Zbiórka Wsparcie dla Teresy Nadolskiej - zdjęcie główne

Wsparcie dla Teresy Nadolskiej

60 442 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 598 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Wojciech Nadolski - awatar

Wojciech Nadolski

Organizator zbiórki

Witam 

Nigdy bym nie pomyślał , że będę w tak niezręcznej sytuacji :(

Jestem synem. W imieniu swoim i mamy , proszę o wsparcie 

Mama od prawie roku choruje na chłoniaka rozlanego , jest to rak który zaatakował szpik i inne narządy . 90% tego czasu czyli prawie rok ! Mama przebywała w różnych szpitalach . Co przeszła, tego normalny człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić .

Po długiej walce o życie ,  głównie w akademii medycznej w Gdańsku, raka udało się lekarzom wprowadzić w stan remisji, czyli rak jest na tą chwilę uśpiony . Uśpiony został chemią , chemioterapią , która jak wiemy ma skutki uboczne ... 

Tak więc cieszymy sie , że rak jest uśpiony ale... skutki uboczne to polineuropatia czyli popalone nerwy . Niestety w takim stopniu , że mama nie rusza nogami , rękoma , jest podłączona pod cewnik i niestety nie wypróżnia sie o własnych siłach . Co gorsza paraliż czy jak to nazwać, przechodzi na twarz  więc mama nie zamyka oczu nawet w czasie snu , ma kłopoty z widzeniem ale co najgorsze również zaczynają się problemy z jedzeniem i mową . Pomijam już brak mimiki i nawet płaczu poza łzami przez uszkodzone nerwy twarzy .

 Na tą chwile mama przebywa w jedynym miejscu które zasugerowali lekarze,  w którym można  pomóc mamie w uśnieżeniu bólu i opiece pod każdym względem ... Jest to zakład opieki paliatywno-hospicyjnej w Starogardzie Gdańskim.

Diagnoza 5 różnych neurologów jest taka : rehabilitacja przy łóżku , bo mama nie jest w stanie usiąść na tą chwilę  i leki . 

Cierpliwość , wiara , czas i kluczowa rehabilitacja to jedyna droga . Na tą chwile mama ma rehabilitacje 2 razy dziennie na tyle na ile pozwala stan .

Na co zbieramy ?

Mama ma silną depresję , jest w miejscu w którym codziennie ktoś umiera , niestety ...Ale tylko tu mają takie leki by mamie pomóc w bólu i zapewnić fachową medyczną opiekę . Mama jest wszystkiego świadoma . Mamy nadzieje , że skoro rak jest uśpiony i wyniki morfologii się poprawiają to w końcu zacznie być widoczna poprawa !!! Jednak stan psychiczny mamy jest co raz gorszy :( 

Mama bardzo nalega , że by zabrać ją do domu !  Jednak by tak się stało potrzebuje specjalistycznego sprzętu medycznego jak łóżko , materac, leki ! Ale też najważniejszego, opieki medycznej 24 /h , wykwalifikowanej , która wie jak mamę układać , przewijać , podać kroplówkę , zmienić dawkę leku jak bóle się nasilają , zrobić lewatywę , umyć , robić rehabilitacje która jest jedyną drogą do odbudowy nerwów i dziesiątki innych czynności które trzeba umieć , wiedzieć jak wykonać by nie zrobić krzywdy mamie . Sama obecność rodziny to jedno ale fachowa opieka to klucz by była możliwość zabrać mamę do domu .

Koszta pielęgniarek , leków , potrzebnych rzeczy , ew wizyt lekarza bo przecież mama nie jest wstanie nawet usiąść by w razie pogorszenia jechać do lekarza ,  znacznie przerastające to co my  jesteśmy w stanie zapewnić . 

Znajomi , rodzina , wszyscy !  Którzy spotkali w swoim życiu mamę, wiedzą doskonale jak dobrym człowiekiem przez całe swoje życie jest mama . Każdemu pomagała jak mogła , często odejmując sobie . Długo by pisać o jej dobrych uczynkach 

Zwracam się z prośbą do Wszystkich którzy mogli i chcieli by pomóc , pomóżcie !!!

Jeśli nie finansowo to materialnie na ww potrzeby . Osoby wykwalifikowane do opieki na chorym mogą również pomóc swoją obecnością przy mamie , więc nie tylko finansowo można pomóc .

Możemy okazać faktury , paragony i inne zaświadczenia , że Wasza pomoc trafi na ten a nie inny cel !!!

Biorąc pod uwagę fakt , że mama całe życie pomagała bez interesownie innym i chyba nigdy nie prosiła nikogo o pomoc nawet jak tej pomocy potrzebowała , pomyślcie jak musi sie czuć teraz , kiedy to ona poprosiła  mnie o zorganizowanie pomocy.

Długo by pisać... 

W imieniu swoim i mamy , bardzo proszę , pomóżcie w ten czy inny sposób .

Mama : Teresa Nadolska , lat 64 , zamieszkała w Zblewie ul.Pinczyńska 15

Ja , syn Wojciech Nadolski

tel kontaktowy 504399737

[email protected]   


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.2018
  21.02.2018

  Niech Bóg was błogosławi i wspiera.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.02.2018
  18.02.2018

  W twarzy tej cierpiącej kobiety kazdy powinien dostrzec ból swojej własnej matki czy kogos bliskiego. Nie bądź obojetny!

 • PAULINA CIĄĆKA - awatar

  PAULINA CIĄĆKA

  16.02.2018
  16.02.2018

  Wszystkiego dobrego z całego serca!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.02.2018
  16.02.2018

  wspieram modlitwą

 • Danuta - awatar

  Danuta

  16.02.2018
  16.02.2018

  wspieram modlitwą ....

60 442 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 598 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Wojciech Nadolski - awatar

Wojciech Nadolski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 598

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wiesława Rutkiewicz - awatar
Wiesława Rutkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Miłosz Mazur - awatar
Miłosz Mazur
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona - awatar
Iwona
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
David Fredo - awatar
David Fredo
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij