Wojciech Nadolski - awatar

Wojciech Nadolski

Organizator zbiórki

Witam 

Nigdy bym nie pomyślał , że będę w tak niezręcznej sytuacji :(

Jestem synem. W imieniu swoim i mamy , proszę o wsparcie 

Mama od prawie roku choruje na chłoniaka rozlanego , jest to rak który zaatakował szpik i inne narządy . 90% tego czasu czyli prawie rok ! Mama przebywała w różnych szpitalach . Co przeszła, tego normalny człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić .

Po długiej walce o życie ,  głównie w akademii medycznej w Gdańsku, raka udało się lekarzom wprowadzić w stan remisji, czyli rak jest na tą chwilę uśpiony . Uśpiony został chemią , chemioterapią , która jak wiemy ma skutki uboczne ... 

Tak więc cieszymy sie , że rak jest uśpiony ale... skutki uboczne to polineuropatia czyli popalone nerwy . Niestety w takim stopniu , że mama nie rusza nogami , rękoma , jest podłączona pod cewnik i niestety nie wypróżnia sie o własnych siłach . Co gorsza paraliż czy jak to nazwać, przechodzi na twarz  więc mama nie zamyka oczu nawet w czasie snu , ma kłopoty z widzeniem ale co najgorsze również zaczynają się problemy z jedzeniem i mową . Pomijam już brak mimiki i nawet płaczu poza łzami przez uszkodzone nerwy twarzy .

 Na tą chwile mama przebywa w jedynym miejscu które zasugerowali lekarze,  w którym można  pomóc mamie w uśnieżeniu bólu i opiece pod każdym względem ... Jest to zakład opieki paliatywno-hospicyjnej w Starogardzie Gdańskim.

Diagnoza 5 różnych neurologów jest taka : rehabilitacja przy łóżku , bo mama nie jest w stanie usiąść na tą chwilę  i leki . 

Cierpliwość , wiara , czas i kluczowa rehabilitacja to jedyna droga . Na tą chwile mama ma rehabilitacje 2 razy dziennie na tyle na ile pozwala stan .

Na co zbieramy ?

Mama ma silną depresję , jest w miejscu w którym codziennie ktoś umiera , niestety ...Ale tylko tu mają takie leki by mamie pomóc w bólu i zapewnić fachową medyczną opiekę . Mama jest wszystkiego świadoma . Mamy nadzieje , że skoro rak jest uśpiony i wyniki morfologii się poprawiają to w końcu zacznie być widoczna poprawa !!! Jednak stan psychiczny mamy jest co raz gorszy :( 

Mama bardzo nalega , że by zabrać ją do domu !  Jednak by tak się stało potrzebuje specjalistycznego sprzętu medycznego jak łóżko , materac, leki ! Ale też najważniejszego, opieki medycznej 24 /h , wykwalifikowanej , która wie jak mamę układać , przewijać , podać kroplówkę , zmienić dawkę leku jak bóle się nasilają , zrobić lewatywę , umyć , robić rehabilitacje która jest jedyną drogą do odbudowy nerwów i dziesiątki innych czynności które trzeba umieć , wiedzieć jak wykonać by nie zrobić krzywdy mamie . Sama obecność rodziny to jedno ale fachowa opieka to klucz by była możliwość zabrać mamę do domu .

Koszta pielęgniarek , leków , potrzebnych rzeczy , ew wizyt lekarza bo przecież mama nie jest wstanie nawet usiąść by w razie pogorszenia jechać do lekarza ,  znacznie przerastające to co my  jesteśmy w stanie zapewnić . 

Znajomi , rodzina , wszyscy !  Którzy spotkali w swoim życiu mamę, wiedzą doskonale jak dobrym człowiekiem przez całe swoje życie jest mama . Każdemu pomagała jak mogła , często odejmując sobie . Długo by pisać o jej dobrych uczynkach 

Zwracam się z prośbą do Wszystkich którzy mogli i chcieli by pomóc , pomóżcie !!!

Jeśli nie finansowo to materialnie na ww potrzeby . Osoby wykwalifikowane do opieki na chorym mogą również pomóc swoją obecnością przy mamie , więc nie tylko finansowo można pomóc .

Możemy okazać faktury , paragony i inne zaświadczenia , że Wasza pomoc trafi na ten a nie inny cel !!!

Biorąc pod uwagę fakt , że mama całe życie pomagała bez interesownie innym i chyba nigdy nie prosiła nikogo o pomoc nawet jak tej pomocy potrzebowała , pomyślcie jak musi sie czuć teraz , kiedy to ona poprosiła  mnie o zorganizowanie pomocy.

Długo by pisać... 

W imieniu swoim i mamy , bardzo proszę , pomóżcie w ten czy inny sposób .

Mama : Teresa Nadolska , lat 64 , zamieszkała w Zblewie ul.Pinczyńska 15

Ja , syn Wojciech Nadolski

tel kontaktowy 504399737

max.wn@wp.pl   


Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.18
  21.02.18

  Niech Bóg was błogosławi i wspiera.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.02.18
  18.02.18

  W twarzy tej cierpiącej kobiety kazdy powinien dostrzec ból swojej własnej matki czy kogos bliskiego. Nie bądź obojetny!

 • PAULINA CIĄĆKA - awatar

  PAULINA CIĄĆKA

  16.02.18
  16.02.18

  Wszystkiego dobrego z całego serca!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.02.18
  16.02.18

  wspieram modlitwą

 • Danuta - awatar

  Danuta

  16.02.18
  16.02.18

  wspieram modlitwą ....

Wojciech Nadolski - awatar

Wojciech Nadolski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1 598

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wiesława Rutkiewicz - awatar
50
Wiesława Rutkiewicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Miłosz Mazur - awatar
100
Miłosz Mazur
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Iwona - awatar
10
Iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
David Fredo - awatar
1 000
David Fredo
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij