Życie w bólu i głodzie. Prosimy  o pomoc.

 Komórka, łańcuch i to co rzucą do jedzenia okoliczni mieszkańcy – tak żyła bernardynka „Diana”. Jej życie w głodzie i w odchodach potęgował ogromny ból – olbrzymi nowotwór kości tylnej kończyny. Pies cierpiał bardzo mocno. Decyzja była szybka: zabieramy ją od właścicieli i walczymy o życie psa. Prosimy Państwa o pomoc w tej walce, aby pokryć koszty operacji – amputacji kończyny.

 Jest niedziela. Zgłoszenie dociera od sąsiadów małej wsi pod Płockiem. Zagłodzona bernardynka, którą potrącił samochód – tak nam przedstawiono sytuacje. „ - …Od roku utyka na tylną nogę…” – alarmują zgłaszający. Wyruszamy na pomoc natychmiast.

 Dojeżdżamy na miejsce. Pies od 7 lat żyje w komórce przypięty na łańcuchu. Choć uwięź długa, zwierzę nie jest z niej spuszczane. Wokół pełno odchodów. Psiak bardzo agresywny. Na początku nie daje do siebie podejść. Pytamy właścicielkę o płeć psa. Ta nie wie; pyta męża, choć deklaruje, że psa kocha. W końcu pada odpowiada: to suczka.

 Właściciele zapewniają iż z psem wychodzą na spacer. Ostatnio byli podobno tydzień temu. Nie wierzymy im. Pies nie może bowiem normalnie chodzić, bo odciąża tylną kończynę. – Ktoś najechał na nią samochodem, jak wycofywał z garażu – pada odpowiedź mężczyzny.

 Wzywamy policję. Suczka jest niedożywiona. Małżeństwo się z tym nie zgadza: - Przecież rzucamy jej chleb, kaszę je… - próbują przekonywać.

 Psa udaje się zabrać. Nie wiemy dlaczego „Diana” – bo tak daliśmy jej na imię nie staje na prawą nogę. Za godzinę już wiemy.

 W przychodni weterynaryjnej przyjmuje nas ortopeda. Zdjęcia RTG mówią wszystko: guz kości olbrzymich rozmiarów. 

Pies ogólnie jest w kondycji miernej - waży 33 kg. Powinien o 20 kg. więcej. –Ratujemy tego psa? – pyta lekarz. Odpowiadamy, że tak – choć nie mamy na ten cel pieniędzy. Przychodnia zgodziła się poczekać kilka dni na zapłatę.

Po kilkunastu minutach pies leży już na stole operacyjnym. Jest cały zespół lekarzy i techników. My trzymamy kciuki.

 Operacja trwała trzy godziny. Amputowano całą kończynę – aż przy samej miednicy. Guz, który rósł od ok. 2 lat był duży (ważył ok. 4 kg.). Odebraliśmy „Dianę” po zabiegu. Na trzech nogach będzie musiała sobie poradzić. Najważniejsze że będzie żyła bez bólu.

Zabieg wyniósł nas niemal 2 tysiące, opieka pooperacyjna to kolejne, niemałe koszty, nie mamy takich pieniędzy dlatego błagamy o pomoc!Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna i przyczynia się do ratowania Diany po przejściach!

 

Komentarze

 • Gusia - awatar

  Gusia

  14.08.17
  14.08.17

  Zdrowiej piesku !

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  05.08.17
  05.08.17

  Kiedy zacznie się karać bydlaków trzymających psy na łańcuchach w okropnych warunkach?Zwierze czuje i cierpi .Powinny być wysokie kary pieniężne ! Czas żeby polskie społeczeństwo stało się normalne,a nie głupie powiedzenie,że trzymanie psa na łańcuchach to na wsi tradycja z dziada pradziada.Najwyższy czas skończyć z takim myśleniem !

 • Marta Prokopczyk - awatar

  Marta Prokopczyk

  05.08.17
  05.08.17

  Serce pęka jak słyszę o krzywdzeniu zwierząt. Kary więzienia dla oprawców.

 • Jk33 - awatar

  Jk33

  04.08.17
  04.08.17

  Dziwię się, że ponad 800 udostępnia zbiórkę a tylko ponad 30 przekazało pieniążki.. Psinko zdrówka życzę ❤

 • MALGORZATA RZEPA - awatar

  MALGORZATA RZEPA

  03.08.17
  03.08.17

  Na zdrowie i lepsze zycie.

Wpłaty - 48

Martyna i Mateusz - awatar
70
Martyna i Mateusz
Anonimowy Darczyńca - awatar
21
Anonimowy Darczyńca
Gusia - awatar
4
Gusia
Anonimowy Darczyńca - awatar
4
Anonimowy Darczyńca
Rtoip Mak - awatar
40
Rtoip Mak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Agnieszka - awatar
5
Agnieszka
Marta Prokopczyk - awatar
20
Marta Prokopczyk

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij