Ryś był kotem wolnobytującym.
Zadzwoniła do nas dziewczyna, że w kociej budce pod jej oknem od kilku dni siedzi kot, który nic nie chce jeść i bardzo źle wygląda. Na miejscu okazało się, że to starszy dziki kot, który faktycznie potrzebował pomocy. Przy współpracy z dziewczyną jakoś cudem udało się go przełożyć do transporterka. Szybko pojechaliśmy do weta. Okazało się , że kot jest w fatalnym stanie, pogryziony i na dodatek z kaliciwirozą. Udało mu się wstępnie oczyścić rany na 3łapkach, dostał antybiotyk choć pielęgniarka musiała używać rękawic do przytrzymania go , tak się bronił, gryzł i drapał. Uff
Po tygodniu miał dostać drugi zastrzyk z antybiotykiem.
Kot był praktycznie nieobsługiwalny. Nie chciał jeść ani pić. Dramat. Jak oczyścić mu rany na łapkach? Jak zachęcić go do jedzenia? Postanowiłam spróbować go oswoić. Zaczęłam mówić do niego ,powoli podtykać pod nos jakieś mięsko, czy kocie mleczko. O dziwo po 2 dniach w nocy jedzenie w klatce zniknęło. Zjadł. Na moje gadanie , zaczął odmiaukiwać . I tak sobie codziennie konwerowaliśmy. Trwało to kilka dni. Niestety rany nie bardzo się goiły, ropa wypływała, nie było dobrze. Postanowiłam go wziąć do innego weta i znowu sobie rozmawiając otworzyłam klatkę i delikatnie go pogłaskałam. Pozwolił mi się przełożyć do kontenerka, Uff, zaufał. Pojechaliśmy do weta. Okazało się , że jest źle , temp ponad 40 stopni . Na trzech nogach rany po pogryzieniu(pewnie przez innego kota) na jednej olbrzymi twardy ropień. Okazało się także, że Ryś ma język w połowie przecięty i nie ma 2 kłów. Biedak, podczas badania i oczyszczania ran był bardzo dzielny, wcale się nie bronił.
Podejrzewam , że kieeedyś Ryś miał kontakt z człowiekiem, może nawet mieszkał w domu? A teraz przypomniał sobie jak przyjemne jest głaskanie i przytulanie się.
Proszę pomóżmy wrócić temu starszemu panu do zdrowia. Niech ten czas , który mu pozostał spędzi w cieple, bez strachu i bólu, głaskany i przytulany.
Będziemy wdzięczni za każdą , nawet najdrobniejszą pomoc.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!