Zbiórka Sprawmy by wygrał z nowotworem - zdjęcie główne

Sprawmy by wygrał z nowotworem

100 006 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 433 osoby
Kasia Kuca - awatar

Kasia Kuca

Organizator zbiórki

Kochani udało się!

Nawet nie wiem, jak mam wyrazić swoją wdzięczność za Wasze wspaniałe serce. To dzięki Wam w przeciągu kilkunastu tygodni udało się zebrać brakującą kwotę i to Wy sprawiliście, aby to co mogłoby wydawać się nieprawdopodobne stało się możliwe. Nie potrafię nawet opisać jak cieszyło nas każde Wasze udostępnienie zbiórki, a także każda ofiarowana przysłowiowa złotówka. To Wy sprawiliście, że udało się uzbierać środki potrzebne na leczenie Marka. 

Podczas trwania zbiórki wiele z Was pisało do mnie wiadomości prywatne, wspierało i zadawało mnóstwo pytań dotyczących leczenia mojego narzeczonego. Codziennie starałam się w miarę możliwości systematycznie na nie odpowiadać, ale niestety czasem się nie udało, ponieważ tych wiadomości było sporo. Teraz kiedy już mamy uzbieraną całą kwotę, chciałabym bardzo podziękować za okazane wsparcie, pomoc, a przede wszystkim piękne komentarze, które bardzo Nas motywowały i motywują do codziennej walki. 

Wiem jedno, że z czasem dobro powraca i to z podwojoną siłą. 

Dzięki Waszej życzliwości Marek mógł polecieć do kliniki, w której zakwalifikował się na leczenie i mógł tam zacząć pierwszy etap walki z nowotworem. Szansę na leczenie dostaliśmy z Kliniki Chipsa w Meksyku. W klinice tej odbywa się leczenie metodą niekonwencjonalną, stosują tam terapię Gersona, ozonoterapię, wlewy z witaminy C i B17 itp. Koszt tego leczenia obejmował kilkutygodniową terapię. Pobyt w Meksyku trwał cztery tygodnie i lekarz prowadzący terapię Marka stwierdził, że bardzo dobrze zareagował na leczenie, a cały pobyt w klinice zniósł dobrze. Marek wrócił do Polski i kontynuuje terapię, jest na diecie przeciwnowotworowej i przyjmuje leki, które dają mu szansę na pokonanie nowotworu. Walczymy i nadal szukamy dalszych możliwości, które zwiększą jego szanse. Jest to długoterminowe leczenie, a co za tym idzie są to ogromne koszty i to przede wszystkim dzięki Wam udało się zaopatrzyć w leki i suplementy, które umożliwiają trzymiesięczną terapię. 

W imieniu swoim, Marka i Naszych rodzin dziękujemy z CAŁEGO SERCA za każdą wpłatę i zostawione ciepłe słowa, które były dla Nas w tych trudnych chwilach słowami otuchy

Zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe i pomoc dla narzeczonego Marka, który od kilku miesięcy walczy ze złośliwym nowotworem.

Marek ma 27 lat i nie tak dawno ukończył studia na Politechnice Rzeszowskiej. Tuż po studiach podjął pracę – można by było rzec, że wszystko w jego życiu zaczęło się dobrze układać. W tym roku, a dokładnie w dniu moich urodzin Marek oświadczył się i razem zaczęliśmy planować wspólne życie… ustaliliśmy datę naszego ślubu. Zarezerwowaliśmy salę, orkiestrę i właściwie można by było powiedzieć, że byłam najszczęśliwsza… Dlaczego byłam? Ciężko mi o tym pisać, ale dokładnie miesiąc po naszych zaręczynach w kwietniu 2017 roku okazało się, że Marek jest bardzo poważnie chory.

Wszystko zaczęło się całkiem niewinnie… na przedramieniu u narzeczonego pojawił się niewielki guz, niespecjalnie zwróciliśmy na niego uwagę, ponieważ Marek chodził systematycznie na siłownię i myśleliśmy, że to może być efekt niedawnego skurczu i uszkodzenia mięśnia. Kiedy jednak guz nie znikał od razu zgłosiliśmy się do lekarza i wtedy zaczął się nasz koszmar...

Po wielu badaniach i konsultacjach diagnoza jaką usłyszeliśmy była najgorsza jaka mogła być… Badania wykazały, że ma on nowotwór złośliwy – czerniak z przerzutami do węzłów chłonnych pachy.

Klinika w Warszawie nie podjęła się operacji ze względu na wielkość guza, który zdążył się za ten czas znacznie powiększyć. Podjęto decyzję o leczeniu immunologicznym lekiem nivolumab, ale niestety organizm narzeczonego bardzo źle zareagował na ten lek i zamiast mu pomóc dokładnie po trzech dawkach chemioterapeutyku w lipcu br. trafił do szpitala w Krakowie w stanie zagrażającym życiu. Podejrzewano uszkodzenie przysadki mózgowej, wykonano tomografię i wyniki były jeszcze gorsze… w tak krótkim czasie pojawiły się dodatkowo przerzuty do płuc, wątroby i śledziony. Lek odstawiono i właściwie Marek został bez leczenia. Czerniak jest nowotworem wykazującym odporność na chemioterapię, dlatego lekarze nie mają mu nic do zaproponowania, nic co pozwoli mu żyć i spełniać swoje marzenia.

Stan Marka z dnia na dzień się pogarsza, niedawno ćwiczył na siłowni i był w doskonałej formie. Teraz bolą go mięśnie, kręgosłup, występują bardzo wysokie gorączki i nie ma siły na normalne funkcjonowanie. W tej dramatycznej sytuacji zaczęliśmy szukać innych sposobów leczenia w kraju jak i za granicą. Udało nam się znaleźć klinikę, która daje mu szansę na wyleczenie.

Ten rodzaj nowotworu bardzo szybko atakuje organizm i zdaję sobie sprawę, że nie mamy zbyt wiele czasu. Wiem jedno, że Marek chciałby zawalczyć dla siebie, dla mnie i dla całej swojej rodziny, ale kwota za leczenie jest poza naszym zasięgiem i dlatego proszę Państwa w imieniu swoim i mojego narzeczonego o pomoc finansową, która może uratować mu życie.

Chcielibyśmy jeszcze tak wiele…. wziąć ślub i założyć wymarzoną rodzinę, a jeżeli będzie nam to dane to zobaczyć kiedyś nasze dzieci i móc stwierdzić do kogo są podobne oraz czyje mają oczy - chcielibyśmy, ale czy nam się uda i czy jeszcze cokolwiek zrobimy wspólnie w swoim życiu to zależy już tylko od Państwa.

Proszę pomóżcie nam, ponieważ jest to ostatnia szansa i nadzieja, aby móc znów cieszyć się życiem. Będę bardzo wdzięczna za każdą ofiarowaną złotówkę, która pomoże Markowi wrócić do zdrowia. W tym momencie wiemy jedno, że trzeba wierzyć, że się uda bo wiara czyni cuda.

Aktualizacje


 • Kasia Kuca - awatar

  Kasia Kuca

  06.12.2017
  06.12.2017

  Kochani nawet nie wiem jak mam Wam to przekazać.
  Wczoraj MOJE SERCE rozpadło się na milion kawałków. Pomimo Walki Marek odszedł do lepszego świata. Jeszcze raz Bardzo dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie. Wiem jedno, że Marek nigdy się nie poddał i WALCZYŁ z całych sił dla Mnie, swojej i mojej rodziny oraz dla Was bo chciał udowodnić, że da radę. Niestety ta straszna choroba mu na to nie pozwoliła i miejmy nadzieję, że jest teraz równie szczęśliwy jakby był zdrowy tu na Ziemi. Kochałam go z całego serca i nigdy nie przestanę Kochać, a także jestem dumna z tego, że mogłam być Jego Narzeczoną. Pogrzeb Marka odbędzie się 08.12.2017 w Kościele Pw. św. Stanisława Biskupa w Boguchwale o godzinie 14:00, a o 13:30 odbędzie się różaniec.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • dsmedia - awatar

  dsmedia

  14.11.2017
  14.11.2017

  Nie ważne ile ważne chłopaku że masz szansę na życie w szczęściu. Najlepszego i niech moc będzie z Wami

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.2017
  08.11.2017

  Życzę Długiego dobrego życia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.11.2017
  07.11.2017

  Niech moc bedzie z Wami!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.10.2017
  24.10.2017

  Dopóki walczysz jesteś ZWYCIĘZCĄ!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.10.2017
  19.10.2017

  Powodzenia!

100 006 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 433 osoby
Kasia Kuca - awatar

Kasia Kuca

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 433

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
355
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
dsmedia - awatar
dsmedia
10
Bartosz - awatar
Bartosz
50
Kasia w imieniu Tomka D - awatar
Kasia w imieniu Tomka D
150
Weronika - awatar
Weronika
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij