimy więc o POMOC

❤️ 27.4.2022

Tymotek został wykastrowany, zęby zostały wyczyszczone, jeden wyrwany.  Został też zaczipowany.❤️  26.4.2022  -  Tymotek zaczyna terapię laserową na kręgosłup.

I dawkę laserów dostał już we wtorek (26.4.2022), dzisiaj 28.4.2022 miał już II dawkę.

❤️  1.5.2022

Magnetoterapia dzień pierwszy - Tymotek zaczął terapię. 

❤️ 11.05.2022.

Kocurek zakończył właśnie magnetoterapię. Jego kręgosłup nadal musi jeszcze być leczony za pomocą lasera. Przeszedł już 8 zabiegów, a nawet nie jest jeszcze w połowie terapii. 

W lecznicy za wszelką cene próbuje poszukać sobie jakiegoś spokojnego zakamarka, w którym ma nadzieję pozostać niezauważonym i w ten sposób przeczekać swoją wizytę ;)  Miauczeniem okazuje niezadowolenie z ograniczeń, jakie stawia mu ta terapia, bo musi siedzieć karnie na miejscu i odczekać swoje ;) Jego zachowanie świadczy o tym, że jego kondycja jest w coraz lepszej formie i pewnie żwawo potuptałby już do swojego własnego domku, za którym zaczynamy się już pomału rozglądać  :) 

❤️ 23.5.2022 zakupiliśmy kolejną partię żwirku i pożywnej karmy dla Tymotka i Ryżego. 

27.5.2022

❤️ Dzisiaj był 15 zabieg laseroterapii. Ostatni. 

W przyszłym tygodniu zaszczepimy Tymotka szczepionką podstawowa, później doszczepimy na białaczkę.


Co miesiąc trzeba podawać Solensie. Oprócz tego dostaje Kreon i co tydzień musismy sprawdzać ile waży. 

10.6.2022 Tymotek otrzymał SOLENSIE. Co miesiąc otrzymuje ten roztwór do wstrzykiwań dla kotów.


7.5.2022 zakupilismy zwirek dla kotów i przysmaki MIAMOR

4.8.2022 kolejny zakup żwirku i karmy dla Tymotka

🆘 ❤️ Jeśli ktoś zechce się z nami podzielić 1% na zwierzaki i inne nasze ratowane będziemy bardzo wdzięczni. 

Nasz numer KRS: 0000438628

Bardzo prosimy o najmniejsze wsparcie nawet najdrobniejsze !  

Paczkę z karmą lub żwirkiem dla tych kotków można do nas wysłać na adres :

Fundacja Animals Mielec 

Złotniki 121 B

39-300 Mielec.

❤️ ❤️ ❤️ Za każdą nawet najmniejszą puszeczkę karmy dla nich, bardzo serdecznie dziękujemy, ponieważ przy takiej ilości przyjmowanych zwierzaków z Ukrainy plus nasze Polskie tymczasowe zwierzaki które pochłaniają ogromne nakłady finansowe bez Państwa pomocy nas nie stać.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA ANIMALS MIELEC - awatar

  FUNDACJA ANIMALS MIELEC

  10.06.2022
  10.06.2022

  10.6.2022 Tymotek otrzymał preparat SOLENSIA. Co miesiąc ma podawany ten roztwór do wstrzykiwań dla kotów.

  Dziękujemy za wpłaty na Tymotka 💚🌺💚🌺

  Zdjęcie aktualizacji 96 333

Komentarze


 • Karolak Katarzyna - awatar

  Karolak Katarzyna

  12.04.2022
  12.04.2022

  Wracaj do zdrowia kotku😘

790 zł  z 1 800 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 24

Aleksandra Wrońska - awatar
Aleksandra Wrońska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Małgoś - awatar
Małgoś
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ulka - awatar
Ulka
20
Ania - awatar
Ania
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Oliwia - awatar
Oliwia
20
Marcela - awatar
Marcela
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij