Psy, które zbyt długo zasiedziały się w schroniskach. Psy, które nie miały szansy przeżycia w schronisku. Psy, których nikt nie chce... "NIEADOPCYJNE" tak na nie mówimy.
Obecnie wszystkie nasze domy tymczasowe dla psów są pełne. Pełne na dłużej. Nasi wolontariusze idąc do schroniska nie wybierają piesków młodych i zdrowych - one znajdą swoje domy o to jesteśmy spokojni. Zwracają uwagę na psy starsze, zrezygnowane, te, które nawet nie podchodzą do krat... Takich psów nikt nie chce a my nie chcemy, żeby ich ostatnie miesiące czy lata były smutnymi dniami bez nadziei.
Oczywiście rozumiemy, że ludzie adoptując psa ze schroniska chcą przyjaciela na lata, a nie chorego staruszka, z którym będzie trzeba się niedługo żegnać.
Doszliśmy do momentu kiedy nasze DT są pełne i nie są wstanie przyjąć więcej (również przez stan psychiczny niektórych podopiecznych).
To zwykłe pieski, kundelki, na pierwszy rzut oka niewyróżniające się niczym a w głębi mające bagaż traumatycznych doświadczeń i pragnące miłości człowieka.
Większość wymaga stałego leczenia, częstych wizyt u weterynarza, specjalistycznej karmy. Proszę pomóżcie naszym domom utrzymać się. Jesteśmy Stowarzyszeniem utrzymujemy się tylko z darmowizn i z prywatnych środków.
Poznajcie naszych wyjątkowych podopiecznych (niektórzy są do adopcji :)))
MAJKA
Majeczka to nasz najnowszy mieszkaniec naszej wolontariuszki Kariny. Karina zawsze ma u siebie kilka psów na tymczasie, dodatkowo prowadzi salon piękności dla psów i hotelik. Suczka trafiła do nas w grudniu 2023 roku z gospodarstwa w którym żyło 30 psów. Przeganiania przez ludzi, atakowana przez psy, nie znała człowieka i dobrej dłoni. Sparaliżowana strachem klika dni (!) trwała bezruchu w kennelu (zobacz zdjęcie główne zbiórki). Nie jadła, nie załatwiała się, nie drgnęła. Pod okiem naszej behawiorystki z wielkim sercem i pomocą leków udało się Majkę przekonać do opiekunki. Na razie tylko do niej. Nadal panicznie boi się mężczyzn i nie pozwala by w jej towarzystwie pojawił się inny pies. Zobaczcie jak pokochała opiekunkę:
Opieka jest trudna bo Maja wciąż nie toleruje męża Kariny, nie toleruje innych psów. Karina pod opieką ma też inne tymczasy a dodatkowo psy przychodzą i odchodzą korzystając z psiego salonu.
Maja ładnie chodzi na smyczy, niepotrafi bawić się zabawkami-lata bez socjalizacji trudno nadrobić. W domu zachowuje czystość. Szorstkowłosa, niskopienna, trochę w typie jamnika. Ma 6 lat wiec dużo życia przed nią, waży 13 kg. Czeka na prześwietlenie kręgosłupa (musimy zobaczyć w jakim jest stanie) oraz testy alergiczne. Musi być kąpana w specjalnym szamponie. Wysterylizowana. Przyjmuje leki łagodzące stres i musi jeść specjalistyczną karmę (Royal hypoallergenic).
Mamy małą nadzieję na adopcję Mai, ale może ktoś pokocha suczkę, która po przełamaniu pierwszych lodów odda opiekunce całą miłość?
Zapewniamy karmę, pomoc behawiorysty, a Karina zawsze przyjmie Maję na kąpiel w specjalnym szamponie :)
ŁESKA
Sunia jest w DT u Kariny (razem z Mają) Mieszka już u niej rok. Ma 12 lat i jest psim aniołem. Kocha ludzi, kocha psy. Zgodna i grzeczna. Dlaczego nikt nie chciał dać jej domu stałego do tej pory? Nie wiemy :(
W DT w którym jest jest sporo psów, a ona zasługuje na swojego człowieka.
Ma chorobę autoimmunologiczną - tocznia nie da się wyleczyć. Lekarstwa tylko hamują objawy, musi brać je do końca życia. Ma skoliozę, kręgosłup jest w kiepskim stanie (raz w miesiącu musi brać librellę). Dostaje specjalistyczną karmę dla seniorów.
Wysterylizowana, waży 12 kg. Gdyby nie choroby...
BIBI
Średni, 12sto letni psiak. Uwielbia psy i koty i jest dużym łasuchem. Wszystko da się z Bibim załatwić smaczkiem ;) Jest bardzo spokojnym kawalerem, ładnie chodzi na smyczy i jest już w stałym domu tymczasowym. Jego opiekunka wciąż ma nadzieję, że otworzy się na kochających go ludzi... Póki co wciąż nie potrafi okazać uczuć. Przez całe swoje życie nie zaznał niczego dobrego ze strony ludzi... Panicznie boi się obcych, opiekunów toleruje. Ma swoją kocią przyjaciółkę, miękkie legowisko i niczego więcej mu nie potrzeba. Przyjmuje specjalistyczną karmę dla seniorów.
IMBIR
Imbirek ma już 15 lat. Niskopodłogowy senior waży 16 kg i jest w stałym domu tymczasowym już od kiku lat u kochającej opiekunki.
Często ma problemy z uszami i przyjmuje raz w miesiącu Librellę. Bez tego nogi odmówiłyby mu posłuszeństwa. Dostaje specjalistyczną karmę dla seniorów (niskokaloryczną). Nie toleruje innych psów, kocha swoją pańcię i kociego przyjaciela. Wiemy, że jego czas się kończy ale cieszymy się, że u schyłku życia ma wspaniały dom.
BRYTKO
Brytko przyjechał do nas z Ukrainy licząc na lepsze życie razem z psią przyjaciółką. Początkowo mieszkał u Kariny (gdzie Maja i Łeska) Przeraźliwie bał się wszystkiego. Przyklejony do suczki trząsł się ze strachu długie tygodnie... Karina razem z naszą bahawiorystką sprawiła, że się otworzył. Kochany, 12sto letni pies ze wspaniałymi uszami ;) obecnie jest w stałym DT. Przyjmuje leki na tarczycę i chore serce. Będzie je brał do końca życia. Jak wszystkie nasze staruszki je specjalistyczną karmę. Czuje się bezpieczny i kochany i tak ma być. Na to zasłużył!
Nie mamy za dużo psów bo ogranicza nas ilość domów tymczasowych i psie problemy. Jak możesz zobaczyć wszystkie się leczą, przyjmują specjalistyczną karmę a to kosztuje ogrom pieniędzy... Psy w naszych stałych DT również są pod naszą opieką finansową - ich opiekunowie nie są w stanie udźwignąć takich kosztów.
Czy warto ? OCZYWIŚCIE! To wspaniałe uczucie patrzeć jak psy niczyje otwierają się i zaczynają kochać. Jak dostają domy na jakie zasłużyły. Zwykłe, szare, ciche i wycofane kundelki. Najwdzięczniejsze za domy. Za miłość. Prosimy, dorzućcie grosika dla naszych straculców i seniorów. <3
Może chcesz zostać domem tymczasowym? Nie koniecznie dla tak trudnych przypadków ;) Zapewniamy karmę, leczenie, behawiorystę i pomoc.
Każdy z psiaków musi jeść specjalistyczną karmę i bierze leki - Lata zaniedbań, życia w poniewierce, jedzenia co popadnie niestety robi swoje...
KAŻDA POMOC JEST DLA NAS NA WAGĘ ZŁOTA.
Pieski dziękują <3
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!