Zbiórka Na leczenie staruszka Aspiranta - zdjęcie główne

Na leczenie staruszka Aspiranta

1 581 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Agata Muszyńska - awatar

Agata Muszyńska

Organizator zbiórki

Aspirant to królik hodowlany, który w życiu już trochę przeszedł. Odebrany parę lat temu z tragicznych warunków, zaświerzbiony i niedożywiony, trafił do Azylu dla Królików w Toruniu, skąd został adoptowany przeze mnie. Niedługo potem dołączyły do niego dwaj kompani, również przygarnięci od osób, które nie mogły się już nimi zająć - Bagietka i Januszek. Początki Aspiranta nie były łatwe, okazało się że jest strasznym fleją, długo uczył się korzystać z kuwety, jak i ufać człowiekowi. Zaznał w życiu głodu, więc początkowo wykorzystywał każdą okazję żeby kraść jedzenie, nawet kartofle z zamkniętej szafki. Gdy dostawał jakiś smakołyk, na przykład kawałek jabłka czy banana, ślinił się tak obficie, że zostawały kałuże - nigdy nie miał okazji spróbować czegoś tak dobrego. 

Niestety niedługo po adopcji, zaczęły się ujawniać problemy zdrowotne, będące wynikiem długich zaniedbań, w badaniach wyszło dodatnie miano Encephalitozoon Cuniculi, poważnej i przewlekłej choroby królików. Ona prawdopodobnie była też przyczyną problemów z sercem, arytmii, którą zdiagnozował weterynarz kardiolog. Do tego doszła cysta na wątrobie. Co pół roku Aspirant musi mieć kontrolne echo serca oraz USG wątroby, na stałe bierze też leki na serce, dzięki którym arytmia została opanowana. Standardowo cała trójka jest szczepiona na wszystkie zakaźne choroby (pomór I i II typu, myksomatoza). Reszta stada też miała swoje problemy, Janusz ropień na policzku, potem zapalenie jelit, Bagietka nawracające infekcje górnych dróg oddechowych i kokcydiozę. Jednak to Aspirant wymaga najwięcej troski, a obecnie ma już prawie 6 lat, więc jak na standardy królików hodowlanych, jest staruszkiem. 

U królików zwykle jest tak, że jak coś się posypie, to wszystko naraz. Ostatnio chłopak źle się poczuł, okazało się że zleciał z wagi, z 3.6kg na 3.2kg. Niedługo potem ujawniła się przyczyna - ropień okołozębowy. Niestety przy okazji lekarka prowadząca (niezastąpiona Beata Kopcińska z przychodni Reptilio, pod której opieką, wespół z doktorem Szymonem Najdorą, znajduje się cała trójka), wykryła szalejącą arytmię serca. RTG czaszki było wykluczone, mógł nie przeżyć narkozy. Wdrożone zostało leczenie przeciwbólowe i osłonowe na wątrobę, do badania poszła krew, bobki o zeskrobina z karku (pojawiła się grzybica). W trybie pilnym pojechaliśmy do Wetkardio w Zabrzu na echo serca. Potwierdziła się arytmia, dodatkowo pani doktor Anna Olejniczak-Pytel wykryła zapalenie płuc i problemy z oddychaniem. Przepisała silniejsze leki na serce. Aspirant trafił do Reptilio na szpitalik. W tym momencie skończył mi się limit na karcie kredytowej i leczymy się "na zeszyt". 

Leczenie weterynaryjne małych zwierząt jest niezwykle kosztowne. W miesiącu czerwcu wydałam już około 900zł na badania diagnostyczne, zabiegi i kontrole. Czeka nas jeszcze kontrola kardiologiczna (być może w liczbie mnogiej) - każda ok 160zł, USG wątroby - niecałe 100zł, a docelowo RTG czaszki, zabieg usunięcia ropnia i być może kolejny - odbarczenia cysty, która jest już bardzo duża i naciska na płuca i przeponę (tu już koszty idą w setki zł).

Jedno jest pewne - nie poddamy się w walce o zdrowie i życie Aspiranta. To kochany królik, który przeszedł olbrzymią przemianę. Z nieufnego, momentami agresywnego hodowlańca, stał się potulnym, radosnym królikiem. W stadzie znalazł spokój i poczucie bezpieczeństwa, uwielbia się miziać, przybiega na zawołanie, lgnie do człowieka. Jego samopoczucie, mimo wszystkich problemów, jest naprawdę pozytywne. Owszem, jest słaby, dużo poleguje, łatwo się męczy, ale w oczach widać szczęście i chęć życia. Będę go ratować, nawet gdybym miała sprzedać cały dobytek. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy mnie w tym wspomogą. 

Aktualizacje


 • Agata Muszyńska - awatar

  Agata Muszyńska

  13.07.2019
  13.07.2019

  Aspirant jest już po obu zabiegach - cysty zostały odbarczone, ropień usunięty. Wszystko ładnie się goi, chłopak odzyskał apetyt i dobry humor. Ostateczna kwota leczenia wyniosła 1417 zł + ok. 100 zł dojazdy. Pozostałe 64 zł zgodnie z wcześniejszą informacją przelewam na rzecz toruńskiego Azylu dla Królików.
  Dzięki Wam staruszek Aspirant ma szansę jeszcze przez jakiś czas pokicać z przyjaciółmi, skorzystać z ogródka i cieszyć się króliczym życiem. Dziękujemy ❤️

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.06.2019
  11.06.2019

  Uszy do góry, dacie radę!

 • Bogusia (w imieniu Fifola Wredziola ;-)) - awatar

  Bogusia (w imieniu Fifola Wredziola ;-))

  11.06.2019
  11.06.2019

  Aspiranciku kochany, zdrowiej króliczku!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.06.2019
  11.06.2019

  Powodzenia!

 • Anita - awatar

  Anita

  11.06.2019
  11.06.2019

  Zdrówka Maluchu :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.06.2019
  11.06.2019

  Zdrowia!!

1 581 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Agata Muszyńska - awatar

Agata Muszyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kasia Bunikowska - awatar
Kasia Bunikowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Aga K. - awatar
Aga K.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij