Zbiórka Wsparcie dla Teresy Nadolskiej - zdjęcie główne

Wsparcie dla Teresy Nadolskiej

60 442 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 598 osób
Zbiórka zakończona
 
Wojciech Nadolski - awatar

Wojciech Nadolski

Organizator zbiórki

Witam 

Nigdy bym nie pomyślał , że będę w tak niezręcznej sytuacji :(

Jestem synem. W imieniu swoim i mamy , proszę o wsparcie 

Mama od prawie roku choruje na chłoniaka rozlanego , jest to rak który zaatakował szpik i inne narządy . 90% tego czasu czyli prawie rok ! Mama przebywała w różnych szpitalach . Co przeszła, tego normalny człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić .

Po długiej walce o życie ,  głównie w akademii medycznej w Gdańsku, raka udało się lekarzom wprowadzić w stan remisji, czyli rak jest na tą chwilę uśpiony . Uśpiony został chemią , chemioterapią , która jak wiemy ma skutki uboczne ... 

Tak więc cieszymy sie , że rak jest uśpiony ale... skutki uboczne to polineuropatia czyli popalone nerwy . Niestety w takim stopniu , że mama nie rusza nogami , rękoma , jest podłączona pod cewnik i niestety nie wypróżnia sie o własnych siłach . Co gorsza paraliż czy jak to nazwać, przechodzi na twarz  więc mama nie zamyka oczu nawet w czasie snu , ma kłopoty z widzeniem ale co najgorsze również zaczynają się problemy z jedzeniem i mową . Pomijam już brak mimiki i nawet płaczu poza łzami przez uszkodzone nerwy twarzy .

 Na tą chwile mama przebywa w jedynym miejscu które zasugerowali lekarze,  w którym można  pomóc mamie w uśnieżeniu bólu i opiece pod każdym względem ... Jest to zakład opieki paliatywno-hospicyjnej w Starogardzie Gdańskim.

Diagnoza 5 różnych neurologów jest taka : rehabilitacja przy łóżku , bo mama nie jest w stanie usiąść na tą chwilę  i leki . 

Cierpliwość , wiara , czas i kluczowa rehabilitacja to jedyna droga . Na tą chwile mama ma rehabilitacje 2 razy dziennie na tyle na ile pozwala stan .

Na co zbieramy ?

Mama ma silną depresję , jest w miejscu w którym codziennie ktoś umiera , niestety ...Ale tylko tu mają takie leki by mamie pomóc w bólu i zapewnić fachową medyczną opiekę . Mama jest wszystkiego świadoma . Mamy nadzieje , że skoro rak jest uśpiony i wyniki morfologii się poprawiają to w końcu zacznie być widoczna poprawa !!! Jednak stan psychiczny mamy jest co raz gorszy :( 

Mama bardzo nalega , że by zabrać ją do domu !  Jednak by tak się stało potrzebuje specjalistycznego sprzętu medycznego jak łóżko , materac, leki ! Ale też najważniejszego, opieki medycznej 24 /h , wykwalifikowanej , która wie jak mamę układać , przewijać , podać kroplówkę , zmienić dawkę leku jak bóle się nasilają , zrobić lewatywę , umyć , robić rehabilitacje która jest jedyną drogą do odbudowy nerwów i dziesiątki innych czynności które trzeba umieć , wiedzieć jak wykonać by nie zrobić krzywdy mamie . Sama obecność rodziny to jedno ale fachowa opieka to klucz by była możliwość zabrać mamę do domu .

Koszta pielęgniarek , leków , potrzebnych rzeczy , ew wizyt lekarza bo przecież mama nie jest wstanie nawet usiąść by w razie pogorszenia jechać do lekarza ,  znacznie przerastające to co my  jesteśmy w stanie zapewnić . 

Znajomi , rodzina , wszyscy !  Którzy spotkali w swoim życiu mamę, wiedzą doskonale jak dobrym człowiekiem przez całe swoje życie jest mama . Każdemu pomagała jak mogła , często odejmując sobie . Długo by pisać o jej dobrych uczynkach 

Zwracam się z prośbą do Wszystkich którzy mogli i chcieli by pomóc , pomóżcie !!!

Jeśli nie finansowo to materialnie na ww potrzeby . Osoby wykwalifikowane do opieki na chorym mogą również pomóc swoją obecnością przy mamie , więc nie tylko finansowo można pomóc .

Możemy okazać faktury , paragony i inne zaświadczenia , że Wasza pomoc trafi na ten a nie inny cel !!!

Biorąc pod uwagę fakt , że mama całe życie pomagała bez interesownie innym i chyba nigdy nie prosiła nikogo o pomoc nawet jak tej pomocy potrzebowała , pomyślcie jak musi sie czuć teraz , kiedy to ona poprosiła  mnie o zorganizowanie pomocy.

Długo by pisać... 

W imieniu swoim i mamy , bardzo proszę , pomóżcie w ten czy inny sposób .

Mama : Teresa Nadolska , lat 64 , zamieszkała w Zblewie ul.Pinczyńska 15

Ja , syn Wojciech Nadolski

tel kontaktowy 504399737

[email protected]   


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.18
  21.02.18

  Niech Bóg was błogosławi i wspiera.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.02.18
  18.02.18

  W twarzy tej cierpiącej kobiety kazdy powinien dostrzec ból swojej własnej matki czy kogos bliskiego. Nie bądź obojetny!

 • PAULINA CIĄĆKA - awatar

  PAULINA CIĄĆKA

  16.02.18
  16.02.18

  Wszystkiego dobrego z całego serca!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.02.18
  16.02.18

  wspieram modlitwą

 • Danuta - awatar

  Danuta

  16.02.18
  16.02.18

  wspieram modlitwą ....

60 442 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 598 osób
Zbiórka zakończona
 
Wojciech Nadolski - awatar

Wojciech Nadolski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 598

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wiesława Rutkiewicz - awatar
Wiesława Rutkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Miłosz Mazur - awatar
Miłosz Mazur
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona - awatar
Iwona
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
David Fredo - awatar
David Fredo
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij